Skocz do zawartości
Adam_Opole

A4 B6/B7 Szarpanie i brak pracy na 1 cylidnrze

Rekomendowane odpowiedzi

Adam_Opole

Witam, mam jakiś dziwny problem  z moim audi 1,6 ALZ. Otóż jechałem  teraz na urlop i w pewnym momencie auto zaczęło szarpać i zaczęła migać kontrolka check silnika. Byłem już blisko celu, więc jakoś dojechałem. Na miejscu oddałem auto do warsztatu i wymieniono mi moduł zintegrowany cewki zapłonowej. Wczoraj wracałem do domu i w czasie pierwszych 50 km wszystko było super, ale potem znowu to samo - migający check silnika i szarpanie. Miałem w perspektywie do przejechania 300 km lekko się załamałem. I przy migającym checku i szarpaniu (przy pewnych prędkościach było to mnie odczuwalne) jechałem jakieś 150 km po czyn nagle check przestał migać i zapalił się na stałe a auto przestało szarpać. I jechało bardzo dobrze. I tak dojechałem do domu bez problemu.

Co to może być? Bo wygląda na to, że to jednak nie cewka. Pewnie w tym warsztacie też mi ją wymieniono bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A w jakim stanie masz świece ? 

Ja bym sprawdził błędy oraz szczelność układy dolotowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam_Opole

Świece i przewody wymieniłem kilka miesięcy temu. Firma NGK. Myślę, że są w porządku. Dzisiaj pojadę do kogoś, kto ma VCDS, to może uda się "wyciągnąć" z niego więcej informacji. Nad dolotem nawet nie pomyślałem. Myślisz, że może brać jakieś lewe powietrze? ale gdyby tak było, to brałby chyba cały czas....A tutaj sam się "naprawił"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Nic się samo nie naprawiło .Błąd powinien zostać w pamięci.  Sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam_Opole

Błąd (jedyny) odczytany VCDS to "wypadanie zapłonu na cylindrze 2". To, co także się pokazało, to niskie napięcie akumulatora, która trochę skakało. Sprawdzone ładowanie i jest w porządku. Akumulator do wymiany i jutro będzie nowy.  Pokazało się też, niższe napięcie na wtryskiwaczu 2. Wszędzie było ok 0,82-0,84V, a na drugim 0,70 V.  Jak wymienię akumulator, to sprawdzimy to jeszcze raz. Jak dalej będzie problem z obniżonym napięciem na tym wtryskiwaczu, to pewnie będzie do wymiany. A tak na marginesie, to wie ktoś, jaki tym wtryskiwacza jest w tym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Masz wtrysk wielopunktowy w kolektor ssacy wtryskiwacz nie bedzie drogi. Wykręć i sprawdz swiece czy nie sa zalane oleje mialem taki przypadek w a3 1.8t ze przerywal na wolnych i okazalo sie ze uszczelka pod deklem uwalona byla i swiece cale mokre na drugim i trzecim garku byly przez co nie pracowal rowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam_Opole

Okazuje się, że z wtryskiem jest problem. Jest u mnie siemens 06B133551H  i nigdzie go nie mogę znaleźć. Zadzwoniłem nawet do dwóch ASO i tylko na zamówienie 1-2 tygdonie. Cena 550 zł

 
___________________ 

 

 
dodano 15 minut później  
 
 

Panowie, a co myślicie o jeszcze jednej sprawie...Może ja po prostu wlałem jakieś trefne paliwo? Co prawda tankowałem na stacji z napisem orlen, ale może gdzieś pociągnęło z dna z wszystkimi zanieczyszczeniami i dlatego auto szarpało i zacinał się wtryskiwacz.

Edytowane przez Adam_Opole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Sprawdziłeś te świece jak Ci chłopaki napisali wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
Dnia 18.7.2017 o 12:05, Adam_Opole napisał:

Może ja po prostu wlałem jakieś trefne paliwo?

Zatankuj 98 i zobacz co będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arkadiush

Orlen to nie zawsze Orlen mogą być stację tylko pod szyldem Orlen a dostawy bierze od innego. Na głównych stacjach Orlen masz bistro myjnie kawę to są stację Orlenu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
14 minut temu, Arkadiush napisał:

Orlen to nie zawsze Orlen mogą być stację tylko pod szyldem Orlen a dostawy bierze od innego. Na głównych stacjach Orlen masz bistro myjnie kawę to są stację Orlenu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Wystarczy przeczytać paragon, tam wszystko jest ujęte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arkadiush

Czy ja wiem z tego co pamiętam na paragonach może być jako stacja Orlen

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania