Skocz do zawartości
CWIARTEK

A4 B6/B7 Kodowanie i adaptacja modułu bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Norbas

Blutek ogarnięty, po długiej walce mam sterowanie (odbieranie/wybieranie/zakończenie rozmowy) z pozycji kierownicy oraz info na fis’sie :dancing:

 

@CWIARTEK może wpisałbyś jeszcze, ze niektórzy powinni zrobić adaptacje licznika ( 17- instrumenty cluster) kanale 62. Aby wszystko śmigała powinna być wartość 23 :klucz:

Po zmianie wartości mamy możliwość odczytu książki na fis’sie oraz sterowanie kontaktami z pozycji kierownicy o ile mamy kiere MF :cool1:

 

:hi: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paul666

Czy mając Audi A1 z radiem w wersji RMC_EU_P11096 jest możliwe aktywowanie opcji bluetooth? Po kliknięciu na radiu "Tel" wyskakuje komunikat, że funkcja nie jest aktywna. Posiadam kierownicę multi itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Sprawdzałeś czy telefon widzi radio? Jeżeli znajdzie po blutku to parujesz i działa chyba że po prostu nie masz modułu bo radio oryginalne nie ma w sobie modułu blutut


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paul666

A czy jest możliwość dołożenie i dokodowania modułu bluetooth jeżeli w samochodzie go nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Oczywiście że jest możliwość pytaj[mention=1272]domin[/mention] on w tych sprawach jest fachowcem i napewno jakieś blutki posiada

 

 

iPhone wladiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciampek

W swojej A4 posiadam fabrycznie uchwyt na nokię, w zestawie jest moduł bluetoot, z którym nie zawszę mogę się połączyć. Mianowicie jeśli w komórce "zapomnę" audi huvxxx i sparuję się na nowo z blueetothem, rozmowy działają. Problem pojawia się przy kolejnym odpaleniu silnika telefon łączy się i po sekundzie rozłącza. Chciałem sprawdzić błędy lecz nie mogę wejść w 77 telephone ( Za dużo błędów komunikacji). Macie na to jakiś sprawdzony sposób ?

Drugie pytanie czy fabryczny mikrofon można by wykorzystać podłączając pod yatoura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Najprawdopodobnie jest to podstawowy moduł blutut który nie obsługuje wszystkich funkcji. Miałem u siebie to samo co Ty czyli uchwyt z telefonem na tunelu i musiałem dołożyć blutka z końcówką bodajże C gdzie teraz wszystko ładnie śmiga nawet czyta książkę telefoniczną z telefonu. Musisz zajrzeć pod wykładzinę po fotelem pasażera i zobaczyć co tam siedzi, przesuń fotel na maxa do tyłu po ściągaj plastiki, podnieś wykładzinę i zajrzyj do czarnej puszki ewentualnie zrób jakieś fotki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi4020

Do RNSe  dołożyłem  moduł bluetooth instalacja już była fabryczna . Moduł działał ze 2 dni  i padł przy okazji wyładował akumulator. Zakupiłem drugi  i historia ta sama. Co uszkadza te moduły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Z tego co mówisz to chyba gdzieś instalacja jest uszkodzona może gdzieś kabel naderwany i zwarcie robi. No niestety najpewniejszym sposobem jest przejrzenie instalacji na całej jej długości


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIKI

Cześć potrzebuje waszej pomocy

W s6 02 nigdy rns e led nir występował  ale po zmianie ramek udało mi się wsadzić leda do eski  (wczesniej bylo rns D) elektryk podpial cany za licznik i radio dziala to stwierdziłem doloze BT kupilem wiazkie moduł  H  i zaczął się problem przy kodowaniu gdyż nie ma opcji 133 ani 134 tak jakby moduł telefonu nie mial tego wgl 

I nie wiem czy to właśnie przez to radio nie widzi BT natomiast liczniki juz tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

A jaki kabelek masz? Bo u mnie  na kabelku Viaken, też nie widział tych bloków ,a na kablu vcds hex v2 już tak😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania