Skocz do zawartości
loudmode

A4 B5 A4 B5 Dzwonienie z okolic rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

loudmode

Witam. 

Od jakiegoś czasu po rozgrzaniu silnika było słychać ciche dzwonienie z przodu samochodu. Najbardziej w momencie w którym gasiłem silnik. Dzisiaj doszedłem do tego, że to prawdopodobnie z wałka rozrządu bo jak otwarłem pokrywę to dźwięk się nasilił. Najdziwniejsze jest to, że jak podczas pracy silnika przesunąłem kluczem pasek bliżej środka koła zębatego to dzwonienie ustało na jakiś czas mimo, że pasek z powrotem cofnął się bliżej pokrywy. Trochę pojeździłem i znowu to samo  Rozrząd zmieniałem około 8 tys. km temu (komplet). Mam nadzieje, że to nie koniec panewek wałka  Proszę o porady.

Pozdrawiam.

Edytowane przez uszol
formatowanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Ryzykant jesteś jak przesuwasz pasek kluczem jak się kreci silnik... Na 100% odzywa się napinacz łańcucha rozrządu bądź sam łancuch rozrządu jest juz wyciagniety Na jakim oleju jeździsz i kiedy ostatnio był wymieniany? I jaki masz przebieg ale ten realny. Przy okazji zapraszam do lektury, temat napinacza jest tam wyczerpany - jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to służę pomoca

 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loudmode

Klucz polerowany, gładki jak lustro. Doczytałem gdzieś na forum golfa, że są dwa rodzaje rolek napinacza paska. Chyba założyłem tą niewłaściwą i teraz mam wielki problem bo musiałbym wymienić rozrząd jeszcze raz z obawy o pasek :/ Najgorsze jest to, że k... kupiłem cały zestaw Gates'a do AWT i teraz okazuje sie cos takiego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Nagraj ten dźwięk bo nie chce mi sie wierzyc że to jest to co mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loudmode

Mam nagranie. Na filmie nie slychac tego dzwieku w trakcie pracy ale mozna go uslyszec przy gaszeniu silnika. Taki dziwny klekot. 

 

Edytowane przez loudmode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Ja tu nie słyszę żadnych nie pokojących dźwięków, nawet przy gaszeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ja też nie słyszę żadnego klekotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loudmode

Jeżeli nic nie słyszycie to nie jest aż tak źle, a ja może jestem przewrażliwiony :D Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania