Skocz do zawartości
Arkadiush

Volkswagen Crafter

Rekomendowane odpowiedzi

Arkadiush

Volkswagen zaprezentował pierwsze szkice nowego dostawczaka – Craftera. Dla Polski to ważny moment, ponieważ auto będzie powstawało tylko i wyłącznie w naszym kraju. Nowe Craftery powstaną w fabryce niedaleko Wrześni. Rocznie linię produkcyjną ma opuszczać 100 tys. takich aut.


Ze szkiców tak naprawdę można dużo wywnioskować. Wygląda na to, że Crafter będzie bliźniaczo podobny do oferowanego już modelu Transporter. Volkswagen chwali się najlepszym współczynnikiem oporu powietrza w klasie.


Poza domysłami dotyczącymi wyglądu, niewiele wiadomo. Jednak według pierwszych przecieków Crafter będzie powstawać w ponad 50 wariantach. Użytkownicy dostaną możliwość zamówienia go w trzech wersjach długości i z różnymi napędami – na przód, tył i 4x4.


Produkcja nowego Craftera ruszy jesienią tego roku. Fabryka zacznie od jednej zmiany, ale na przełomie 2017 i 2018 roku będą pracowały już trzy. Docelowy wolumen produkcji to 100 tys. aut rocznie. Zakład niedaleko Wrześni będzie jedynym miejscem składania tego dostawczego Volkswagena.Plany budowy fabryki ogłoszono w 2014 roku. Kilka miesięcy później ruszyły prace budowlane na terenie 220 hektarów. Wartość inwestycji jest szacowana na bagatela 3,3 mld zł. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam ok. 3 tys. pracowników. Pierwszych 500 zacznie pracę już po wakacjach.


 


 


crafter.jpgcrafter.jpgcrafter.jpgcrafter.jpgcrafter.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

Szkice fajne, na pewno nie będzie taki obniżony bo na budowę nie wjedzie  :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Coraz ładniejsze te busy robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arkadiush

Szkice fajne, na pewno nie będzie taki obniżony bo na budowę nie wjedzie  :grin:

zglebowany Crafter  :kox:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JawoR

Byleby nie gnił, a silniki nie padały i będzie luks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jak to będzie robione w Polsce to ja bym takiego auta nie kupił :whistling::grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Dokładnie - będzie podobnie jak z Oplem Astrą. :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

A czemu, jakies wpadki były czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Wypadków nie było ale jakość - szajs.

Zderzaki nie w kolorze , brak halogenów , brak wspomagania , silniki 8v ogólnie okrojona na wyposażeniu ile wlezie a to dla niskiej ceny. No i rdza. Dopiero ostatnie modele były lepiej wypasione.

Dodam że mój ojciec ma Astrę 1 z 94r. 

Silnik Eco -tek 100 koni 16v , wspomaganie klima  lusterka  zdesie i lustra w kolorze i rdza dopiero teraz się pojawia. ( fura z niemieć sprowadzona )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha

Wkoncu crafter nie bedzie wygladal jak sprinter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Żeby jeszcze dorównał wytrzymałością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JawoR
Dnia 17.08.2016 o 17:06, jacek70 napisał:

Wypadków nie było ale jakość - szajs.

Zderzaki nie w kolorze , brak halogenów , brak wspomagania , silniki 8v ogólnie okrojona na wyposażeniu ile wlezie a to dla niskiej ceny. No i rdza. Dopiero ostatnie modele były lepiej wypasione.

Dodam że mój ojciec ma Astrę 1 z 94r. 

Silnik Eco -tek 100 koni 16v , wspomaganie klima  lusterka  zdesie i lustra w kolorze i rdza dopiero teraz się pojawia. ( fura z niemieć sprowadzona )


Jak zapłacisz to i w Polsce Ci wyposażą, a że Opel się dostosowuje do Polaczków cebulaczków, co to im szkoda 300 zł dorzucić na grzane du*y czy elektryczne szyby.. nic nie poradzisz, liczy się cena. W ruskich dalej Łady bez testów zderzeniowych robią, bo jest popyt na taki szmelc.

7 godzin temu, jacek70 napisał:

Żeby jeszcze dorównał wytrzymałością.

Może nie będzie gnił jak Sprinter po wyjechaniu z salonu :2smiech:

Edytowane przez JawoR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Czas pokaźe jaki będzie  ten blaszak. Oby lepszy.☺ale na cuda nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha
Żeby jeszcze dorównał wytrzymałością.


Sprinter nie jest wytrzymaly w jednym mam 3 silnik.2 dwumas i 2 wtryski.pierwsze dwa silniki nie wytrzymaly razem 80 tys.km wsadzili mi 3 i hula do dzis.powod-pierwsze dwa skladane w chinach.tak brzmiala odpowiedz z serwisu a mi kopara opadla.teraz mam silnik niemca inny klekot zero oleju nie bierze.nie dotykam sie poprostu do silnika.a lekko niema.wiec gdzue ta wytzrymalosc? Malowalem go z gwarancji 3 razy bo purchle.w drugim sprinciaku naszczescie tylko dwumasa poszla po roku uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JawoR
Dnia 19.08.2016 o 11:50, grucha napisał:


Sprinter nie jest wytrzymaly w jednym mam 3 silnik.2 dwumas i 2 wtryski.pierwsze dwa silniki nie wytrzymaly razem 80 tys.km wsadzili mi 3 i hula do dzis.powod-pierwsze dwa skladane w chinach.tak brzmiala odpowiedz z serwisu a mi kopara opadla.teraz mam silnik niemca inny klekot zero oleju nie bierze.nie dotykam sie poprostu do silnika.a lekko niema.wiec gdzue ta wytzrymalosc? Malowalem go z gwarancji 3 razy bo purchle.w drugim sprinciaku naszczescie tylko dwumasa poszla po roku uzytkowania.


To ile te Sprintery mają gwarancji na lakier? Tydzień? Bo przecież one gniją nim z fabryki wyjadą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Gwarancje to one maja na pewno ale tylko perforacyjna, zrobi Ci sie odprysk cokolwiek zacznie gnic - Twoja wina gwarancji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha

To ile te Sprintery mają gwarancji na lakier? Tydzień? Bo przecież one gniją nim z fabryki wyjadą :D


10 lat.pod warunkiem serwisowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha
Gwarancje to one maja na pewno ale tylko perforacyjna, zrobi Ci sie odprysk cokolwiek zacznie gnic - Twoja wina gwarancji nie ma.


Nie dokonca tak jak mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Wiem, że tak jest z Mercedesami a co lepsza żeby ta gwarancje uznali musisz chyba miec coroczny przeglad w aso lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Czyli mało kto ma o ile w ogóle ktoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha

Nie maasz zadnego corocznego przegladu lakieru kto ci takie bzdury naopowiadal.masz tylko normalne przeglady wedle wskazan licznika.4 lata tymi autami jezdze i troszke w temat sie zaglebilem


Dodam ze ja sie lapie caly czas na gwarancje lakieu.nie tak dawno byl malowany bo purlchle wyszly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania