Skocz do zawartości
k232

Płyta indukcyjna czy gazowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

k232

Powitać,

Panowie i Panie, jak w temacie. Bardzo proszę o opinię na waszych przykładach. 

Jeżeli indukcja to dlaczego, ile prądu więcej to pożera itp.

Jeżeli gazowa to dlaczego, ile większe rachunki za gaz itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ciężko będzie przedstawić porównanie cenowe  odnośnie  gazu a prądu w kuchni płytowej a indukcyjnej.  Jedno jest pewne co do indukcji. Pobiera ona zdecydowanie mniej prądu niż standardowa płyta elektryczna bo ma bardzo małe straty. ( w zwykłej dużeo ciepła ucieka ) a w indukcji cala energia idzie w grzanie ściśle określonej powierzchni.  Ceny gaz a zwykła płyta są zbliżone , a indukcja jest tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Tak jak pisze Jacek, indukcja strasznie dużo prądu nie pożera, ale mając w domu gaz bym się zastanowił czy warto. Ja osobiście postawiłem u siebie na kuchenkę gazową z uwagi na cenę gazu (palniki + piekarnik wychodzą mnie 45zł/2miesiące) i chorą politykę energetyczną w mojej wspólnocie mieszkaniowej - nie mogłem pociągnąć sobie dodatkowej fazy do mieszkania. Musisz się jeszcze liczyć ze zmianą garnków na przystosowane do indukcji ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No tak pod indukcje muszą być odpowiednie garnki. Co ciekawe emaliowane się nadają. Ja od kilku lat mam zestaw  ,,Philipiak "  jestem z nich mega zadowolony.Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RobsonSNC

Witam.
Jest jeszcze opcja Solgaz-indukcja na gaz.Kuchenka gazowa,ktora ma plyte i podgrzewanie jak w indukcji.Tesciowe to maja u siebie juz od 2lat i sie sprawdza,teraz zamowilem i bede wysylal szwagrowi do Szkocji,gdzie mieszka juz na stale.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
13 godzin temu, trybekk napisał:

Tak jak pisze Jacek, indukcja strasznie dużo prądu nie pożera, ale mając w domu gaz bym się zastanowił czy warto. Ja osobiście postawiłem u siebie na kuchenkę gazową z uwagi na cenę gazu (palniki + piekarnik wychodzą mnie 45zł/2miesiące) i chorą politykę energetyczną w mojej wspólnocie mieszkaniowej - nie mogłem pociągnąć sobie dodatkowej fazy do mieszkania. Musisz się jeszcze liczyć ze zmianą garnków na przystosowane do indukcji ;) 

Ja w mieszkaniu mam i gaz i energię i nie wiem co robić :/

Myślałem, żeby wstawić kuchnię wolnostojącą gazowo - elektryczną, jest praktyczna a nawet jak się coś zepsuje to za niewielkie pieniądze można naprawić a nie od razu w całości wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
11 godzin temu, RobsonSNC napisał:

Jest jeszcze opcja Solgaz-indukcja na gaz

Gdzieś czytałem, że te solgazy są bardzo awaryjne, zresztą tego nie biorę pod uwagę bo za tą cenę kupię indukcję i piekarnik :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Na pewno gaz bedzie mniej awaryjny i tańszy w razie jakiejś usterki. Przy indukcji w większości usterek trzeba sie liczyć z wymianą modułów, które czasami kosztują takie pieniadze(np. Siemens), ze lepiej kupić nowa płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Bo nie kupuje się drogich wynalazków tylko  firmę naszą np. Amica i po pierwsze cena jest nie z kosmosu a po drugie masz serwis tani .  Nawet jak coś to przyjdzie pan Zbyszek ze spółdzielni i naprawi za flachę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Akurat majstrom ze spółdzielni bym nie ufal. Jakiś czas temu była akcja wymiany wodomierzy u mnie w bloku. Jeden z drugim dzban wodomierz wymienili, ale jakie bylo zdziwienie jak chciałem po jakimś czasie spisać stan licznika, a tam 99997 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No ja żeś robotę odebrał ?  Trzeba sprawdzić co zakładają i w którą stronę się kręci :placz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

U mnie z podłączeniem nie będzie problemu, najgorzej jest na coś się zdecydować 😁😁

Edytowane przez k232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Po uiszczeniu stosownej opłaty przyjadę i podłączę. :placz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Chyba na tym najlepiej wyjdę 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

Ja z żoną zastanawialiśmy się długo co wybrać czy butla gaz czy indukcja, bierz indukcję 400 watową, świetna sprawa, gotowanie to przyjemność, rachunki są tylko większe o 90 zł na rok, przede wszystkim bezpieczeństwo na maksymalnym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Czemu 400 Wat ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Pany czy ktoś z was używa w domu lodówkę mpm ? 

Fajna lodówka z wyświetlaczem z przodu , pełny no Frost i w ogóle niczym nie odbiega od innych lodówek. Jedyny minus to 307 kWh rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

To pewnie A klasa? Wyjdzie jakieś 250-270zł w skali roku za prąd na sama lodówkę. Ale jak na wypasie to warto, jeszcze kwestia ceny samej lodówki. A mpm sam w sobie złych sprzętów nie robi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

No właśnie cena jest 1200 zł z groszem, skoro to może być dobre to po co przepłacać ?  😊

Czyli jak wyjdzie tyle za prąd w skali roku to i tak wyjdę lepiej niż gdybym kupił lodówkę za 1700 😁

Edytowane przez k232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trybekk

Po 10 latach bedziesz stratny w stosunku do A++ 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

10 lat to będzie druga albo i trzecia lodówka 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xsebo1

Używamy płyty gazowej, ale pod szkłem z gpc3+1 Solgaz - polska firma. Oszczędność gazu ok 20% i brak tłustych osadów na szafkach, pod tym względem indukcja lub elektryczna lepsza. Nie wiem jaką generację indukcji planujesz, uzytkowalem na wynajmie jakąś kiepską. Ziemniaki gotowany się co 4 sekundy na ułamek i strasznie denerwował ten fakt

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Solgaz to gó**o poczytaj na forach komentarze też chciałem przez moment to kupić ale odpuściłem


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xsebo1

Nie muszę czytać bo wiem co mam ponad dwa lata. Czyszczenie to faktycznie masakra, gaz jest spalany w temp ok 400 stopni i żona miesiąc dochodziła techniki czyszczenia z pozytywnym rezultatem. Co do oszczędności wolę sam jechać na stację, do standardowej butli na znajomej stacji LPG wchodzi 20l bezpiecznie. 3 miesiące spokoju dziś wybrałbym inny model, rozmieszczenie palników gpc 3+1 jest trochę nieprzemyslane i poprawili ten model. Awaria była tylko raz tydzień po zakupie, padła całkiem elektronika. Serwisant zdziwiony, twierdził że po 7 latach to się może jeszcze zdarzyć. Wymienione wszystko na nowe i śmiga. Amica kilka lat temu miała płyty oparte o technologię Solgazu, sypały się na potęgę i pewnie stąd opinie

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

0e50cddfadfaf282765d8d6b33cd6603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232
1 godzinę temu, xsebo1 napisał:

Ziemniaki gotowany się co 4 sekundy na ułamek i strasznie denerwował ten fakt emoji49.png

Nie rozumiem tego zdania, możesz jaśniej ? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania