Skocz do zawartości
uszol

Płyn do czyszczenia felg

Rekomendowane odpowiedzi

uszol

Poszukuję dobrze czyszczącego a zarazem bezpiecznego dla lakieru, rantów felg i wosku na nich położonym, najlepiej żeby był w atomizerze. Pacjenci to felgi to dare lm z polerowanym rantem i nie chciałbym żeby zmatowiały po drugim, trzecim myciu, polecacie coś? Druga sprawa to czy taki pędzelek będzie bezpieczny dla felg? Nie porysuje ich? http://showcarshine.pl/specjalne/2694-adbl-round-detailing-brush-12-mniejszy.html

Do felg znalazłem środek z ADBL, nada się nie będzie ściągał wosku?

http://showcarshine.pl/home/2192-adbl-vampire-plyn-do-mycia-felg-500ml-atomizer.html

 

Edytowane przez uszol
  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Używam ADBL do felg i jestem zadowolony ale nie wiem jak będzie się zachowywał na polerowanym rancie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Pędzelkujesz je po spryskaniu adbl'em żeby doczyścić? Nie rysuje się od tego felga?

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sivy

vampir moze byc
pędzelek im delikatniejszy tym mniej rys, nie uzywałem tego od adbl
Ranty umyj lepiej rekawica z mikrofibry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Ja używam autoglym custom wheel cleaner lub clean wheels. Oba są delikatne ale radzą sobie z brudem i po nie zostawia plam czy zacieków. Jak regularnie co tydzień myjesz felgi to nie potrzebujesz ich pędzlować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Felgi raczej myje razem z całym autem, średnio co 3-4 tygodnie gdyż auto na codzień nie jeździ i raczej większość czasu jest czyste. A przez ten czas troche tego pyłu z klocków sie odłoży, na poprzednich alu 15" miałem problem ze zmyciem go zwykłe środki nie dawały sobie z tym rady. Więc myśle, że bez pendzla raczej sie nie obejdzie.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

W ciągu tygodnia naganiam spokojniej ponad 200k. Sporo hamowania więc sporo pyłu tymbardziej, ze klocki ferodo.  I ładnie wszystko schodzi. Ty na bank musisz dodatkowo oczyścić swoje szprychy bo masz ich tam sporo. Tak samo mam przy zimowkach, że muszę użyć pędzla ale jeden raz zawsze starcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ja nie myje żadnymi pędzelkami wszystko ładnie schodzi a jak myję ręcznie to rękawicą lecę po felgach :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Potrzebowałem wczoraj na szybkiego cos do mycia felg i kupilem takiego plaka w leclercu za 13zł. Felgi były nie myte około miesiąc a więc mnóstwo pyłu z klocków, błota, kurzu a nawet smaru bo wymieniałem osłony przegubów. Popsikałem dość obficie każda felge, Na minute zostawiłem na felgach i spłukałem dokładnie karcherem, efekt? Felgi idealnie czyste bez dotknięcia ich gąbka więc po co przepłacać za np. ADBL który kosztuje 60zł ? No chyba, że to zasługa wosku, tylko czy utrzymał by się aż 5 miesięcy na felgach? 

plak-czyste-felgi-lakierowane-312.jpg

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania