Skocz do zawartości
karol135

A4 B6 luzy na flanszach przy skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

karol135

właśnie dziś wyjełem skrzynie biegów i zdemontowałem mechanizm różnicowy na razie nic trudnego w tym nie ma. Teraz czekam na łożyska i podkładki kasujące luz.

I mam jeszcze jedno pytanko jaki olej teraz zalać?Myślę nad castrolem lub swaga? 75w80 czy 75w90?

Edytowane przez karol135
dopisany tekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Ravenol 75w90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Zobacz jaki ori ma paremetry i dobrze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karol135
3 godziny temu, Norbas napisał:

Zobacz jaki ori ma paremetry i dobrze ;) 

Gdzie mam sprawdzic jakie parametry powinien miec a może ktoś podżuci info.

Powiem szczeże że nie znam tego oleju revanol i pewnie kupje go tylko w necie.Co polecacie oprucz revanolu.

zapewne o taki olej chodzi   https://sklep.intercars.com.pl/produkty/433446-olej-przekladniowy-ravenol-vsg-75w90-1-litr

to już wiem jaki kupić.Ale z czystej ciekawości  co myślicie o castrolu , niby taki zalewa fabryka

Edytowane przez karol135
dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Fabryka pewnie zalewa oryginalny niemiecki a tu kupisz chińską podróbkę i będzie problem. Dzwoń do dzika i na pewno ci ogarnie oryginalny ravenol bo on gówna nie wciśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klysek

 

23 godziny temu, karol135 napisał:

 

I mam jeszcze jedno pytanko jaki olej teraz zalać?Myślę nad castrolem lub swaga? 75w80 czy 75w90?

http://allegro.pl/olej-przekladniowy-g052512a2-vw-audi-skoda-1l-oe-i6983204203.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karol135

k232  właśnie jestem po wymianie łożysk no i powiem że jest wszystko ok pomogło teraz autko przyśpiesza bez żadnych drgań,teraz jest tak jak powinno być.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Chciałem dodać jeszcze że został mi cały komplet podkładek dystansowych kasujących luz kupiłem je w serwisie audi jeśli komuś były by potrzebne to pisać na priv

Edytowane przez karol135
dodanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
14 godzin temu, karol135 napisał:

k232  właśnie jestem po wymianie łożysk no i powiem że jest wszystko ok pomogło teraz autko przyśpiesza bez żadnych drgań,teraz jest tak jak powinno być.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Chciałem dodać jeszcze że został mi cały komplet podkładek dystansowych kasujących luz kupiłem je w serwisie audi jeśli komuś były by potrzebne to pisać na priv

Czyli co dokładnie wymieniłeś? Możesz podać pełną nazwę? U mnie też na 3 i 4 tak przy 2k RPM czuć drgania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karol135
2 godziny temu, k232 napisał:

Czyli co dokładnie wymieniłeś? Możesz podać pełną nazwę? U mnie też na 3 i 4 tak przy 2k RPM czuć drgania..

 dwa łożyska lewe prawe, podkładni kasujące luz nowe zamawialem z serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karol135

luzu na flanszach już nie mam auto normalnie przyśpiesza bez żadnych drgań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gelus

rozumiem ze bez wyjecia skrzyni sie tego nie da zrobic? same podkladki kasujace luz tez nic nie dadza?

posiadam 1.8t  na sporym koksie, cofa mi zaplony, podejrzenie glowicy lub cos w skrzyni (dwumas i docisk nowy) ale ostatnio szukajac przyczyny zlapalem za polos i wyczulem luz na flanszach przy skrzyni...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
clas76
W dniu 6.02.2018 o 16:24, klysek napisał:

ja siedzę w skrzyniach 

a wiec nie zrobisz tego bez zdejmowania skrzyni,bez prasy hydraulicznej,ściągaczy itp. ,flansze odpowiedzialne sa za łożyska w przypadku audi wałek i choinka luźne flansze spowodują rozwalenie łożyska co w najgorszym wypadku skutkuje rozsypaniem łożysk po skrYni i zerwanie, zębów biegów 

co do regeneracji nic innego ci w sumie  nie pozostaje chyba ze kupisz używkę która moze latać w uj lub po miesiącu będziesz płakał skrzynia regenerowana ok 2500-2800 jak oddajesz swoją,masz 1,5 roku gwarancji jak przez rok zrobisz 1 mln km i skrzynia siądzie bez gadania dostajesz następna,przy regeneracji masz wymieniane wszystkie łożyska,flansze,pikowane walki,biegi jak jest taka potrzeba ,dziennie robię 3,4 takie skrzynie :decayed: 

 

czesć możesz dać namiar na firmę która regeneruje skrzynie ,mam luzy na kielichach ,wymiana przegubów  nic nie dała ,pozdrawiam arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania