Skocz do zawartości
wladi

A4 B6/B7 Naprawa klamki schowka

Rekomendowane odpowiedzi

wladi

 

 

Witam
Jak wiadomo klameczki pękają, ale jest sposób naprawy i gwarantuję że jak zrobić tak samo jak tu przedstawiłem lub podobnie to wytrzyma min 40 otwierań (dziś testowałem, po 40 otwieraniach dałem sobie luz i wypiłem kolejną pianę). Więc do rzeczy.
Co trzeba/co miałem :
- obcążki 
- blaszka (kawałek blaszki, ja miałem z InPostu - tą blaszę co przyklejają czasem do listów)
- wiertła (chyba ok 2,5 i ok 2)
- suwmiarka
- nożyk do tapet
- 4 piany (czyt. browar wtedy zdolności manualne się znajdą - najlepiej Perła)
- nożyce do blachy (ja miałem stołowe)
- szlifierka z tarczą do szlifowania
- 2 nity
Więc lecimy:
1. Tak miałem wyłamany plasticzek
IMG_0405.JPG
2. (A) wycięta blaszka (z InPosta) jak widać dłuższa od plastika , (😎 wyłamany plastik
IMG_0406.JPG
3. Porównanie blaszek w klamce 
IMG_0407.JPG
4. Powiększenie otworu nożykiem do tapet
IMG_0408.JPG
5. I teraz: (A) - suwmiarką mierzymy średnicę bolca i szykujemy wiertło do metalu o takim wymiarze. (😎 robimy dziurkę w blaszce. © potem szlifujemy tak spód blaszki aby idealnie przylegała do podstawy klamki (na sztywno)
IMG_0409.JPG
6. Robimy dwie dziurki wiertłem (średnica bolca nita czyli jakieś 2mm)
IMG_0410.JPG
7. Bierzemy plastik, przymierzamy do blaszki i robimy kolejne dziurki tym razem w plastiku
IMG_0411.JPG
8. Przymierzamy i wkładamy bolce od nitów i z obu stron obcinamy końce i szlifujemy na równo 
IMG_0412.JPG
9. Tak wygląda po zamontowaniu i powiem szczerze że działa
IMG_0413.JPG

IMG_0414.JPG
10. I teraz uwaga jeżeli blaszki (A) które są złączone ze sobą latają po bolcu (😎 to bez obaw na bolec © można wsunąć kawałek (co kto ma) rurkę termokurczliwą czy tam jakąś rureczkę (będzie sztywno). Oczywiście wsunąć ją przy montowaniu (spinaniu części ze sobą) bolca
IMG_0415.JPG
Uwierzcie mi, działa, trzyma, koszt praktycznie zerowy i śmiem twierdzić że dłużej wytrzyma niż "sam" plastik (czy tam nowy po xxzł czy tam sklejany klejami różnej maści).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rising

Hej, odgrzewam kotleta ale mam ten sam problem, tylko nie mam tego odłamanego plastiku. Czy gdzieś ktoś ma może jego wymiary żebym sobie mógł dociąć blaszkę na wymiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania