Skocz do zawartości
_Andrzej_

ALL Dystanse a naped QUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

_Andrzej_

Otwieram temat dotyczacy stosowania dystansow w napedzie QUATTRO.

Jezeli zastosujemy takie same dystanse na wszystkie kola, to chyba problemu nie bedzie, ALE, czy mozna zastosowac na przyklad dystanse 13mm na przod i powiedzmy 20mm na tyl?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

tak można bez problemu. osądzenie kół nie ma nic do rzeczy. q wariuje jak zmienisz obwód koła.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
_Andrzej_
6 godzin temu, Seikokilla napisał:

tak można bez problemu. osądzenie kół nie ma nic do rzeczy. q wariuje jak zmienisz obwód koła.

Jak zmienie obwod kola tylko na jednej osi? jezeli zmienie wszystkie 4 kola na wieksze lub mniejsze to tez powinno byc ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Jak zmienisz na jednej osi to Torsen  dostaje po  d•••e i może się zyebać.  Jak znienisz 4 koła na jednakowe to będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

tak jak @jacek70 napisał czyli np masz felgi przód 9' a tył 10' czy 11' (i wszystkie opony np 235) to Torsen dostaje po du**e albo bo obwody nie będą takie same ze względu na naciąg i tak samo jak sobie opony założysz 205 z przodu a 225 z tyłu (a wszystkie felgi np 8,5') to też w dupsko :grin: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
_Andrzej_

No dobrze, to czyli .. wszystkie felgi zakladam 19" , na nie opony 255/35 do tego przod dystanse 13 mm a na tyl 17mm lub 20mm, jeszcze sie zastanawiam czy 200 nie beda za szerokie - to bedzie ok ?

 

Nasptepne pytanie, jakie dystanse lepsze , lepiej sie sprawdzaja, plusy i minusy ? PRZELOTOWE czy PRZYKRECANE?  Bo tak na te przykrecane patrze , to takie mam wrazenie zeby mi tam nie pozrywalo nic ...

 

Takie chcialemn kupic , tylko nie wiem ktore czy przelot czy przykrecane , to ma byc na tyl, na przodzie przelotowe sa 13mm

 

http://dystom.pl/pl/p/DYSTANSE-20mm-66%2C5mm-5x112-Audi-A4S4-B8%2C-A5S5%2C-A6S6-C7%2C-A7S7%2C-A8S8-D4%2C-Q5/117

 

http://dystom.pl/pl/p/DYSTANSE-PRZYKRECANE-20mm-66%2C5mm-5x112-Audi-A4S4-B8%2C-A5S5%2C-A6S6-C7%2C-A7S7%2C-A8S8-D4%2C-Q5%2C-Q7/617

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus
3 godziny temu, _Andrzej_ napisał:

No dobrze, to czyli .. wszystkie felgi zakladam 19" , na nie opony 255/35 do tego przod dystanse 13 mm a na tyl 17mm lub 20mm, jeszcze sie zastanawiam czy 200 nie beda za szerokie - to bedzie ok ?

 

Dystans zmieniające osadzenie kół nie ma nic wspólnego z torsenem . Czyli możesz zakładać na przód 5 mm a na tył 5 cm w niczym to nie przeszkadza .

3 godziny temu, _Andrzej_ napisał:

Nasptepne pytanie, jakie dystanse lepsze , lepiej sie sprawdzaja, plusy i minusy ? PRZELOTOWE czy PRZYKRECANE?  Bo tak na te przykrecane patrze , to takie mam wrazenie zeby mi tam nie pozrywalo nic ...

 

Mówi się że przeloowe można stosować do 30 mm . Natomiast ja osobiście stosowałbym od 25 mm , ponieważ mniej niż 25 mm śruba ma bardzo cienki łeb a co za tym idzie bardzo ciężko go dokręcić i szybko z łba robi się koło i nie da się go później odkręcić .  Bierz przelotowe 20 i o nic się nie martw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
_Andrzej_
6 minut temu, vwbartus napisał:

Mówi się że przeloowe można stosować do 30 mm . Natomiast ja osobiście stosowałbym od 25 mm , ponieważ mniej niż 25 mm śruba ma bardzo cienki łeb a co za tym idzie bardzo ciężko go dokręcić i szybko z łba robi się koło i nie da się go później odkręcić .  Bierz przelotowe 20 i o nic się nie martw .

No , teraz sie tylko zastanawiam jeszcze czy 20mm czy 17mm. Nie ma mnie na miejscu i nie potrafie okreslic, czy bedzie wystawalo czy nie. Ale strzasznie mnie korci zeby juz kupic i zalozyc jak wroce do domu, czyli w piatek. :banan-pogo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

wrócisz, pomierzysz ,zamówisz :default_wink: ja najpierw wrzucę letnie koło, potem pomierzę ,zamówię i montaż. Nie ma co się spieszyć, pospiech dobry w łapaniu much :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

Napewno trzeba mieć  te same cztery opony,nie można mieć dwóch opon jakis tam na os ,i dwóch innych na drugą  os😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro
W dniu 8.05.2018 o 00:26, _Andrzej_ napisał:

Otwieram temat dotyczacy stosowania dystansow w napedzie QUATTRO.

Jezeli zastosujemy takie same dystanse na wszystkie kola, to chyba problemu nie bedzie, ALE, czy mozna zastosowac na przyklad dystanse 13mm na przod i powiedzmy 20mm na tyl?

 

Ja tak mam z tylu dystanse 20mm ,z przodu nic☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seikokilla

u mnie na et 32 przyzwoicie to leży więc sobie niebawem zobaczy

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania