Skocz do zawartości
Gość JuniorMag27

A4 B5 Audi A4 B5 Pompka centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JuniorMag27

Cześć, mam problem z centralnym zamkiem w moim audi a4 b5 1.8 20v ADR przed lift, zaczęło się od tego że nie mogłem zamknąć samochodu, zamykały się tylko jedne drzwi, dziś popatrzyłem na pompkę zamka centralnego i tam nie bardzo wiem czy było coś ruszane bo oba numery są inne. Na piance pisze 8D0862227 a na pompce 4A0862257A, który numer jest prawidłowy ? i czy warto kupić pompkę używaną ?.

0-02-05-73a6635b9405d9fd12cdcc3a61dcd087625d741fb38538b903f3f61e06e10e67_full.jpg

0-02-05-c73d80b6dffd65e3280ac4945710a9697bfe8a2e6fb8ff934938d0190c41c472_full.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Powiem ci tak nawet pompka z innym numerem może pasować kwestia jak jest możliwość na miejscu podmienić i sprawdzić  numer na pompce tym numerem sie sugeruj  oraz podłączeniem 

Edytowane przez goldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Pierwszy numer to numer pianki . Numer pompki to ten drugi. Z ciekawości wszystkie pompki mają taki sam numer , a różnią się tylko  ostatnią literą. .

W swojej musiał byś sprawdzić w jakim stanie jest grafitowy wirnik pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JuniorMag27

Czyli tą pompę trzeba rozkręcić ? czy gdzie ten wirnik znajduje się ?, a ten gruby wąż ( wygląda jak ogrodowy ) podłączony do pompki to co to jest ? ;> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Tak trzeba rozebrać. Tam jest m.innymi silnik z wirnikiem . Wyczyść wszystko ostrożnie  poskladaj do kupy , wyczyść kostki łączenieniowe i styki na płytce. Ten wąż to tylko przewód doprowadzający powietrze. Ważniejszy jest ten cieńszy ma być szczelny bo on otwiera i zamyka zamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla
W dniu 20.04.2018 o 20:48, jacek70 napisał:

Pierwszy numer to numer pianki . Numer pompki to ten drugi. Z ciekawości wszystkie pompki mają taki sam numer , a różnią się tylko  ostatnią literą. .

W swojej musiał byś sprawdzić w jakim stanie jest grafitowy wirnik pompki.

Ta litera pompki ma znaczenie i to duże, kiedyś śledziłem ten temat jak miałem B5. jak nie otwiera centralnego to prawdopodobnie wirnik się rozsypał ze starości, tam jest taki grafit czy coś takiego już nie pamiętam dokładnie. W każdym razie ja też miałem problem i nie mogłem znaleźć używki z literką jakiej szukałem to kupiłem byle jaki i zrobiłem przekładkę wirnika. Kiedyś na A4K to opisywałem poszukam tego opisu pompek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ja tez opisywałem i nawet jest na naszym forum link z opisem pompek ( niestety po niemiecku ) ale jest . Sam wklejałem ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

masz tu opis pompek 

założyłem temat żeby ktoś potem łatwiej znalazł  :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla
3 minuty temu, jacek70 napisał:

Ja tez opisywałem i nawet jest na naszym forum link z opisem pompek ( niestety po niemiecku ) ale jest . Sam wklejałem ☺

po angielsku też jest :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania