Skocz do zawartości
fred

A3 8L multi kierownica i tempomat

Rekomendowane odpowiedzi

fred

Witam :): 
wymyśliłem sobie żeby zamontować do mojej S3 2001 r mulifunkcyjną kierownicę i dołożyć tempomat tylko nie wiem czy jest to wykonalne choć chyba bardziej zastanawiam się nad tym czy opłacalne bo wiadomo że wszystko da się zrobić tylko czasami nie warto.... czy ktoś kiedyś próbował bawić się w takie rzeczy ? ma ktoś pomysł co trzeba byłoby kupić,zmienić itd ? aktualnie mam radio Symphony 2DIN ze zmieniarką w bagażniku. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Hej

Tempomat jest bardzo prosty przydatny i tani w wykonaniu. Manetke trzeba kupić oryginał 100 150 chińczyk 50. 

Zobaczyć musisz czy od kompa idzie wiązka do skrzynki w podszybiu. Ja nie miałem i musiałem wiązka ciągnąc aż do kompa. Generalnie proste jak masz obycie w rezaniu...

Co do multifunkcji to raczej tam za dużo nie będzie. Ale to już fachmany  od canow się muszą wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
1 godzinę temu, fred napisał:

zastanawiam się nad tym czy opłacalne bo wiadomo że wszystko da się zrobić tylko czasami nie warto.... 

Może polecą zaraz hejty ale uważam że jak na nasze warunki drogowe zbędny bajer i mało przydatny. 

No ale jak chcesz to czemu nie  zawsze to jedna pozycja więcej przy opisie fury ☺☺☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Daj spokój jaki zbędny bajer! Nawet w mieście używam z powodzeniem inaczej ciągle by mi za prędkość prawko zabierali a dzięki tempomatowi czasem przepisowo pojadę :bag:

Warto montować bez 2 zdań. @domin powinien wiedzieć co i jak napisz do niego PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
3 minuty temu, Seikokilla napisał:

Nawet w mieście

To zależy o jakim mieście mowa .

W  Królewskim Krakowie   nie pojedziesz bo ścisk ogromny .😊☺😀😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

latem chcemy sobie pojeździć po polsce a fajnie byłoby nie męczyć ciągle nogi :): Seikokilla dzięki za namiar, na pewno napisze do niego :): 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

w długie podróże to już w ogóle zaje****a sprawa :default_wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Owszem na długie trasy na autobanie super bajer . 

A w mieście tak sobie.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Bajer to choinka o zapachu kokosowym, alufelgi albo ledowe postojówki a tempomat to asystent kierowcy (czyt system wspomagający kierowcę) jak ABS,ESP itd

Edytowane przez Seikokilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Zbędna dyskusja  , co kto woli  ☺ ( mnie tam pomagać nie trzeba - sam prowadzę )

Jak kolega chce to niech montuje  . Tyle w temacie  . Dziękuję . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

No myślę że zamontuję jeżeli dam radę :): a odnośnie muli kiery to ktoś wie czy to jest do zrobienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred
3 godziny temu, arre napisał:

Hej

Tempomat jest bardzo prosty przydatny i tani w wykonaniu. Manetke trzeba kupić oryginał 100 150 chińczyk 50. 

Zobaczyć musisz czy od kompa idzie wiązka do skrzynki w podszybiu. Ja nie miałem i musiałem wiązka ciągnąc aż do kompa. Generalnie proste jak masz obycie w rezaniu...

Co do multifunkcji to raczej tam za dużo nie będzie. Ale to już fachmany  od canow się muszą wypowiedzieć.

Sprawdzę może w poniedziałek tą skrzynkę tylko napisz gdzie mniej więcej jej szukać :): to tam pod wycieraczkami ? Jeżeli tak to czy jest tam tylko jedna skrzynka i jak poznać to czego szukam :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla
33 minuty temu, jacek70 napisał:

Zbędna dyskusja  

Więc nie kontynuuj :default_wink:

 

34 minuty temu, jacek70 napisał:

 ( mnie tam pomagać nie trzeba - sam prowadzę ) 

czyli w B6 wyłączyłeś ESP,ABS, wspomaganie kierownicy itd - no szacun :decayed:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
22 minuty temu, Seikokilla napisał:

czyli w B6 wyłączyłeś ESP,ABS, wspomaganie kierownicy itd - no szacun

:facepalm: 

aleś  wymyślił :placz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre
6 godzin temu, fred napisał:

Sprawdzę może w poniedziałek tą skrzynkę tylko napisz gdzie mniej więcej jej szukać :): to tam pod wycieraczkami ? Jeżeli tak to czy jest tam tylko jedna skrzynka i jak poznać to czego szukam :):

Taak po prawej (stojąc przodem do auta) skrzynka w podszybiu. Jest tam biała kostka bodajże i trzeba sprawdzić czy są w niej piny czy nie... 

Masz tą samą akcję co ja (1.8T 2001) więc pomogę Ci krok po kroku tylko do kompa muszę usiąść bo ż kom to lipa. 

Btw Panowie nie za dużo tych Ot?

I gdzie jest wielkie ubeckie ucho? :takiego:

 Jak ot-y lecą to jest ok? Ale jak zdjęcie zle dodam albo że opis mam zły to jest wielka afera?:facepalm:

By uszol,

Jak chcesz podyskutowac zapraszam do odpowiedniego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

Fajnie że chcesz pomóc bo skoro przechodziłeś przez to samo to wiesz co robić :): w takim razie jutro tam zajrzę i podeślę zdjęcie żebyś sam zobaczył :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi
Może polecą zaraz hejty ale uważam że jak na nasze warunki drogowe zbędny bajer i mało przydatny. 
No ale jak chcesz to czemu nie  zawsze to jedna pozycja więcej przy opisie fury

Jaca że Ty nie masz i nie używasz bo nie wyjeżdzasz poza miasto to nie mów że zbędny bajer...moim zdaniem mega fajna sprawa nawet jak miało by się go użyć raz na jakiś czas. Tym bardziej że mod mało kosztowny oczywiście jeżeli ma się już instalacje


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

Jutro się okaże :P a jeżeli nie ma instalacji to myślisz że będzie duży problem ? Arre to ogarnął więc pewnie jest to do zrobienia ;) Szczerze mówiąc byłem zaskoczony tym że nie ma tempomatu bo właściwie każda eSka którą widziałem miała go miała. Póki co bardziej zależy mi na tej multimedialnej kierownicy ponieważ chcę zamontować (pewnie też każdy będzie miał swoje zdanie na ten temat :D) tablet więc muszę usunąć gałkę głośności bo cały przedni panel radia wyleci więc głosem bym chciał sterować z kierownicy żeby nie kombinować z umieszczaniem dodatkowej gałki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Trochę nie zrozumiale napisałeś o co Ci chodzi nawet jeżeli zamontujesz multifunkcje to musisz mieć ori radio a takie które będzie sterowało głosem to Rns-E no i oczywiście komendy będziesz musiał wydawać po angielsku


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

Tzn nie chodzi mi o polecenia głosowe tylko sterowanie głośnością w głośnikach :): kombinuje zdjąć przód z radia symphony 2 a w środku zostawić kasetę z wyjściem które wepnę do tableta. Ktoś na YouTube tak zrobił :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No w takim układzie multifinkcja będzie przydatna


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

No właśnie :): dlatego mam nadzieję że mi ktoś pomoże to ogarnąć :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Dobra

tak w skrócie:

By tempomat ogarnąć potrzebujesz:

Manetkę z tempomatem ( osobiście chinola wrzuciłem i daje rade chociaż opinie różne)

wiązkę tempomatu tutaj są trzy opcję:

1. aso ori 2. robisz sam 3. kupujesz od jakiegoś rezacza z allegro ( ja tak zrobiłem i zadowolony nie byłem z uwagi na to że musiałem przedłużać kable do kompa)

Większość wpina się w tą kostkę:

1d8f0d2dbb72888d.jpg

By sprawdzić jak jest u Ciebie musisz sciągnąć podszybie, wycieraczki itd...

jak nie ma wiązki od kompa do tej reziwzji/skrzynki wtedy ciągniesz druta 50 cm dalej i wpinasz sie bezposrednio w wiązkę kompa

ale najpierw sprawdź ta kostkę czarną

tutaj jeszcze jej opis: "Jeśli gniazdo jest opisane T10e (gdzies jest maly podpis albo na wtyczce albo na gniezdzie) i dodatkowo kabelki z pinów 1,2,3 i 9 nie mają przejscia do gniazda ( w gniezdzie nie ma pinów w tych miejscach) , to jest to ta wtyczka. "

 

Operacja cała to jest 1. zdejmujesz kiere wywalasz wszystkie bambety by dostać się do manetki, zamieniasz manetke na ta z tempo

2. dostajesz się do kostki w podszybiu ( wczesniej oczywiscie demnotujesz podszybie wycieraczki i inne manele)

3. Ciagniesz druta od manetki do kostki w podszybiu w nią się wpinasz wg tego:

Do tempomatu które nie mają pinu 1 prawidłowe jest to podłaczenie
7 i 4 do 3 pinu w czarnej kostce
2 do 1 pinu w czarnej kostce
5 do 9 pinu w czarnej kostce
3 do 2 pinu w czarnej kostce
6 do bezpiecznika nr 5 (7,5A) (w skrzynce bezpieczników)

4. kodujesz w kompie tempomat:

Wchodzimy w opcję silnika,w kanale 6 jesli pokazuje sie 255 to znaczy ze tempomat jest nie aktywny,wtedy w kodowaniu silnika zamiast 0 wpisujecie 11463 i tyle

5. składasz wszystko do kupy tak jak było wcześniej

generalnie jak jakieś problemy by były to dawaj znać

aaa Oryginalna, fabrycznie montowana wiązka tempomatu w Audi A3 8L ma oznaczenie 1J0 971 425 A

w s3 powinno być identycznie

 

jak sprawdzisz że nie masz kostki w podszybiu i trzeba bedzie sie montować do kompa to też schemat mam :):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

No to nie mam już więcej pytań w tej sprawie :): dzisiaj sprawdzam kostkę i odezwę się wieczorem :):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fred

Sprawdziłem i niestety nie mam instalacji do tempo... w necie znalazłem instalację http://allegro.pl/wiazka-tempomatu-vw-golf-iv-leon-1-octavia-1-a3-tt-i7121950549.html i myślę że kupię gotową skoro to nie kilka stów. Bo oprócz manetki i tej instalacji nie muszę nic więcej kupować ?

20180115_185151.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania