Skocz do zawartości
trybekk

A6 C5 Podniesienie zawieszenia - tył

Rekomendowane odpowiedzi

trybekk

Panowie, 

Sytuacja wygląda tak, że strasznie siada mi tył auta. Zawias seryjnie 1BE, -20mm. W kole mam butle LPG 53l i do tego zapas w bagażniku z felgą 17". Sprawa jest na tyle poważna, że zdążyłem już zerwać tłumik na progu wracając ze sklepu z zakupami :suicide:

I teraz pytanie, czy przy tym amorze wystarczy wymienić sprężyne na dłuższą i troche pchnie go w góre, czy lecieć cały komplet amor + sprężyna? Ktoś tam jeszcze mi wspomniał, że jest opcja wrzucenia grubszej gumy pod sprężyne, robił ktoś z Was coś takiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Są specjalne gumy które wkręcasz miedzy sprężynę na podniesionym aucie co właśnie spowoduje mniejszy skok tej sprężyny i troszkę podniesie auto do góry...


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

te gumy to nie jest tymczasowe rozwiązanie? :default_dry: czy można na tym śmigać długo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Guma jak guma każda traci po jakimś czasie swoje właściwości i np. parcieje ale to znikome koszta a można co jakiś czas ją wymienić to chwila roboty


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Dzieki wielkie. Czyli docelowo lepsza opcja bedzie wrzucenie nowego kompletu na tył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Tak jak napisałem zależy jaki masz budżet bo te gumy to groszowe sprawy a kpl. zawiechy tył to już jednak grubsza sprawa :msn-wink: to jest coś takiego

http://allegro.pl/gumy-usztywniajace-sprezyny-jakosc-najlepsze-40mm-i6333462218.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk
Godzinę temu, wladi napisał:

Tak jak napisałem zależy jaki masz budżet bo te gumy to groszowe sprawy a kpl. zawiechy tył to już jednak grubsza sprawa :msn-wink: to jest coś takiego

http://allegro.pl/gumy-usztywniajace-sprezyny-jakosc-najlepsze-40mm-i6333462218.html

Jeszcze raz dziękuję ;) nie myślałem, że to aż takie grosze będą. Sprawdze jak to bedzie trzymać, jak padnie to wtedy wjedzie komplet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Spokojnie będzie trzymać możesz nawet dać po dwie gumy na stronę zobaczysz jak wtedy będzie wysoko stał i zdecydujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

tylko nie przesadź z podnoszeniem i nie zrób allroad-a :default_dry:  

Edytowane przez Seikokilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania