Skocz do zawartości
goldi

A8 D3 żarówki postojowe tył problem

Rekomendowane odpowiedzi

goldi

Panowie takie pytanie może ktoś już sie spotkał u kogoś z takim problemem audi a8D3 światła postojowe na ledach z tyłu raz palą raz nie. Ledy sprawdzone ok błąd który sie pojawia to 02198 błąd to jest żarówka po lewej stronie po skasowaniu błedu postojówki chwilę się świecą a potem znowu to samo ja obstawiam moduł komfortu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ja myślę że to nie wina modułu.  Zresztą łatwo go sprawdzić . Zmień ledy na normalne żarówki i będzie wiadomo. Jak błędu nie będzie i będą świeciły to moduł ok. Podejrzewam że ledy jak się nagrzeją to zmienia się ich rezystancja i sypie błędem. Spotkałem się z taką sytuacją że na ledzie powstały zimne luty . Jak ją ścisnąłem to świeci jak puszcze to gaśnie lub miga. Zimne luty też powstają przez temperaturę zwłaszcza że to delikatne lutowanie prawdopodobnie powietrzem.

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

jacku luty już profilaktycznie zastały poprawione i jak nie świecą to obie strony po wykasowaniu błedu jest ok przez chwilę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No właśnie jest ok pewnie do momentu jak złapią temperaturę.  Zobacz jak będzie na żarówkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

nie wiem czy jest możliwośc zmienić na żarówki te ledy są na płytce a po za tym jak np. jeden led sie spali to reszta świeci 

 
___________________ 

 

 
dodano 7 minut później  
 
 

ak trochę studiuje internet może coś jest z masą lub jakis pin nadpalony trza sie temu przyjrzeć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No masa też jest ważna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

jeszcze moze być winą włącznik nic trza grzebać jak znajdę przyczynę to napiszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
1 minutę temu, goldi napisał:

jeszcze moze być winą włącznik

Też może - k232 ma odwrotnie : z przodu nie ma postojowe a z tyłu są  . Z tym że on ma żarówki.  Też walczy z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania