Skocz do zawartości
uszol

A3 8L Nie równa praca silnika 1.8T AGU

Rekomendowane odpowiedzi

uszol

Pacjent a3 8l 99r 1.8T 150KM AGU. Czasem na niskich obrotach pod obciążeniem bądź na jałowym telepie silnikiem nie pracuje równo tak jakby wypadały zapłony losowo. Przegazowanie pomaga na chwile po czym jak wraca na niskie obroty zaś telepie. Moc ma. Świeczki wymieniane 15 tyś km temu. Vag nie pokazuje nic. Po odpięciu i zapięciu przepływki gaśnie. Auto ma LPG ale to samo dzieje się i na gazie na benzynie. Pierwsze co mi przyszło na myśl to padnięta któraś z cewek i to jutro będę sprawdzał. Macie jakieś jeszcze pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Na benzynie i na gazie w takim samym stopniu nierówno pracuje? Jak sie przygazuje od jałowych obrotów do maxa to przerywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Na benzynie i lpg jest to samo. Nie wiem jakie dokładnie były obroty bo na przepustnicy zwiekszalem ale myśle, że od 1,5-2k w zwyż silnik pracował normalnie. Jak spada poniżej to telepie, szarpie i pracuje jakby na trzy gary. Jutro chce zaczac od wypinania kolejno kostek od wtrysków benzynowych. Jesli padnieta jest cewka, to podczas wypinania kostek wtrysków jedna z nich nie powinna spowodować zmiany w pracy silnika. Doczytałem też, że cewki w niektórych 1.8T miały wady fabryczne a ecu nie wyłapywało sporadycznego wypadaniu zapłonu.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Sprawdź zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej ( tak się to zwie ) 

Ja miałem podobne objawy i on był dziurawy.

Sprawny w jedną stronę puszcza powietrze a w drugą nie .

 

Screenshot_2015-06-15-23-09-14.png

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Przypomniałem sobie o temacie teraz, problem udało się usunąć winowajcą była uwalona uszczelka pod deklem ta która dajemy na gniazda świec. Po wykręceniu chyba na drugim i trzecim cylindrze świece były zalane olejem już nie pamiętam dokładnie.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania