Skocz do zawartości
Gość Gosia89

A4 B6/B7 Kontrolka oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosia89

Witam. Panowie pomocy,dlaczego rano po odpaleniu silnika po doslownie 2 minutach zaczyna mi swiecic olej,jak juz sie rozgrzeje to blad znika,czym moze byc to spowodowane???

Edytowane przez Gosia89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Jaki kolor ma kontrolka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89

Czerwony i wyswietla sie ta "konewka"

 
___________________ 

 

 
dodano 2 minuty później  
 
 
Teraz, Gosia89 napisał:

 

To zalezy od temperatury,jesli jest cieplo to jest ok ale po nocy odpalam,odjezdzam 500 m i zaczyna swiecic.

 
___________________ 

 

 
dodano 6 minut później  
 
 

Czy to moze byc czujnik degradacji oleju,z km mi nie wychodzi ze czas na zmiane oleju ale inaczej tego nie rozumiem.

Edytowane przez Gosia89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Wg kontrolki ciśnienie oleju za małe. Sprawdź bagnet czy czasem nie jest suchy. Trzeba sie bedzie udać do mechanika na pomiar ciśnienia oleju żeby wykluczyć czujnik. Najlepiej gdyby mierzyc to ciśnienie w momencie gdy pali się kontrolka. 

Jaki olej lejesz i jakiej firmy filtr olejowy został zamontowany? 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
5 minut temu, uszol napisał:

Wg kontrolki ciśnienie oleju za małe. Sprawdź bagnet czy czasem nie jest suchy. Trzeba sie bedzie udać do mechanika na pomiar ciśnienia oleju żeby wykluczyć czujnik. Najlepiej gdyby mierzyc to ciśnienie w momencie gdy pali się kontrolka. 

Jaki olej lejesz i jakiej firmy filtr olejowy został zamontowany? 

Castrol 10 w 40 a filtr nie mam pojecia,wymieniali na serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

:facepalm: 

Olej, który powinno sie stosować w Twoim silniku to 5w40 spełniający norme 505.01 czyli np. motul 5w40 xcess.

Podejrzewam, że w silniku może być sztynks i ssak pompy oleju będzie przytykany. Na początek zaopatrzył bym się w płukanke do tego w/w olej i filtr oleju z knechta. Silnik przepłukał, olej wymienił i obserwował. I tak jak mówiłem uprzednio zmierzyć ciśnienie oleju manometrem gdy pali sie kontrolka na szafie. Najlepiej gdyby podali Ci konkretne wartości a nie stwierdzili, że ciśnienie jest dobre lub nie. 

 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
4 minuty temu, uszol napisał:

:facepalm: 

Olej, który powinno sie stosować w Twoim silniku to 5w40 spełniający norme 505.01 czyli np. motul 5w40 xcess.

Podejrzewam, że w silniku może być sztynks i ssak pompy oleju będzie przytykany. Na początek zaopatrzył bym się w płukanke do tego w/w olej i filtr oleju z knechta. Silnik przepłukał, olej wymienił i obserwował. I tak jak mówiłem uprzednio zmierzyć ciśnienie oleju manometrem gdy pali sie kontrolka na szafie. 

 

A sorki wybacz olej mam taki jak mowisz 5 w 40:/ 

 
___________________ 

 

 
dodano 1 minutę później  
 
 
Teraz, Gosia89 napisał:

A sorki wybacz olej mam taki jak mowisz 5 w 40:/ 

Zle napisalam,taki mialam w wczesniejszym audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

No to są dwie drogi, albo wadliwy jest czujnik ciśnienia oleju i kończy sie na sprawach groszowych. Albo ssak pompy oleju zatkany/pompa już wykończona. W tym drugim przypadku koszta zaczynają sie od 300zł a kończa na około 800zł w zależności od tego co trzeba zrobić. 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
Teraz, uszol napisał:

No to są dwie drogi, albo wadliwy jest czujnik ciśnienia oleju i kończy sie na sprawach groszowych. Albo ssak pompy oleju zatkany/pompa już wykończona. W tym drugim przypadku koszta zaczynają sie od 300zł a kończa na około 800zł.

To mnie pocieszyles. Ale ok bede szukac rozwiazania problemu u jakiegos super mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Zacznij od wymiany czujnika. Koszt mały ( taniej niż sprawdzenie ciśnienia) a możliwe że wystarczy. Co do oliwy to jakiej masz firmy ??bo jeśli castrol to pomimo że jest on 5w to i tak ten olej robi błoto w silniku. Wymień olej na taki jak uszol pisze , robiąc płukankę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
1 minutę temu, jacek70 napisał:

Zacznij od wymiany czujnika. Koszt mały ( taniej niż sprawdzenie ciśnienia) a możliwe że wystarczy. Co do oliwy to jakiej masz firmy ??bo jeśli castrol to pomimo że jest on 5w to i tak ten olej robi błoto w silniku. Wymień olej na taki jak uszol pisze , robiąc płukankę. 

 

Mi ten olej polecil wczesniejszy wlasciciel i tego sie trzymalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ja też miałem castrola i wlał mi go dobry , szanowany mechanik.

Jak zmieniłem na LM to wtedy dowiedziałem się co znaczy dobry olej. Wielu kolegów potwierdzi że Castrol brudzi wnętrze silnika i ma słabe właściwości.  Po wymianie silnik pracuje ciszej, równiej i kolor oleju jest brązowy a nie czarny jak w przypadku szajstrola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
2 minuty temu, jacek70 napisał:

Ja też miałem castrola i wlał mi go dobry , szanowany mechanik.

Jak zmieniłem na LM to wtedy dowiedziałem się co znaczy dobry olej. Wielu kolegów potwierdzi że Castrol brudzi wnętrze silnika i ma słabe właściwości.  Po wymianie silnik pracuje ciszej, równiej i kolor oleju jest brązowy a nie czarny jak w przypadku szajstrola. 

A nie wystarczy zmiana oleju? Trzeba robic te dziwne plukanki,nie mam przekonania do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Czasem wystarczy a czasem nie. Spuść oliwę , zakres korek wlej plukanke ( butelka o.5 litr) odpal silnik niech pochodzi kilka sekund następnie zaś i wklej odkręcić korek. Tyle roboty i czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol
19 minut temu, jacek70 napisał:

Po wymianie silnik pracuje ciszej, równiej i kolor oleju jest brązowy a nie czarny jak w przypadku szajstrola. 

W dizelach oleum zawsze będzie czorne ze względu na cząsteczki sadzy, które sie wydzielają podczas spalania. Olej ma właściwości płuczący i wyłapuje ten syf stad taki kolor a nie inny. Więc szajstrol czy inne marki nie mają tu nic do koloru oleju.

 
___________________ 

 

 
dodano 2 minuty później  
 
 
10 minut temu, jacek70 napisał:

Czasem wystarczy a czasem nie. Spuść oliwę , zakres korek wlej plukanke ( butelka o.5 litr) odpal silnik niech pochodzi kilka sekund następnie zaś i wklej odkręcić korek. Tyle roboty i czysto.

Sugerujesz, że ma wylać cały olej. Wlać 0,5litra płukanki. Odpalić silnik na kilka sekund. Zlać płukanke i zalać nowy olej? :kox: Jak tak robisz płukanki Jaca to jesteś miszcz :grin:

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
3 minuty temu, uszol napisał:

W dizelach oleum zawsze będzie czorne ze względu na cząsteczki sadzy, które sie wydzielają podczas spalania. Olej ma właściwości płuczący i wyłapuje ten syf stad taki kolor a nie inny. Więc szajstrol czy inne marki nie mają tu nic do koloru silnika. 

Ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
5 minut temu, uszol napisał:

W dizelach oleum zawsze będzie czorne ze względu na cząsteczki sadzy, które sie wydzielają podczas spalania. Olej ma właściwości płuczący i wyłapuje ten syf stad taki kolor a nie inny. Więc szajstrol czy inne marki nie mają tu nic do koloru silnika. 

No ok w dieslach tak , ale wszystko inne czyli równiejsza  praca i lepsze smarowajie to fakt niezaprzeczalny.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Nie żebym się czepiał ale olej co najwyżej może poprawić kulture pracy silnika(bardziej cicha praca) a nie sprawić, że będzie równiejsza... Poźniej przyjdzie jeden z drugim przeczyta takie herezje i będzie jeszcze na nierówna prace silnika zalewał nowy olej... zamiast wymienić świece, kable, cewki czy cokolwiek :grin: 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
9 minut temu, uszol napisał:

Nie żebym się czepiał ale olej co najwyżej może poprawić kulture pracy silnika(bardziej cicha praca) a nie sprawić, że będzie równiejsza... Poźniej przyjdzie jeden z drugim przeczyta takie herezje i będzie jeszcze na nierówna prace silnika zalewał nowy olej... zamiast wymienić świece, kable, cewki czy cokolwiek :grin: 

 

Prosze sie tu nie rozkrecac,poniewaz kilka zdan jest tutaj dla mnie obcych;)

Edytowane przez Gosia89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
9 minut temu, uszol napisał:

poprawić kulture pracy silnika

Właśnie to miałem na myśli .:): 

@Gosia89 ,,nic co ludzkie nie jest nam obce " :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

1.Zmienień olej i filtr np.Motul 8100 xcess 

2. jeśli bedzie sie kontrolka zapalać zmień czujnik ciśnienia oleju 

3. jak to nie pomoże zdjąc miskę wyczyścić smoka chodz w diesel jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś czyścił smoka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
Dnia 17.10.2017 o 18:26, Gosia89 napisał:

Witam. Panowie pomocy,dlaczego rano po odpaleniu silnika po doslownie 2 minutach zaczyna mi swiecic olej,jak juz sie rozgrzeje to blad znika,czym moze byc to spowodowane???

A nie kręciłaś za długo? bo czasami tak jest że się kręci i wtedy zapala sie kontrolka oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia89
18 godzin temu, a4b6quattro napisał:

A nie kręciłaś za długo? bo czasami tak jest że się kręci i wtedy zapala sie kontrolka oleju.

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Dalej temat nie rozwiązany @Gosia89 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Tłumaczycie  dziewczynie z tymi płukankami jakby to sama miała robić :decayed: Ja do płukanek nie jestem przekonany i lepiej jest częściej wymieniać olej oraz lać lepszej jakości olej bo castrol ma słabsze właściwości smarne i jest gęstszy w niższych temperaturach ;) 

Sprawdzić olej bo może jest go za mało i zanim dojdzie do wszystkich zakamarków to czujnik daje sygnał, że jest brak ciśnienia.  Jak wsio ok to sprawdzić ciśnienie oleju oraz błędy u mechanika. 

 

Co ile wymieniasz olej ?    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania