Skocz do zawartości
Marky2552

A4 B6 AWX przy dodaniu gazu chodzi jak traktor

Rekomendowane odpowiedzi

Marky2552

 

Siema ekipa z dżipa to znow ja i moje problemy z AWX powiem tak że mam powoli dość tego padła rok wytrzymał chodził jak w zegarku teraz znów sie coś dzieje nie wiem za bardzo co ale taniej by mnie chyba wyniósł swap na 1.8t i w skrócie jest to najgorszy diesel jakiego miałem w życiu a miałem dwa słynny AGR 90km i 110 km i chodziły jak żyletka przebiegi miałe że hoho a ten to jakas porażka ale nie o tym

 

Zauważyłem ostatnio że przy dodaniu gazu silnik jakoś dziwnie harczy jak stary traktor nie będe wymieniać rzeczy ktore wymieniłem bo lista jest długa myślałem na początku że to może pleciona ale ona takich dzwięków raczej nie daje.

Auto na dzień dzisiejszy odpala pali od strzała ciepły zimny cyk i działa przy odpalaniu nic nie dymi jedynie przy mocnym przyspieszeniu coś tam puści czy chodzi równo hmm ciężko powiedziec czasem ma jakieś drgawki ale chyba ten typ tak ma z tego co czytałem auto ma moc przyspiesza itp. Nie wiem czy to szklanke którąś wy******o czy używany wałek jest temu winien bo wszystko na to wskazuje na dole zamieściłem link do yt jak to padło chodzi

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Silnik spiewa anielski orszak...

Ja obstawiam, że panewke obróciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Silnik odpala jeździ ma moc tylko ten dźwięk w środę jadę bedą rozbierać

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Stuka jak przy walniętej panewce ...   Auto na podnośnik, sanki w dół, silnik podwiesić, miska w dół i  szukać 

7 godzin temu, Marky2552 napisał:

Siema ekipa z dżipa to znow ja i moje problemy z AWX powiem tak że mam powoli dość tego padła rok wytrzymał chodził jak w zegarku teraz znów sie coś dzieje nie wiem za bardzo co ale taniej by mnie chyba wyniósł swap na 1.8t i w skrócie jest to najgorszy diesel jakiego miałem w życiu

 

Miałem kiedyś B4, byłem w nim zakochany w sumie nadal go wspominam.... Samochód kupiłem zaniedbany z niewiadomym przebiegiem.... Dałem mu szansę i rezałem go przez 5....

Tyle co wrzuciłem w to B4 kasy na remonty i graty to nie wydałem na 4 ostatnie samochody do dziś....  gdyby po raz drugi silnik się nie sypnął to bym dalej go pewnie męczył :facepalm: 

Nie oszukujmy się znalazłeś zaniedbany egzemplarz i w uj rzeczy jeszcze będzie Ci wychodzić. Nie ważne jak się będziesz starał to i tak coś zawsze wyjdzie... AWX samo w sobie jest dość mocno wytrzymałem i ciężko je zajechać ale się da. Jeżeli wcześniejsi właściciele dbali o auto do nie powinno być problemu ale popatrz na stan chociażby samego wnętrza u Ciebie. Ktoś miał w du**e to auto i robił wsio najniższym kosztem lub zwlekał z czymkolwiek. Teściu rok temu kupił touran'a dość mocno zapuszczonego.... fakt, że buja się tym autem ale co chwile mu coś wychodzi jak nie w silniku to w zawieszeniu, jak nie w zawieszeniu to elektronice auta. 

Wiadomo, szkoda auta bo sporo przy nim spędziłeś ale jak tak dalej będzie się działo to już nigdy nie będziesz chciał wrócić do marki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

spokojnie trzeba bedzie to sie remont zrobi. auto ma 17 lat nic dziwnego nie ma w tym że wnętrze się trochę zużyło 300 k km na zegarku plus 120 to razem prawie pół miliona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Spoko ogarniesz , ważne aby spustoszenia za dużego nie było w środku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Każdy robi jak chce, jak kasa się zgadza to odchwaszczaj auto do skutku...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

jak nie to swap na 1.8 a jak nie to ojebie na części buda na złom i czikłoczento kupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
16 minut temu, Marky2552 napisał:

jak nie to swap na 1.8 a jak nie to ojebie na części buda na złom i czikłoczento kupie

Lepiej sprzedać niż bawić się w swap ;)  ujnia wyjdzie i dopiero będziesz się bujał z towarem i wtopisz sporo siana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Ewentualnie kupic drugiego awxa i sam slupek wymienic :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

wystarczająco wtopiłem i szkoda klekota sprzedawać będę walczył z nim do końca jak na ślubie i że cię nie opuszczę aż do śmierci :2smiech::kaplan:

Edytowane przez Marky2552

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552
Teraz, uszol napisał:

Ewentualnie kupic drugiego awxa i sam slupek wymienic :-)

jak już coś to bym pchał się w AVF I skrzynia 6 bieg bo jednak 6 brakuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

a ja se chciał programa robić haha:grin::grin: prędzej zrobię go w C++ albo w javie :laughing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
13 minut temu, Marky2552 napisał:

jak już coś to bym pchał się w AVF I skrzynia 6 bieg bo jednak 6 brakuje 

Dokładnie . Jeśli zmiana to na AVF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

A tak z ciekawości AVF się czymś poza skrzynią rożnił od AWX ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

AWX ma ponoć mocniejsze sprzęgło.  

Za to AVF ma bonus w postaci parę koni więcej niż podaje fabryka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Awx w serii też miały więcej koni no i oczywiście Avf jest bardziej oszczędny na trasie ze względy na 6 bieg


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

A do awx można założyć skrzynie od avf z moim osprzętem bo sprzęgło i dwumas mam w sumie nowe ?

Dobra nie ma co sie zastanawiać w środę bede więcej coś wiedział na moje wygląda to tak jak by ktorąś oczywiście nową szklanke wy******o ale wali też w puche od filtra powietrza także ten tego może sie okazac że np wałek który zastosowałem był felerny bo to słychać z pod pokrywy gdzies na video nie słychać za dobrze

W sumie przez calusieńki rok sie nic nie działo to się stało tak nagle

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek
8 godzin temu, jacek70 napisał:

AWX ma ponoć mocniejsze sprzęgło.

Sorry za OT ale nie odwrotnie ? 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
50 minut temu, Dziadek napisał:

Sorry za OT ale nie odwrotnie ? 

Masz rację - już znalazłem

Dodatkowe różnice to AVF od 06.2003 to zmodyfikowana glowica, kompresor klimy ,chłodnica spalin i wentylator elektryczny zamiast visco. 

(info z netu)

 

Edytowane przez jacek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Wszystkiego się spodziewałem ale czegoś takiego nigdy tak proszę państwa wygląda wałek który wytrzymał nie cały rok i jedną szklankę wy******o jakim cudem nie wiem graty są trzeba zakladać0f477b3bdd65d61cadc9e1e5815553cf.jpg803010b029698fb1ed4c339f9a77892d.jpg55feb7e63a8907fbc6a08b62479eabe2.jpgc2cd09e4c6cfed3869d93ff202aa97dc.jpge8672014b26c0ce417a58437301e88e3.jpgaee23d01ebe4a06d389c0e41f2ca67cb.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Jakiej firmy był wałek i szklanki zakładane?
Ja w swojej b6 zakładałem wałek ruville i szklanki ina. Jeździłem 3 lata na nich, sprzedałem i dalej jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Wałek był ori używka to chyba był błąd panewki glyco i szklanki ina z czego w jednej zrobiło dziure reszta jest ok ale kupiłem znów caly zestaw nie bede skladać tego na częściach starych

Teraz znowu ten sam zestaw
Glyco
Ina
Wałek kolbenchmidt nóweczka

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Taki wziełem teraz

Kolbenschmidt 50006304

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Wałek jak najbardziej ok :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania