Skocz do zawartości
uszol

A4 B5 Temperatura przy tłumiku końcowym

Rekomendowane odpowiedzi

uszol

Witam :hi:

 

Wczoraj napisałem do olkusze poliuretany w sprawie wykonania dwóch wieszaków końcowego tłumika. Dziś dostałem mail'a z odpowiedzią jakie temperatury tam panują. Jest ktoś +/- w stanie mi powiedzieć jak to tam będzie wyglądać temperaturowo?

Może to coś komuś powie, mam końcówke wydechu ulter'a, i tam przy początku rurki chromowanej jest naklejona taśma z logiem ulter, po trasie do Jabłonowca, odeszła - złuszczyła się więc trochę tam tej temperatury musi być. Wytrzyma takie temp. poliuretan? :kwasny:

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Dokładnie nie wiem ale w sobotę mogę zmierzyć  ile jest na końcowym tłumiku. 

Zapytaj Ćwiarę on diagnosta ma temperaturę na analizatorze spalin. 

Może tu znajdziesz coś ? ➡ https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://zssplus.pl/publikacje/publikacje38.htm&ved=0ahUKEwibyc2c5OHNAhVMkiwKHUPCAi4QFggmMAM&usg=AFQjCNHTuBKNdk1oPBFgqHA6jnSx60MQZw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

W sumie wartości powinny być podobne na Twoim i moim wydechu - ta sama pojemność ewentualnie u Ciebie może być troche cieplej z racji T ale to nie szkodzi, interesowała by mnie najbardziej temperatura obok dwóch wieszaków tłumika końcowego Jacek.

Dzieki  :thumbsup:

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Będę w sobotę w pracy to postaram się sprawdzić. 

Zapytaj Ćwiarę o temp. spalin na wylocie. Na ich miernikach jest to podawane.

Myślę że  temp.przy wieszaku tłumika końcowego będzie podobna lub niższa od temp.spalin wylatujących z końcowego tłumika.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

@@CWIARTEK

Jesteś w stanie coś podpowiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomcrack27

Witam :hi:

 

Wczoraj napisałem do olkusze poliuretany w sprawie wykonania dwóch wieszaków końcowego tłumika. Dziś dostałem mail'a z odpowiedzią jakie temperatury tam panują. Jest ktoś +/- w stanie mi powiedzieć jak to tam będzie wyglądać temperaturowo?

Może to coś komuś powie, mam końcówke wydechu ulter'a, i tam przy początku rurki chromowanej jest naklejona taśma z logiem ulter, po trasie do Jabłonowca, odeszła - złuszczyła się więc trochę tam tej temperatury musi być. Wytrzyma takie temp. poliuretan? :kwasny:

uszol nie wiem co ty tam za koncowki miales ale jak mialem u siebie w b6 ultery to nic mi sie z nimi nie dzialo i nic mi nie schodzilo :hmmdrapanie: moze miales kijowe koncowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Gumowe wieszaki wytrzymują bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Tomek naklejka z koncówki zawsze zejdzie bo to tylko papier a u mnie nawet ten chrom delikatnie już zaczyna korodować

iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

http://ulter.com.pl/pl/offer/endings/double/89

 

Takie mam Tom.. I kijowe to one nie są..

I ta taśma przy początku końcówek chromowanych odeszła a pod spodem został ładny chromik

I wcale im się nie dziwie, że jakaś tam taśma puściła bo w drodze powrotnej z Jabłonowca ostatnie 150 km leciałem prędkościami 180-200 km/h jak goniłem goldiego po moich pitstopach na mopach  :msn-wink:

 

 

Gumowe wieszaki wytrzymują bez problemu. 

 

Oczywiście, że tak ale czytałem ze poliuretan jest wrażliwy na temperaturę i dlatego pewnie gość mi zadał pytanie jakie u mnie na wydechu temp panują.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomcrack27

az sie dziwie :no: juz mlody ma u siebie tez sporo czasu i nic mu sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Na analizatorze spalin jest podawana temperatura oleju silnikowego a nie na wylocie z wydechu. Ja mysle ze jak będziesz miał te wieszaki na wyrost do 300stopni zrobione to bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Może już jutro będę znał temperaturę spalin na wylocie tłumika. Jak coś to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Jeszcze oprócz temp spalin na wylocie z tlumika jakbys wlozyl gdzieś swoje urządzonko w okolice wieszaka  :hi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Nie ma sprawy ale to spaliny są najgorętsze więc wieszak będzie chłodniejszy . Sprawdzę. 



[Dodano: 08 lipca 2016 - 12:00]

@@uszol Sprawdziłem . Sonda włożona około 50cm do końcowego wskazała na gorącym silniku 100°C na  wolnych obrotach . Pod obciążeniem 120- 130. ( drugi komin zatkałem do pomiaru szmatą ) na zewnątrz przy wieszaku było w granicach 40- 50 więc spoko.

Myślę że więcej   niż w środku na.wieszaku to nie będzie bo niby skąd ?  

Zapytaj speców ile ten poli wytrzymuje ? Zobaczymy co powiedzą. Może jest podobnie jak z silikonami   ponad 300 więc nie ma obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Napisałem mail'a z odpowiedzią, zobaczymy co powiedzą.

Dzieki piekne Jacek z fatyge :hi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Polecam się  :hi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TyBucu

U mnie pod obciążeniem kolo 550c na końcowym, pomogłem? :decayed:

wystukane młotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

U mnie pod obciążeniem kolo 550c na końcowym, pomogłem? :decayed:

wystukane młotkiem

Ale u Ciebie są marchewy a u uszola nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Odpisali, podejmą się tego, musze im wysłać obecne wieszaki i zrobią klony, wyceniać dopiero będą jak pomierzą wszystko tak że dam znać.

 

Odpuściłem, temat - podniosłem koncówke wydechu na patencie :msn-wink:

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Temat powrócił bo pomimo patentu guma się rozciągneła i końcówka wisiała. Jakiś czas temu pospinałem trytkami i był ok póki nie zbetonowałem tyłu. Co pare km puszcza jakas trytka. Po ponownym dogadaniu sie z poliuretany olkusz wysłałem wieszak. Dziś dostałem odpowiedz, że zrobili formę jednak nie udało się tego odlać bez baboli. Twierdza, ze do tego jest potrzebna wtryskarka i odlewem grawitacyjnym nie da sie ogarnac tego tematu.

Zna ktoś jeszcze jakas firme, która odlewa poli i by sie podjeła wykonania tego elementu? 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Poszło póki co zapytanie do czterech firm zajmujący się produkcją nie typowych elementów z poli, czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

:facepalm:

Bez tytułu.png

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78
:facepalm:
58eb77af0b446_Beztytuu.thumb.png.ebc3e1395b172c86f9a03a821a766938.png

No nie mów że cię nie stać

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Olkusz chciał mi to zrobić za 100zł... z wykonaniem formy a tu kwota jest po prostu śmieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michulek

Przecież trytki lepsze po co ci jakieś poliuretany

Poszło z LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania