Skocz do zawartości
bolo1500

A4 B6 Problem z biegami

Rekomendowane odpowiedzi

bolo1500

Witam. Od pewnego czasu. Mam problem z wrzucaniem biegów na zimnym silniku. Zaczęło się od tych mrozów -20 stopni. W tym czasie miałem wymieniane też serwo hamulcowe. Po odpaleniu silnika. Nawet jeśli go nagrzeje troche w miejscu nic to nie daje. Wsciskam sprzegło i jeśli chce od razu wbić bieg to czuć opór na kazdym biegu, jak juz raz wejdzie to kazdy bieg wchodzi ok dopóki nie puszcze i nie wcisne ponownie sprzegła. Pomaga również wcisnienie sprzegła i odczekanie krótkiej chwili wtedy biegi wchodza gladko. Sprzegło wraz z dwumasem jest wymienione miesiąc temu, wczoraj wymienilem płyn hamulcowy i zostal odpowietrzony uklad i również nic to nie dało. Pedał sprzegła ma dość mały skok na poczatku z góry mozna go troche wciskać i dopiero lapie gdzies tak około połowy czuć opór. MEchanicy obstawiaja padnieta pompke lub wysprzeglik tylko dlaczego zaczyna dzialac prawie poprawnie po nagrzaniu się silnika? Pozostaje wtedy tylko głuchy stuk przez wbijanie wstecznego jeśli poczekam ze wcisnietym sprzeglem i wbijam wsteczny to go nie ma. Nie wiem co myśleć wydałem juz sporo kasy a jest problem cały czas. Potrzebuje fachowych rad. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

czy oby napewno dobrze odpowietrzyli ci cały układ , od tego bym zaczał ... mi kiedyś przy ywmianie maglownicy też chciali pompe wymieniać a konowały nie potrafili porządnie odpowietrzyć i się srało ... mechanikom to trzeba pokazywać palcem w tych czasach co i jak mają robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bolo1500

wydaje mi sie ze tak bylo odpowietrzane przez 2 osobnych ludzi podcisnieniowo. Robiłem to też sam recznie poprzez pompowanie sprzegłem i odkrecanie odpowietrznika. Nie leci grama powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

a przed wymianą dwumasy było dobrze z reguły jak jest padniety wysprzeglik to pedał zapada się w podłogę.Mi wcxhodzi cieżko drugi bieg zimą ale to już wina synchronizatorów w skrzyni  w okresie gdy jest ciepło zapominam o problemie 

Edytowane przez goldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bolo1500

tak po wymianie sprzegła i dwumasy było ok. Zaczeło to się około 2 tyg temu. Jak był mróz -20 auto stało na dworze to mialem problem z ciezko chodzącym sprzegłem. Lewarek też ciężko pracował. Miedzyczasie mialem wymieniane serwo hamulcowe. 2x zapowietrzony uklad bo trzeba bylo demontować serwo 2x gdyż uszczelniacz poszedł. OD tamtej pory mam taki problem ze jak odpalam auto w garazu rano np albo po postoju i pale na sprzegle i jesli od razu chce biegi dac to jestok bo sprzeglo dlugo trzymam ale jesli puszcze i wcisne znów to przez chwile nie da sie wrzucic zadnego biegu jakbym na sucho dawal. Problem wystepuje gdy wrzucam bieg z luzu . Podczas jazdy chodzą w miarę i po nagrzaniu z miejsca tez pracują ok jedynie przy wrzucaniu wstecznego jest gluchy stuk. Naprawde dziwna sprawa. Pompowanie sprzegłem nic nie daje jedynie jak go dluzej przetrzymam.

 

Tutaj film jak to mniej wiecej wyglada :

https://youtu.be/YvKCbg2_320

Edytowane przez bolo1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania