Skocz do zawartości
ryba85

A4 B5 czyszczenie turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

ryba85

a więc ,dzisiaj wyjąłem turbinę do czyszczenia .i teraz mam kilka pytań .na co zwrócić szczególną uwagę przy czyszczeniu , w części gorącej zauważyłem olej ,czy to już koniec turba?a może da się to uszczelnić ?jeśli tak to czy sam to zrobię ?i czy dam radę wogóle uszczelnić turbinę bo w układzie dolotowym jest trochę oleju.

następnie to nie mogło być wszystko po mojej myśli i oczywiście ukręciłem jedną szpilkę przy turbinie do którj przykręca się tłumki.udało się wykręcić urwaną szpilkę i teraz czy kupię taką nową czy szukać od jakiegoś silnika ?

uszczelki pod kolektory,między turbo a tłumik,i na wyjście oleju kupię w motoryzacyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

jeżeli turbina olej puszcze to jej nie uszczelnisz sam ,jak ją już rozpołowisz o ilę sie uda bez palnika  to przy odkrecaniu trzech śrubek które trzymają łopatki puknij w nie bo potrafią się ukręcić 

co do szpilki do zwykła M8 weż zwykłą śrubę utnij łepek i wkręć nie ma co cudować 

musisz kupić uszczelkę pod spływ oleju od dołu reszta uszczelek jest metalowa nie trzeba wymieniać 

Oznacz wszystko punktami żebyś dobrze  poskładał  gdzieś na forum jest opis z resztą w internecie masz pełno porad 

Edytowane przez goldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ryba85

z rozkręceniem nie było dużych problemów .te 3 śróbki pukałem lekko bo nie chciały puścić ale udało się rozkręcić .

a co się będzie działo jak założe odwrotnie ten pierścień co steruje kierownicami ?bo sobie go nie zaznaczyłem i nie wiem czy dobrze założyłem .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

jak założysz odwrotnie bedzie przeładowywał 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania