Skocz do zawartości
CWIARTEK

A4 B6 Liczniki - rodzaje, numery i odpowiedniki kolorowe

Rekomendowane odpowiedzi

CWIARTEK

Przedstawiam tabelkę z odpowiednikami liczników czerwony/kolorowy fis z B6. Licznik kolorowy jaki jest odpowiedni do naszej B6 mozna ustalić odpowiednio po przedziałach nr VIN lub po tym jaki mamy zamontowany "czerwony" licznik.

saz5ns.png

* - UWAGA! Rok modelowy to nie to samo co rok produkcji. Należy zwrócić uwagę też na to, że rok modelowy może wykraczać na kolejny poprzez nr VIN, dlatego należy zawsze go sobie sprawdzić.
** - w roczniku modelowym 2001 i 2002 prędkość sczytywana jest z czujnika na skrzyni biegów, a w późniejszych po CANie z ABS. W roku model. 2001 immo nie da się zaadoptować z nowszych roczników
*** - UWAGA, początek roku modelowego 2002 posiadał jeszcze stare immo
**** - wg. etki roczniki modelowe 2003-2005 mają zastosowany ten sam immobiliser, dlatego można tam zastosować liczniki z tych roczników
***** - uwaga licznik bez literki lub z dodaną literką X, liczniki z inną literką mogą być od B7

Tabelka i opis autorstwa Sławka z A4-klub i opublikowane za jego zgodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jozek726

kto mi pomoże , chce kupić licznik z S4 B USA , teraz mam normalny z a4 b7. kolor fis i taki też chce włożyć, pod automat ( nie wiem czy to ma jakąś różnicę ). Nie mam pojęcia jaki kupić żeby wszystko mi chodziło, pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jozek726

nikt nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Jak ktoś ma działającą etke to pomoże. Moja się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tajfun211

Tak to wygląda w ETKA:

9eokz42y.jpg

 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

rozumiem, że taki licznik normalnie da się przeprogramować i włożyć do B6 tak, żeby wszystko trykało ? z tego co widzę to jest angol:

 

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b6-b7-licznik-s4-8e0920980l-kolor-fis-8341643347

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Z b7 do b6 licznik nie będzie pasował. Ci co piszą na Allegro ze pasuje pojęcia nie mają. Różne rodzaje immo i nie są zamienne.

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

dlatego szukam na grupach na fejsie bo tam przynajmniej wiedzą z jakich aut to wyjmowali i jest fotoleracja. tak jak mówisz. na allegro to aby opchnąć, a potem sobie radź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

jak do mnie od 600 do 800 zł  dlatego dałem sobie spokój chyba że sie trafi jakaś okazja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

to drogo do b7. do b6 za 700 zł to s4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania