Skocz do zawartości
maf10

A4 B5 GLEEEEBA

Rekomendowane odpowiedzi

Seikokilla
17 godzin temu, maf10 napisał:

no i pytanie tak jak mowi @Mepi wydał prawie 2,5 klocka i nie jest zadowolony bo gwint za miekki. 

Jednemu miękki innemu nie, kwestia gustu. Najlepiej zanim kupisz to przejedz się kogoś fura jeśli masz taka możliwość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10

a co powiedzie nie o gwincie, a o takim zawieszeniu:

#warto jak na pierwszy raz ? >LINK<  proszę o pomoc :):

Edytowane przez maf10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Daj spokoj, dokladasz 200 i masz nowy gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10

Jedni gadają ze sprężyny lepsze od gwintu bo po gwincie auto bardziej po du**e dostaje i odradzają gwint . Ty polecasz. Co robicccccc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Rób co uważasz tylko i tak mi tu wrócisz za pół roku albo wcześniej i powiesz, ze wydałeś pieniądze w błoto i było te 200 dołożyć na gwint :zab:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
3 godziny temu, maf10 napisał:

Jedni gadają ze sprężyny lepsze od gwintu bo po gwincie auto bardziej po du**e dostaje i odradzają gwint . Ty polecasz. Co robicccccc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko na sprężynach to nie masz żadnego pola manewru i nie wiadomo jak będzie na nich fura siedziała , a na gwincie ustawiasz sobie jak chcesz.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

Przed mówcy mają racje,też pierw założyłem,spreżyny obniżające i troche żałowałem potem,bo chciałem auto dać jeszcze jeden centymetr niżej i du*a.Nie ma pola manewru,jak siądzie tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Jeżeli nie kupi springów progresywnych tylko zwykłe to zawsze zostaje gumóweczka :decayed: :szlifierka:

A tak poważnie, myśle że chłopaki Cie uświadomili co jak i pojdzies dobrą drogą :naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczyg

Polecał bym używki typu kw v3 z regulacją twardości do 1.5k znajdziesz i ten gwint da się regenerowac (130 zł za wkład kw. Bynajmniej tyle biorą w Poznaniu) ta technic i mts nie da się regenerowac. Osobiście polecam AP

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RobsonSNC

Pytania kolejnego zielonego (czyli mnie ).

- czy zestawy gwintu (amory+sprezyny) dobiera sie jakos wagowo do auta,jak ma to miejsce w ori zawiesze,czy klasy wagowe nie maja w tym przypadku zadnego znaczenia?

- czy sa roznice,ze pacjent to sedan/avant; oska/quattro?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Jak kupowałem gwint do siebie to kazali mi pisać jaki mam motor i nadwozie więc całkiem możliwe, że gwinty również dobiera się wagowo. W praktyce nie wiem jak to wygląda.

Jeżeli chodzi o różnice ośka/quattro to przód ten sam. Z tyłu mogą się różnic mocowania amora (np. tak jest w b5 w q) Co do b6/b7 @vwbartus myślę, że będzie wiedział jak to wygląda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Nie ma znaczenia ośka czy quattro. 1ba,1be i 1bv. Są trzy podstawowe grupy.  Dodatkowo kategorie wagowe ale to już tyczy siesprężyn.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha
Jak kupowałem gwint do siebie to kazali mi pisać jaki mam motor i nadwozie więc całkiem możliwe, że gwinty również dobiera się wagowo. W praktyce nie wiem jak to wygląda.
Jeżeli chodzi o różnice ośka/quattro to przód ten sam. Z tyłu mogą się różnic mocowania amora (np. tak jest w b5 w q) Co do b6/b7 [mention=1308]vwbartus[/mention] myślę, że będzie wiedział jak to wygląda.
 

W b6/b7 z tylu amor i sprezyna jest osobno tak jak w c5.takze rozni sie od b5

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RobsonSNC

Dzieki Uszol. Zobaczymy,moze VWBartus cos tu Nam w temacie naskrobie(?).
Jacek
1BA,1BE,1BV to oznaczenia seryjnej zawiechy i tam masa auta (klasa wagowa),oznaczenia sprezyn (kropki) maja znaczenie,to wiem,ale czy to samo tyczy sie gwintu.
Biorac pierwsza lepsza z brzegu oferte z Allegro z opisu wychodzi,ze nie ma znaczenia sedan/avant; oska/quattro,ale juz jakies max.naciski na osie sa podane...
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6775387037

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
Teraz, grucha napisał:


W b6/b7 z tylu amor i sprezyna jest osobno tak jak w c5.takze rozni sie od b5

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 

To wiedziałem, ale te same mocowania mają ośka i q amorów oraz springów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha

Inaczej jest zbudowany tyl q i ośka

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

emoji106.png

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RobsonSNC

...czyli czy to sedan,czy avant - jeden *uj,ale trzeba rozgraniczyc i dobrac gwint odpowiedni dla oski,a odpowiedni dla quattro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Oryginalne zawieszenie Audi a4 b6/7 na tył różnie się tylko sprężynami tzn. w ośce sprężyny są grubsze i do Q nie pasują natomiast na odwrót czyli z Q do ośki pasują . Zawieszenie gwintowane jest tak zrobione że podejdzie do każdego i nie ma znaczenia czy to ośka ,sedan czy avant . Jak będziesz kupował zawieszenia to pod maską masz tabliczkę znamionową i na niej nacisk na osie i pod to dobieraj gwint , chociaż jak dla mnie to dziwne bo po to jest ten ''gwint'' by wyregulować sobie tak auto jak mi pasuje .

Edytowane przez vwbartus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha
Oryginalne zawieszenie Audi a4 b6/7 na tył różnie się tylko sprężynami tzn. w ośce sprężyny są grubsze i do Q nie pasują natomiast na odwrót czyli z Q do ośki pasują . Zawieszenie gwintowane jest tak zrobione że podejdzie do każdego i nie ma znaczenia czy to ośka ,sedan czy avant . Jak będziesz kupował zawieszenia to pod maską masz tabliczkę znamionową i na niej nacisk na osie i pod to dobieraj gwint , chociaż jak dla mnie to dziwne bo po to jest ten ''gwint'' by wyregulować sobie tak auto jak mi pasuje .

Masz jakis szybki sposob na wyciagniecie tylniej sprężyny z b6 u woźnego.czy tylko ściągacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus
1 minutę temu, grucha napisał:


Masz jakis szybki sposob na wyciagniecie tylniej sprężyny z b6 u woźnego.czy tylko ściągacze?

ja nie miałem pod ręką ściągaczy i odkręcałem wahacz tylko musiałem uważać na czujniki od xenonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha

No wlasnie z tym zawsze klopot.w c5 mam łatwiej.auto z dwóch stron do góry i belke pociagnac to same wypadna a b6 bez odkrecania wahacz albo ściagaczy ni rusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania