Skocz do zawartości
WojtekS85

A4 B5 Problem z podświetleniem licznika

Rekomendowane odpowiedzi

WojtekS85

Witam wszystkich.

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem podobnych objawów więc pisze nowy temat.

Mój problem polega na tym że lewa strona deski świeci się troszku ciemniej od prawej ale to w niczym mi nie przeszkadza ale gdy mam podświetlenie całkowicie wyciemnione jest ok lecz gdy rozjaśnię deskę choćby do połowy zaczynają się jaja. Podświetlenie zegarka gaśnie po chwili, czym mocniej rozjaśnię tym szybciej gaśnie. 

I druga sprawa, Podświetlenie temperatury się nie gasi ale mruga co mnie bardzo irytuje. Nie ma regóły kiedy zacznie mrugać. Raz 3 dni nic sie nie dzieje a raz zaraz po odpaleniu silnika.

Czy to wina diod czy może licznik na wykończeniu?

Miał ktoś podobne problemy? 

Proszę o pomoc.

b1208aaac37d287eca89f38b3f88e63d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Albo zimne luty na płytce , albo kostki przy liczniku nie łączą.  Nie wiem czy tam są diody a czy żarówki. Jeśli żarówki to wymień cały zestaw źarówek na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WojtekS85

Są tam diody.

Dzisiaj zauważyłem objaw taki iż jak w padnę w dziurę to zegarek albo zapala albo gaśnie.

Wydaje mi się że gdyby kostki nie łączyły to całe podświetlenie by wariowało a nie tylko podświetlenie zegarka i wskaźnika temperatury.

Poniżej zdjęcie przykładowe.

1643161700_1367140400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No to zimne luty i zostaje albo przelutować diody a to robota dla speca albo nowy licznik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Madol1

Myślę że odrobina zdolności manualnych i problem z licznikiem będzie zarzegnany. Raczej nic złego nie powinno się stać. Tylko nie podchodzić do lutowania transformatorówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania