Skocz do zawartości
wladi

A4 B6/B7 Świecące się kontrolki Abs i Esp

Rekomendowane odpowiedzi

wladi

Witam, chciałbym opisać po krótce mój problem...wczoraj podczas jazdy zaświeciła się kontrolka Abs i Esp, gdy przyjechałem do domu sprawdziłem płyn i chociaż tylko minimalnie brakowało to dolałem ale niestety nie pomogło. Rano gdy odpaliłem auto i przejechałem kawałek kontrolki zgasły lecz po przejechaniu kilkunastu kilometrów kontrolki znowu się zapaliły. Postanowiłem podpiąć vaga żeby nie wróżyć z fusów i wyskoczył błąd 00290 czyli czujnik prędkości koła tylny lewy, przerwa zwarcie z plusem. Pytanie czy padł czujnik czy coś w instalacji i gdzie ewentualnie szukać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Zrzuć koło, odepnij czujnik abs wyczyść jesli bedzie zawalony syfem a raczej bedzie, dobrze docisnij, pojezdzij jesli wyskoczy znowu czujnik do wymiany. To samo miałem jak jechalismy na zlot :disgust: Koszt nowego ~120zl

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Oki dzięki, właśnie czasem gaśnie a po chwili znowu się zapala...on jest zaraz przy kole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

Ostatnio w Tv na TVN turbo było to samo , niby w toyota ale można sprawdzić i tu , wypięła się wtyczka w wiązce od czujnika , tam była kostka za boczkiem oparcia tynej kanapy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ja za tylną kanapą nie mam wtyczek :decayed:  za boczkiem mówisz :co: no oki sprawdzę

Edytowane przez wladi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Sprawdź pomiar z czujników abs czy prawidłowo równomiernie  wskazują w czasie jazdy do 20 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Mów mi jeszcze :decayed: poproszę o instrukcję :co:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Wchodzisz  w abs  wartosci mierzone gr 1   i szcxutujesz pomiar z czujników abs  czy równomiernie pokazują 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Wszystko jasne :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania