Skocz do zawartości
maf10

A4 B5 Wymiana lamp na polift - pytania przed montażem

Rekomendowane odpowiedzi

maf10

Witam, dziś zabieram się na wymiane lamp po lifcie (DZIEKI GWERTY :cheers: ) 
pytanie : cały ten nadmiar wyciąć od początku do końca wyciąć tak ? nie chce przedobrzyć :biggrin:

 

17269514_1344164148976256_471349217_o.jpg

17273109_1344164132309591_1984595134_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Dokladnie tak jak zaznaczyles 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10

Mogę to ciachnąć gumówką ręczna ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Brzeszczotem najlepiej 

1467956546-U1445.jpg

a kamieniem wyrownaj 

1467957132-U1445.jpg

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Brzeszcze diamentowy daje radę bez szlifowania. 

 Na allegro 15 zł z przesyłem. 

664.jpg

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Nie zapomnij zabezpieczyc lakieru  żeby ci sie ruda nie pokazała ile to już lat temu tego moda robiłem  na allegro kiedyś były redukcje wtyczek z przedlifta do polifta ale się nie opłacało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10
Nie zapomnij zabezpieczyc lakieru  żeby ci sie ruda nie pokazała ile to już lat temu tego moda robiłem  na allegro kiedyś były redukcje wtyczek z przedlifta do polifta ale się nie opłacało 

Zabezpieczyć tzn w jaki sposób i jakim środkiem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Najpierw podkład pędzelkiem nałóż na  rant a później lakier nie musi być pod kolor i tak tego nie widać chodzi o to aby zabezpieczyć sam rant po obcięciu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10

Witam , jestem właśnie po cięciu błotnika i mam 2 pytanka :

 

1. Jak gadałem z gwertym to mówił abym sobie zostawił tak z milimetr marginesu . Zostawiłem więcej , trochę pilniczkiem do metalu wyrównalem i mam na razie taki rezultat jak na zdjęciach na dole . Widać luzy..

oczywiście nie zwracajcie uwagi na to ze tak do du*y wyszlifowane . W pewnym momencie przestałem , aby nie przedobrzyć i do was napisać . W gornej części blachy jak widać naszła tam trochę taśma Wiec nie ma opcji abym za dużo wyciął. Zostawiłem sobie dużo tego marginesu :( pytanie ; na czym stoję co dalej robić .

 

2 pytanie - na ostatnim zdjęciu w miejscu zaznaczonym mam śrubę i taki pierdolnik(na to chyba ma najść lampa) . Jak jest to zamieszczone to mam nie lada problem włożyć lampe do środka . Bez tego wchodzi bez problemu . Razem z tym powinienem włożyć lampe i może wtedy tez zniwelowałbym pytanie nr 1 ?

 

Zdj poniżej

30b3bb6dbb83672ed4a2c01ddc16b524.jpgc356057a42aac6fcc0b93a0ff91580c9.jpg8fab40e1cc504a3a57185668b39ecde0.jpg96bd5a389c0cc859e8341471140fe6a8.jpg940bfa8c2fba38a012a9563e661faf2c.jpg90d2d646e7f62d9ffdc9c1af7771ce92.jpg137e4b4c159e6c526f9e5ec53dba3ac6.jpg699d6b2d0b885cfbbe1b09b059d85e69.jpg1c0a5d082c1be4088db73ed8d8b5028e.jpg39365dc58879de74db019cd7b9558d47.jpg87e196f4d852f8798ffff2f9744188de.jpg4c81544265088d281393d48330c9ff80.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10

Lampy zamontowane , schemat z nowa kostka przelatwiutki , nad lampa widać lekkie nierówności, przy pierwszej lampie za dużo brzeszczotem wyciągałem . W drugiej tato ze szlifierka kątowa pomógł super wyszło jak dla mnie , zaraz ruszam w rejon zobaczyć jak świecą , czy lepiej niż te stare. Pozdrawiam dzięki za pomoc i temat do zamknięcia

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aa27395f88a464e57462db71c536a748.jpg0c321a4583f3eafafd59bc7f959085ed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Nie będziemy zamykać bo może ktoś będzie miał jakieś pytania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ja mam propozycję.

Napisz dokładnie dla potomnych jaki zostawiłeś margines na błotniku  . Mówiłeś że z jednej za dużo wyciąłeś a z drugiej lepiej. Napisz a nawet zaznacz linie jak ciąć i ile mm zostawić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maf10

Okej Panowie ale to po weekendzie chyba ze wcześniej będę na kompie zaznaczę i opisze . Pozdro i miłego weekendu Pany :):


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomaszMKII

Dremelem z taczą myślę że by ładnie wyszło. Chyba się skuszę na te polifty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Bierz bierz tylko jeszcze wtyczki trzeba przerobi lub adaptery kupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomaszMKII

Mam 3 lutownice 230, 12v, i 5v :D Żadne połączenie elektryczne mi niestraszne :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomaszMKII

No i poszło 😉

Whats-App-Image-2019-09-29-at-15-41-39.j

Whats-App-Image-2019-09-29-at-15-41-39-1

Edytowane przez TomaszMKII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No i super teraz można się cieszyć poliftem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomaszMKII

Moja nowa stara maska niestety ma widoczne spryskiwacze, chciałem kupić poliftową ale musiałbym dopłacić 250zł, wybrałem stary wzór za 120 PLN :D trochę było cudowania z pasowaniem tych lamp bo to audi miało dwie przygody z prawej strony. Pierwszym etapem prac była wymiana pasa przedniego na niepołamany, żeby potem z mocowaniem lamp nie było problemów. Przy okazji wymieniony pasek pompy wody, środkowa poduszka, i prawy "odbój" bo miał połamaną śrubę regulacji wysokości zderzaka. Teraz jeszcze tylko podjechać pod jakąś ścianę jak się ściemni :D a potem poszukać na alim jakichś ledów H7 z dobrą opinią ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Przód dużo zyskuje na wyglądzie po zmianie lamp na poliftowe

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawidx123

Witam Panowie zwracam się do was z dużą prośbą, zrobiłem wszystko tak jak tutaj opisane dociete błotniki kostki zrobione wszystko ok kupiłem lampy depo lift black problem polega na tym że przy soczewce jest zaczepiony haczyk i ściągnięty trytytka przez otwory które są zaslepiane dekielkami niewiem po co to tak zrobione odcialem ja i próbowałem założyć ten haczyk ale nie pasuje może to było jakieś zabezpieczenie żeby podczas transportu tam się nie trzeslo wszystko  tak to wszystko trzyma się dobrze  silniczki zamontowane działają regulacja również miał ktoś z was lampy depo i podobny problem  proszę o pomoc z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
t34v2

A ja jestem ciekaw co z wymianą lamp w drugą strone, tj lampy od przedlifta założyć do polifta. W moim audi soczewkowe lampy to katastrofa, szwagierka ma B5 z 1997r i tam są szklane lampy bez soczewek- świecą jak żyleta. A stare lampy da się kupić za parę groszy...

Edytowane przez t34v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Szymon oprócz stanu reflektorów  odbłysnik lub soczewka ważną rzeczą jest jakie jakie napiecie dochodzi do reflektora  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania