Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

Panowie, którzy mocniej grzebali. 

czy wymiana popychaczy to ciężki temat ? czy trzeba ściągać przód, żeby ustawić potem rozrząd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Jeżeli masz napinacz mechaniczny to ustawiasz rozrząd  na znaki luzujesz napinacz  zrzucasz pasek demontujesz  wałki razem z napinaczem i wymiana szklanek niektórzy odsuwają tylko przód bez całkowitego rozbierania ja osobiście wolałbym rozebrać sobie przód to i tak godzinka roboty a pewność ze wszystko dobrze poustawiasz i złożysz 

  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
2 godziny temu, goldi napisał:

Jeżeli masz napinacz mechaniczny to ustawiasz rozrząd  na znaki luzujesz napinacz  zrzucasz pasek demontujesz  wałki razem z napinaczem i wymiana szklanek niektórzy odsuwają tylko przód bez całkowitego rozbierania ja osobiście wolałbym rozebrać sobie przód to i tak godzinka roboty a pewność ze wszystko dobrze poustawiasz i złożysz 

dzięki. prawdopodobnie sam się tym zajmę. fizyka kwantowa to nie jest, a pozwoli zaoszczędzić parę złotych i parę dni postoju 😉 napinacz mam z solenoidem.

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Poradzisz sobie ja teraz pisze z gościem który nie jest mechanikiem a sobie sam uszczelke pod głowicą robi okazało  sie że głowica pęknięta w trzech miejscach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
47 minut temu, goldi napisał:

Poradzisz sobie ja teraz pisze z gościem który nie jest mechanikiem a sobie sam uszczelke pod głowicą robi okazało  sie że głowica pęknięta w trzech miejscach 

o fuckk 😮 znalazłem instrukcję sam naprawiam audi a4 i tam jest opisane właśnie jak ściągnąć głowicę itp. popychaczy niestety nie ma, ale ogarnę :) thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi
16 minut temu, TomOskroba napisał:

o fuckk 😮 znalazłem instrukcję sam naprawiam audi a4 i tam jest opisane właśnie jak ściągnąć głowicę itp. popychaczy niestety nie ma, ale ogarnę :) thx

A co sie nie chwalisz ze auto na sprzedaz wystawione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
13 minut temu, goldi napisał:

A co sie nie chwalisz ze auto na sprzedaz wystawione 

wystawiłem za cenę mega zaporową. nawet jednego telefonu nie miałem dlatego normalnie myślę o eksploatacji. dałem sobie czas. nie ukrywam, że bardzo mnie zmęczył. skrzynia też już na wstecznym jest dość odczuwalna. jest pewien limit kasiory jaki można wsadzić w auto. no ale ja to ja. żona jęczy bardziej 😉 nie sprzeda się to zostaje i lecimy dalej 😉

 

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania