Skocz do zawartości
MariuszKoz

A4 B6/B7 Ciężko wchodzi 2 bieg ziemą

Rekomendowane odpowiedzi

MariuszKoz

Ćwiczę to już 2 sezon. Kiedy tylko się ochładza, mam problem z wrzucaniem 2 biegu. Wchodzi bardzo ciężko. Nic nie zgrzyta, tylko nie chce wejść. Jak się auto mocno rozgrzeje, wszystko działa bardzo dobrze. Latem też w porządku. W zeszłym sezonie wymieniłem dla pewności olej w skrzyni, ale nic to nie dało.  Pierwsze kilometry jazdy to tragedia.

Co to może być i co warto jeszcze sprawdzić?  No chyba, że to specyfika skrzyni w 1,6 ALZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Możliwe że kończy się łożysko igiełkowe w skrzyni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

albo synchronizator drugiego biegu  generalnie często spotykany problem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Może być, że synchronizator, skrzynie w 1.6 są dość awaryjne. W a3 znajomy dwa razy wymieniał aż trafił na dobrą. W golfie IV wujaszek na przykład nie bawił się w wymiany tylko skrzynie na stół i naprawili mu koszt zabawy 1500zł z wytarganiem i założeniem skrzyni plus naprawa w warsztacie zajmującym sie skrzyniami. 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MariuszKoz

no właśnie, ale diagnoza czegokolwiek jest pewnie niemożliwa bez wyciągnięcia skrzyni.  Synchronizator, to i tak trzeba skrzynię rozebrać, więc koszty rosną momentalnie. Znajomy mechanik powiedział mi, że w przypadku synchronizatora raczej miałbym inne objawy i zgrzytałoby także latem. 

I z tego co czytam powyżej, koszt naprawy jest znacznie wyższy niż zakup innej skrzyni. Wydaje się zatem, że zakup drugiej skrzyni jest prostszym rozwiązaniem i tańszym. Wielki znak zapytania, to zakup drugiej skrzyni. Kupuje się kota w worku...zwłaszcza, jak się kupuje poprzez allegro czy inne portale sprzedażowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania