Skocz do zawartości
torgal

Pucowanie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

torgal

Pojechalem ostatnio na myjke umyć auto. Po umyciu stwierdziłem że szyby wyczyszcze w domu. Jak wracalem, to na szybie porobily się smugi po kropelkach wody co było normalne. Kupilem specjalną piankę do mycia szyb (w sklepie bardzo ją  chwalili), oczywiście szyby umyłem, smugi zniknęły. Jednak jak spojrzałem na szyby pod kątem i pod słońce okazało się że są jeszcze smugi i za cholere nie mogę ich domyc. I tu moje pytanie, czym to najlepiej domyc ? Jaki preparat ? Czyścić recznikiem chlonnym czy jaką scierka z mikrofibry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcino

Kolego polecam tą firmę troszkę przed Tobą pracy ale bardzo ciężko jest sobie poradzić z kropkami po twardej wodzie ale efekt będziesz miał, ostanio kolega to kupił używał i jest bardzo zadowolony ;)

DSC02405_sized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TyBucu

To ma swoją cene, z tańszych produktów w lidlu masz specyfik "W5 window cleaner" w piance. Ręcznik kuchenny i jedziesz, wszystko schodzi jak marzenie, nawet resztki mydła i innych gówien...

:decayed:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matibati2

To preparat od Marcino naprawde zdaje egzamin, nawet bez aplikatora wilgotna mikrofibra mozna dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vigo

Ja zawsze po myciu wycieram szyby gazeta.

Np przeglądem sportowym. Kolorowe fragmenty nadają błysku a reszta wyciera dokładnie wszystkie smugi i zacieki.

Zapodane z iksperi zet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

W jakim świecie Ty żyjesz hihi kup sobie Clean z alkoholem nie zostawia smug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matibati2

Tu nie chodzi nawet o smugi, te niektore plyny do szyb zostawiaja taka przemglona szybe i wcale dobrze nie czyszcza, a o to przeciez chyba chodzi :oczko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal

wladi, CLEAN-em próbowałem i nic. Chyba że spruboje CLEANEM i gazetą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lucas

ja walcze już jakiś czas z lusterkami zewnętrznymi. masakra!!! ocet, woda z cytryną, cilit Bang. nic nie ruszyło zaschniętego kamienia. ale ten auto glym do polerowania szkła może moze. musze sie za nim porozgladać.

vigo ja słyszałem że gazetą to można tylko pupę .... hihi. a tak na poważnie to nie rysuje papier szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luty

Ja kupiłem ściereczki nawilzone do szyb sonaxa i ładnie się czyści i nie trzeba wycierac na sucho bo nie zostawiają smug :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

Ja tą sciereczke sonaxa owijam na gąbke, zmywak lepiej przylega i wygodniej się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad

Po każdym myciu szyb dobrze jest je wytrzeć do sucha. Dobre są zwykłe "ściągaczki" do wody z okien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania