Skocz do zawartości
vwbartus

A4 B7 Wentylator chodzi non stop

Rekomendowane odpowiedzi

vwbartus

Witajcie .

Dziś rano wchodzę do auta przekręcam zapłon , odpalam , i po dosłownie 5 sekundach załączył się mi mały wiatrak ale od razu na maxa i chodzi non stop , po przejechaniu około 70 km wiatrak chodzi dalej na maxa , nawet teraz po ostudzeniu silnika po 6 godzinach wsiadam do auta i dalej to samo dosłownie po około 5 sek. wiatrak załącza się od razu na maxa :facepalm: jak gaszę auto to wiatrak przez około 10 sek. jeszcze chodzi też na maxa . Pany w Etce znalazłem coś takiego 8E0959501Q sterownik wentylatora ale ku**a on kosztuje 1100 zł :facepalm:  może jakieś inne propozycje ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Możliwe że padł czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

No trza by sprawdzić VCDS jaką temp sterownik silnika widzi , od tego bym zaczął

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

witam

 

może temat nie dotyczy b6 ale nie chciałem nowego tematu zakładać otóż wysiadam wczoraj z samochodu i kręci mi się wiatrak od klimy dość szybko mówię co zrobić wiem że kiedyś tak miałem to zalało przekaźnik ale że nie pada od jakiegoś czasu a przekaźnik pod obudową ecu jest nowy to chyba bym to wykluczył. kluczyki wyjęte ze stacyjki auto zamknięte a wiatrak jak się kręcił tak się kręci dalej więc odpiąłem aku bo do rana pewnie by się rozładowało kurde nie wiem co może być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Mimo wszystko ja bym luknął do tego przekażnika .A może się skleił ? 

To że nowe o niczym nie świadczy . 

Mnie poleciała nowa cewka Beru.  ( niecały rok miała ) i padła .

Reklamavja uznana - dali drugą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

A no sprawdzę w poniedziałek z tego co patrzę to vag wypluł taki błąd którego nie da się skasować

Ten drugi to od autom. Wentylacji on tam cały czas jest bo nie mam solardachu 3527eee9593fffaaeaab1c590cd3b3e7.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Wyciągałem ten przekaźnik niby jest wporządku ale kolega ma mi ogarnąć drugi na podmianę

Z tego co ja patrzyłem na vagu to w liczniku temperatura ma 77 stopni a w silniku jak patrzyłem to temperatura wynosi 106 stopni dodam że jak silnik się schłodzi w sensie na vagu w sekcji silnik temp spadnie do 99 stopni to wentylator się wyłącza ale jak jest powyżej 100 na vagu to chodzi non stop na zgaszonym silniku nawet przez 10 minut

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

To czujnik temperatury jest uwalony nie może być takiej rozbieżności  w temperaturze miedzy licznikiem  a silnikiem pokazuje ponad 100 stopni to się wentylator włącza 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Takie są wartości silnil 113 stopni a licznik 89 stopni

acdabd5d59e3b184a64164fbc5923cdf.jpgcd7d5f1df94cf6596a5c3dbcb6ebc9a8.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Za dużo zdecydowanie może się wahać kilka stopni a nie kilkadziesiąt czujnik walnięty


Wysłane z iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

W zamienniki sir nie pchać raczej nie ? Tylko ori ? Ale wyjąć go to masakra będzie stamtąd

Nawet po 30 min stania w liczniku pokazuje 59 stopni a w silniku 102 stopnie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Demontaż bez tragedii ściągasz rurę z góry i masz dobre dojście a czy zamienniki coś warte musi się ktoś wypowiedzieć kto zmieniał


Wysłane z iPhone wladiego

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania