Skocz do zawartości
_Andrzej_

Polerka do lakieru

Rekomendowane odpowiedzi

_Andrzej_

Witam, 

Temat dotyczacy narzedzi do detailingu i polerowania itp. 

Jaka polecacie polerke na poczatek? Czy ktos ma jakas sprawdzona w granicach do 1500 PLN ? 

Myslalem na poczatek o takiej : 

http://allegro.pl/lekka-polerka-samochodowa-lare-lr21-korekta-lakier-i6714378176.html

 

Edytowane przez _Andrzej_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszol

Od siebie polece krauss p7 ma soft start, stabilizacje obrotów, 12 msc gwarancji i jest tania dla początkującego w sam raz

Ta lare do której zalinkowałeś ma zaledwie 800w, krauss 1200w..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sivy

Andrzeju to polerka do mniejszych elementów lub przetłoczeń np zderzak ;)
To co zaproponował Ci kolega Uszol przyda Ci się bardziej jeśłi umiesz pracować z maszyną rotacyjną. Jeśli nie umiesz poćwicz na jakims obiekcie testowym.
Natomiast jeśłli chcesz wymiziac Audi a nie zniszczyc lakieru to radziłbym nabyc maszyne typu DA. PRzy odpowiedniej konfiguracji futra/pada mikrofibrowego/pasty tnącej i przy skoku 21mm potrafi " wyciac " lakier szybciej niż rotacja ( i mówi to człowiek kochający rotacje ponad życie :biggrin: )
Podsumowując na DA da sie osiagnac nimal identyczne efekty a jest o wiele biezpieczniejsza metodą.

Kibicuję :): 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
_Andrzej_

Slawek, @sivy Dzieki za odpowiedz, Jeszcze napisz mi co to DA znaczy... (chodzi o polerke  mimosrodowa, oscylacyjna? )

Do potrenowania mam auto zony, takze spokojnie, mysle ze gorzej jak ona ma ten lakier to nie narobie ;) 

Wybralem polerke do tarcz 125 mm specjalnie, na mniejszej wydaje mi sie ze lepiej sie naucze, nie chce od razu  szalec z wielka ....  

Za swoje auto wezme sie dopiero jak bede wiedzial co z czym, moze tez podjade gdzies po jakis kawalek starej maski czy cos takiego i na tym sie poucze. 

9 godzin temu, uszol napisał:

Od siebie polece krauss p7 ma soft start, stabilizacje obrotów, 12 msc gwarancji i jest tania dla początkującego w sam raz

Ta lare do której zalinkowałeś ma zaledwie 800w, krauss 1200w..

Mysle ze ta jest jak najbardzie fajna na start ...  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552
W dniu 25.02.2018 o 22:02, _Andrzej_ napisał:

Jeszcze napisz mi co to DA znaczy... (chodzi o polerke  mimosrodowa, oscylacyjna? )

 

nie wiem czy to pomoże ale DA to dual action rotacja i oscylacja może się nie znam i źle mówię to niech ktoś mnie poprawi  tu masz jakiś link do YT

 

Edytowane przez Marky2552

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sivy

Tak, DA to dual action.
Akurat w tym filmie Paweł prezentuje maszyne o skoku 8mm. Ona nie nadaje sie do cięcia lakieru poniewaz proces bedzie trwał 7 lat  ;)
Ciecie skok 21mm
polerowanie skok 15mm
wykańczanie skok 8mm

...w teorii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

Dałem taki przykład filmu żeby było wiadomo co i jak a jaką maszynę o jakim skoku to sobie sam dobierze

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No ale jeszcze trzeba wiedzieć jaki skok do jakich prac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marky2552

@jacek70 sivy napisał :

Ciecie skok 21mm
polerowanie skok 15mm
wykańczanie skok 8mm
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Widziałem co siwy napisał ale chodziło mi o pewny przedział nie 21,15 i 8 a przedział od - do i do jakich prac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania