Skocz do zawartości
szymi

A4 B6/B7 Zgrzyt po dodaniu gazu w 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

szymi

Witam,

Już od jakiegoś czasu słyszę w swoim aucie około półsekundowy zgrzyt +/- sekundę po dodaniu gazu. Słychać to raczej tylko na rozgrzanym silniku. Dźwięk jest stosunkowo cichy, da się go wychwycić jedynie gdy nie ma żadnego hałasu, jednak jest bardzo nieprzyjemny jakby chcieć wbić bieg bez sprzęgła. Ostatnio wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów i mechanik powiedział, że napinacz już swoje wyjeździł. To fakt, z rana słychać go tak przez sekundę i przy normalnej pracy silnika delikatnie już też, czy to on może wydawać taki dźwięk w momencie dodania gazu? Dodam, że dźwięk jest tylko w czasie jazdy. Na biegu jałowym ani razu go nie usłyszałem(sprawdzałem). Auto trzyma moc, w chwili dźwięku nic dziwnego się nie dzieje, normalnie przyspiesza. Czy macie może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

To normalne że przez sekundę czy dwie rano bedzie słychać napinacz za czym olej się dostanie żeby go smarować ciężko jakieś tam zgrzyt znależć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szymi

No rano ok, ale mnie bardziej martwi ten podczas przyspieszania na rozgrzanym juz silniku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Napinacz by nie zgrzytał tylko stukał metalicznie i w calym zakresie obrotów jeśli by był wykończony wiec jemu mozemy dać spokoj. Może łożysko altka już się kończy?

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szymi

Uszol, czy istnieje możliwość abym podjechał do Ciebie na dniach i zebys tego posłuchał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

W sobote będę dłubać więc możesz wpadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szymi

Dobra, nagrałem filmik. Dźwięk jest tylko na 100% nagrzanym silniku i tylko gdy lekko wciskam gaz. Gdy daję w podłogę albo nawet do połowy dźwięku nie ma. Na postoju nie ma go wcale, sprawdzałem kilkanaście razy, a jak tylko się ruszy od razu wraca. W opisie filmu sekundy, w których ten dźwięk słychać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

No słychać jakiś tam zgrzyt ale przy takiej jakości filmu i dźwiękach w tle ja za cholere Ci nie powiem co to może byc bo to dalej wrozenie z fusow

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Tak jak pisał Tom w swoim temacie, dwumasa pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Emejcz

Długo szukałem, ale w końcu znalazłem - mam identyczny dźwięk. 
Czy ktoś wyeliminował ten problem? Szukam i znaleźć nie mogę co jest przyczyną. To dochodzi raczej z przodu auta, a nie od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Tak jak napisane zostało wyżej. najprawdopodobniej masz już kończący się dwumas. u mnie w poprzednim 1.8T właśnie tak było. z tym, że z tego co pamiętam tylko po dodaniu gazu na niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania