Skocz do zawartości
lop56

A4 B5 Problem z wiatrakiem i temp silnika na zegarach

Rekomendowane odpowiedzi

lop56

Witajcie Serdecznie 
Szperałem dosyc dużo w necie ale nie mogę znaleźć nic na temat tego co szukam.  Otóż pierwsza sprawa:
Samochód Audi a4b5 1.6 1996 r . benzyna+gaz. Za każdym razem gdy odpalam silnik z rana (zimny) od razu chodzi  wentylator głowny obok grilla -( nie od klimy). Mimo że silnik się jeszcze nie nagrzał.
I że tak powiem nie wyłącza się . Czytałem różne wersje - ale naprawdę już nie wiem. Na logikę na zimnym silniku nie powinien chodzić - i go chłodzić ( że tak się wyrażę). W załączniku przesyłam zdjęcie ( z zapytaniem czy to jest właśnie wtyczką od czujnika wentylatora. Nigdzie nie mogę znależć informacji na temat jej dokładnego położenia ( bo chce ją na początek wyłączyć ( i zobaczyć czy będzie dalej chodzić wentylator) ) a dopiero potem wymienić . Dodatkowo jakbym coś miał z wskazówką od tempteratury sinika  ( ma 90 stopni ) ale wskazówka tego nie pokazuje ) )  sprawdzałem zegary wszystkie wtyczki dochodza i jest ok . 
Jak by ktoś mógł mi pomóc i wrzucić jakieś zdjęcia gdzie znajdę te dwa czujniki to będe naprawdę wdzięczyny.

Dziękuje i pozdrawiam Karol  :):

IMG_20171004_193856.jpg

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Czujniki temperatury masz z tyłu silnika ( od strony grodzi)

Szukaj czegoś takiego ⤵

( foto poglądowe ale czujniki podobne)

 

b4165c9298a23a26.jpg

 
___________________ 

 

 
dodano 2 minuty później  
 
 

A jaki masz licznik  vdo czy jager ? 

Te drugie padają niestety.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

To, że wiatrak chodzi na zimny i ciepłym silniku to nie usterka, kręci się on razem z silnikiem. Jest on na tzw wiskozie czyli sprzęgle wiskotycznym sterowanym za pomocą cieczy o dużej lepkości która w wyniku zmian temperatury daje mniejszy bądź większy opór wiatrakowi i zapobiega temu by silnik się nie przegrzewał i przy okazji rozkłada tak moment obrotowy żeby nie połamało wiatraka plastik po prostu by nie wytrzymał takich obrotów jakie osiąga silnik. Sprawną wiskoze można zatrzymać ręka zaraz po odpaleniu auta.

Co do temperatury to tak jak jacek mówił z tyłu silnika powinien być zielony czujnik temperatury czteropinowy wpiety w króciec wodny za pomocą zawleczki, króciec wychodzi od głowicy powinienes łatwo go zlokalizować. Może być też sytuacja, że będą dwa czujniki dwu pinowe. Nie pamiętam gdzie jakie pakowali. W przypadku czteropinowego odpowiada on jednoczesnie za podawanie temp silnika do ecu i zegarow w przypadkow 2x 2pin jeden idzie do zegarow drugi do ecu. Zrób zdjęcie jak to wygląda tylko uprzednio zdejmi rure dolotową łącząca przepustnice z przepływką. Jeśli wymiana czujników nie da efektu trzeba wymienić termostat. 

PS. Na przyszłość nazywaj tytuł wątku bardziej konkretnie. 

 
___________________ 

 

 
dodano 12 minut później  
 
 
8 godzin temu, jacek70 napisał:

A jaki masz licznik  vdo czy jager ? 

A konkretnie padają w nich silniczki, łatwo zweryfikowac jaki masz licznik.

ściągnij listwe zaznaczoną na zdjęciu

1469224957-U1445.jpg

odkręc 2x torxy

1469225050-U1445.jpg

i odchyl lekko licznik tak byś widział jego tyły, czarny - vdo, biały - jaeger

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Licznik posiadam vod juz rozkręcałem.

 Uszol dobrze będę konkretnej nazywać tematy na przyszłość . Dzieki za obszerna odpowiedz czyli wentylator chodzi cały czas bez różnicy czy silnik jest rozgrzany czy też zimny i nie jest to żadnym defektem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Zazwyczaj jak wisko jest nie sprawne to silnik jest ciągle nie dogrzany albo się przegrzewa. Więc jeśli przy wysokich obrotach nie słychać wiatraka i dźwieku spod maski a'la v6 a na zimnym wiatrak jesteś w stane zatrzymać to wszystko gra. Co do temp na zegarach to zacznij od wymiany czujnika g62 o którym rozmawialiśmy. Ale przed tym wejdź w ukryte    menu w climatronicu i sprawdz wartosci na kanale 49 i 51 i daj znac.

Aby wejść w menu..

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Dobra sprawdziłem bo nie miałem kiedy .  W czasie sprawdzania samochód stał w miejscu.
kanał 49 zdjęcie nr 1
kanał 51 zdjęcie nr 2.
Są zdjęcia teraz pytanie co to mówi nam więcej . 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

czujnik temperatury na początek możesz kupić najtańszy za 20 zł oryginał około 100 zł i tak jak uszol pisał zobacz czy da radę na zimnym silniku zatrzymać wiatrak ręką aby wykluczyć uszkodzenie wisko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

No dobra a zatrzymam go?

Bo wiesz ręce ma się tylko jedne haha rozumiesz.

Jutro podjadę kupię czujnik temperatury? Co jest stylu silnika?

I zobaczy się dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

A to nie jest tak, że jak zatrzymasz wisko to jest zepsute?

Ja u Siebie miałem wymieniane sprzęgła wiskozy i wiatrak kręci się od zapalenia silnika a ręki na pewno bym tam nie włożył :):

U Ciebie na 49 kanale pokazuje -60 to na bank czujnik temp. źle pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Dzięki

Wymienię czujniki temperatury silnika i zobaczę myślę że powinno być oki:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
6 godzin temu, k232 napisał:

A to nie jest tak, że jak zatrzymasz wisko to jest zepsute?

Ja u Siebie miałem wymieniane sprzęgła wiskozy i wiatrak kręci się od zapalenia silnika a ręki na pewno bym tam nie włożył :):

U Ciebie na 49 kanale pokazuje -60 to na bank czujnik temp. źle pokazuje.

Nie mieszaj, wisko jak jest zepsute to albo jest zaprzęglone na stałe ci silnik sie nie dogrzewa albo w ogóle się nie zaprzęgla i nawet na ciepłym silniku jesteś w stanie zatrzymać wiatrak rękami. Jak chcesz poznać dokładnie zasade działania wisko i naprawe to grzesiek duda na tvn turbo  w programie 101 napraw fajnie to pokazał jak naprawiał wisko w bmw 7 e38

 
___________________ 

 

 
dodano 3 minut później  
 
 

Niby do 96r temp była na 51 kanale a później na 49 ale tego nie jestem pewien. Porównam jeszcze jak u mnie to wygląda. Kup ten czujnik za 20-30zł podmień i zobaczymy jak wskazówka na zegarach będzie reagować. Jeśli dalej bedzie leżeć na 60 to termostat. 

 
___________________ 

 

 
dodano 4 minut później  
 
 
7 godzin temu, lop56 napisał:

No dobra a zatrzymam go?

Spróbuj zrobić to butelką :-)

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Dobra wymienię czujnik i dam znać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Nie wiem czy jak wsadzisz czujnik za 20 zł to będzie dobrze, próbuj, powodzenia 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Nie chcę za 20 tylko 60 to powinien trybic dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Ja do Swojego kupuję taki:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-059-919-501-z-uszczelka-o-ring-i6258992468.html?no-rwd=1

I nie ma z nim problemu, niby oryginalny ale czy to prawda to nie wiem, najważniejsze, że działa 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

I mówisz też dobrej firmy i będzie dobrze chodzić hmm zastanowię się nad tym ale msm części w sprawdzonym źródle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Róbta co uważata😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Dobrze:)::)::): ale dziękuję i tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Czy coś wiadomo w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

W tym tygodniu to wymienię bo czekam na paczkę z czujnikiem i dam znać dalej.

I muszę przeczyscic nagrzewnice bo mam letnie ciepło na max grzania ustawione. Obstawiam że to o to  chodzi:) 

 

Bo silnik temperaturę sprawdzałem ma 90% 

A nagrzewnica daje ciepłe powietrze nadmuch na samochód wnętrze i zaiste pewnie jest za*****a brudem jak smok

Edytowane przez lop56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Może termostat coś psuje a nie nagrzewnica😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

No właśnie tego nie wiem - pomysły jakieś jak mogę sprawdzić poprawność działania nagrzewnicy ? Bez jej wymiany i generowania niepotrzebnych kosztów ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Plukanka ukladu chlodzenia octem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lop56

Powiesz mi  o tym coś więcej ? :): Widziałem mowa o płukanku całej nagrzewnicy ? Czy masz coś innego na myśli ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Raz widziałem jak gość robił płukankę układu chłodzenia, na rozgrzany silnik wlewał bodajże 5 litrów wody z kwaskiem cytrynowym do układu chłodzenia przez korek ( nie przez zbiorniczek ) i czekał aż cały syf wyleje się przez zbiorniczek, ot cała zabawa :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania