Skocz do zawartości
Marky2552

A4 B6 Wymiana turbosprężarki czyszczenie przewodów płukanie intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Marky2552

 

Witam

Mam zamiar wymienić turbo teraz tak wiem że jest ona pod filtrem powietrza da radę ją jakoś wyjąć bez podnośnika ? Ewentualnie jakieś uszczelki czy coś dokupowac do tego i czy przewody rury itp. Czyścić i jak z intercoolerem jest on zawalony olejem nie wiem na ile ale wiem że wąż do inter jest zaolejony czym to wyczyścić i na co zwrocic uwagę przy wymianie aby "nowej" turbosprężarki nie zajechać

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Jak nie masz pojęcia to ciężko ci będzie to ogarnąć, Turbo wyciągasz z góry , kanału nie trzeba, zacznijmy od tego czemu chcesz Turbo zmieniać?

wykręcone z betoniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Bo jest dojechane bzyczy chuczy olejem wali po calym podwoziu. Nie man pojęcia jak sie za to zabrać ale chyba to nic trudnego przecież w silniku nie grzebie to jak by wymienić amortyzator czy zawieszenie wg mnie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Może ci nagrać jak turbo chodzi to zdanie zmienisz dlacsego chce je wywalić

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78
Bo jest dojechane bzyczy chuczy olejem wali po calym podwoziu. Nie man pojęcia jak sie za to zabrać ale chyba to nic trudnego przecież w silniku nie grzebie to jak by wymienić amortyzator czy zawieszenie wg mnie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Powodzenia życzę w takim razie, od kiedy Turbo wali olejem po podwoziu, jak już to może icek masz za*****y, robiłeś logi jak Turbo pompuje że masz takie teorie?

wykręcone z betoniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Może przesadziłem troche ale widac od spodu że leje się z turbo. Jak pisałem w logach i było widać turbo przeładowuje czasami się w ogile nie załącza. Ale jak nikt nie chce pomóc to ok zrozumiem i oddam auto gdzieś gdzie mi to zrobią ale myślę że taka wymiana nie jest wcsle trudna

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

nie jest trudna , ale trzeba wiedzieć o paru mykach np żeby przed uruchomieniem silnika zalać ją olejem ... nigdy takiej wymiany nie robiłem to nie będę się mądrzył ale nie jest to cześć za 5 zł więc warto by było się nad tym zastanowić zanim się za to człowiek zabierze... jeżeli turbo ci tak wali olejem ze jesteś to w stanie zobaczyć na podwoziu to ja bym się bał taki silnik uruchamiać, poczytaj o "rozbieganiu diesla" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Jeżdze tak od roku dom trasa trasa dom i nic sie nie rozbiega a nawet jak by sie tak stało to widzialem jak takie cos zgasić mhm czyli zalać olejem ok bede mial to.na uwadze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek
5 minut temu, Marky2552 napisał:

Jeżdze tak od roku dom trasa trasa dom i nic sie nie rozbiega a nawet jak by sie tak stało to widzialem jak takie cos zgasić mhm czyli zalać olejem ok bede mial to.na uwadze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kolego niejeden już tak myślał , oczywiście twoje auto , twój problem

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Nawet jesli uda Ci sie zgasic rozbiegajacy sie silnik to sprzeglo masz do wymiany, ostatnio robiles wiec wiesz ile to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Oddaj może komuś kto temat ogarnia bo być może wystarczy czyszczenie turbinki jak nie będzie zbyt dużych luzów na wirniku a jego brzegi nie będą wyglądały jak ostatnio Arturowe Turbo a jeśli twoje Turbo będzie w bardzo marnym stanie nie jest wykluczone że wrzucenie nowej suszarki nic nie da bo skończy równie szybko swój żywot

wykręcone z betoniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michulek

Kolego masz temat nawet w tym dziale wymiany turbo . przeanalizuj sobie nawet goldi podal jakie są tam narzędzia potrzebne. Jak masz pytania wal ale zapoznaj się z tematem może Ci pomoże

Poszło z LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Tak pisał ale o B5 śmiem twierdzić że w B6 jest trochę inaczej aczkolwiek popatrzę tam co i jak

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

zasada ta sama  

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552
Oddaj może komuś kto temat ogarnia bo być może wystarczy czyszczenie turbinki jak nie będzie zbyt dużych luzów na wirniku a jego brzegi nie będą wyglądały jak ostatnio Arturowe Turbo a jeśli twoje Turbo będzie w bardzo marnym stanie nie jest wykluczone że wrzucenie nowej suszarki nic nie da bo skończy równie szybko swój żywot

wykręcone z betoniarki



Do czego dążysz mówiąc że jak wsadze drugie to je szlag trafi ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78

Jak wirnik jest postrzępiony i ma luzy jak stara ku**a na pigalaku to jakaś przyczyna tego jest... Czyli idąc tym skomplikowanym tokiem myślenia suszarka choć by była nowa może skończyć szybko w ten sam sposób... Bo np wina może być ze strony czujnika doładowania który ją tak tłoczy jakby tam brd siedziało i biedactwo nie ma innego wyjścia jak olej puszczać... Panimajesz?

wykręcone z betoniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Aczkolwiek nie wiem czy wirnik jest postrzępiony może się rozpada od dużego przebiegu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafi78
Aczkolwiek nie wiem czy wirnik jest postrzępiony może się rozpada od dużego przebiegu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Taaa z pewnością Luz się może zrobić od przebiegu ,wiesz ile rzeczy ma wpływ na prawidłową pracę turbinki....fchuj dużo... Dlatego poczytaj trochę na ten temat, wywal ssuszare na stół i zobacz w jakim jest stanie... Póki co nie ma co gdybać.

wykręcone z betoniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

zobacz sobie na mój temat wymiana turbiny  w dziale silnik  diesel  jedynie od spodu będzie ci wygodnie przykrecić spływ oleju  na nową uszczelkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Tak czy siak trzeba zbadać jak wygląda kondycja turbiny. Nie ma co gdybać , a w międzyczasie lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Tak czy siak turbo idzie na demontaż to moje wyslane do adifka bo z nim gadałem on to sprawdza i da mi znac co i jak

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania