Skocz do zawartości
Bolo32

A4 B6 Problem z ogrzewaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Bolo32

Witam serdecznie, jestem tu nowy a to mój pierwszy post, dla tego jeżeli zrobię coś nie tak jak powinno być to mam nadzieję że mnie szybko poprawicie.

Panowie, sprawa wygląda następująco, otóż od paru dni zauważyłem ze z ogrzewaniem w aucie dzieje się coś złego, nie dobrego a mianowicie temperatura na liczniku wskazuje 90 stopni a ogrzewanie w aucie jest male. Przy ustawieniu klimatronika na +28 z nawiewu leci letnie powietrze tak jak by zmieszane z zimnym, dodam ze temperatura ustawiona jest na dwie strefy ta sama. Po podłączeniu VCDS Lite i sprawdzeniu temperatury, temperatura silnika waha się od 82.3 do 87.2 - 89.1 stopnia. Bardzo proszę o wasze rady, podpowiedzi, sugestie co do tego co się może dziać, czy to termostat daje znać o sobie czy może to problem z nagrzewnicą i ewentualnym jej zapowietrzeniem a może i jeszcze czymś innym. Dodać muszę ze poziom cieczy chłodzącej jest jak najbardziej w normie, nie zauważyłem jego braku, żadnego ubytku, a po odkręceniu korka poziom cieczy jeszcze trochę się podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Może któryś silniczek klap się zawiesił i nie chodzi jak trzeba .

A jakieś błędy w klimatroniku wyszły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Może być coś na rzeczy bo za nim zauważyłem  problem z ogrzewaniem  to z pod dechy było  słychać dziwne odgłosy, nawet po zgłaszaniu silnika, odgłos cos podobny do pracującej drukarki, albo  tak jak by silniczek chciał ruszyć ustawić się  a nie mógł  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Błąd na vcds  jaki  pokazało to błąd  klapy dlawienia powietrza, tej  bezpośrednio pod filtrem kabinowy powietrza.  V71 pogrzebalem przy tym  wykopem silniczek ale nie czyscilem, taka poruszała tymi klasami to  chodziły ciężko. Po złożeniu zaczęło działać i chodzić, zrobiłem nastawy vcds klapy chodziły bo sprawdzałem bez filtra czy  obieg zamknięty otwarty działa  i działał więc złożyłem. Na drugi dzień kolega jechał i jak odstawil auto to mówił że coś słabo grzeje. Więc może te klapy się zaczynają tak jak mowisz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Sprawdź błędy jeszcze raz - jeśli powrócą to będzie punkt zaczepienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Za parę minut się podłącz a i dam znać, właśnie jechałem autem i się zatrzymałem, zgasilem silnik przed chwila i słychać prace silniczka silniczkow, tak jak opisałem wyżej odgłos drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Właśnie podłączyłem się pod sterownik i niestety błąd powrócił 

20181105_083335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

No jak widać  ewidentnie się blokuje. Możliwe że wystarczy czyszczenie.  Jeśli nie to wymiana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem :) jakjak będę miał chwilę czasu zajrzę jeszcze raz pod schowek i wyciągnę ten silniczek, rozumiem że dobrze było by to otworzyć i wyczyścić w środku tryby i potencjometr ? Jak wykonam powyższe dam znać czy coś pomogło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi
Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem jakjak będę miał chwilę czasu zajrzę jeszcze raz pod schowek i wyciągnę ten silniczek, rozumiem że dobrze było by to otworzyć i wyczyścić w środku tryby i potencjometr ? Jak wykonam powyższe dam znać czy coś pomogło 

Tak jak mówisz najpierw wyczyść i jeżeli nie pomoże to poszukaj używki i wymień


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

zrób sobie jeszcze jeden test nagrzej silnik do 90 stopni i daj ogrzewanie na max i trzymaj na 3 tyś obr jeśli zacznie wiać gorące powietrze to znaczy że nagrzewnica jest słabo drożna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

A więc tak sprawa wygląda następująco: dzisiaj rano wyjechałem z domu, zrobiłem 100 km   i właśnie się zatrzymałem. Cała drogę sprawdzałem jak tam z ogrzewaniem i niestety przez te km  ciągle takie letnie powietrze leciało z nawiewu. Temperatura na zegarach 90 stopni, po zatrzymaniu podłączyłem lapka i podpolem się kabelkiem do sterownika vcds-em lite  i sprawdziłem temperaturę,  temperatura wynosiła 88.2, jazda była normalna bez katowania.  Posluchalem więc ostatniej rady i zrobiłem test, włączyłem nawiew na Max  i dałem obroty na 3000-3500  I zaczęło troszkę cieplejsze lecieć Ale bez jakiejś tam rewelacji. Parzyć po palcach  nie parzylo  :) więc postanowiłem sprawdzić jeszcze gumowe przewody i tak: górny przewód od chłodnicy  gorący, górny  przewód idący  do nagrzewnicy taki letni, dolny zaś gorący, po scisnieciu i przetrzymaniu w palcach  pazy.  Co  do  chłodnicy to zarówno od góry z prawej strony jak i z lewej gorącą, od dołu nie miałem jak sprawdzić  bo nie mam nic ze sobą na czym mógł bym się położyć. 

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Kolejna ciekawostka z przed chwili...zauwazylem ze w momencie kiedy bylo  mozna powiedziec dobrze i lecialo w miare cieplawe powietrze temperatura na zewnatrz wachala sie okolo 11 stopni ale pewnie to i tak nie ma znaczenia co  do tego ze lecialo w miare cieple powietrze, natomiast dziwna sprawa jest  w momencie jak lecialo  cieplawe powietrze i zaczely parowac szyby, wlaczylem nawiew na przednia szybe, ładnie pięknie odparowania i wtedy   włączyłem ponownie ogrzewanie... ustawienia  na obiegu zamkniętym, z włączoną funkcją ECON i ku mojemu zdziwieniu nie leciało już ciepłe powietrze tylko zmieszane, letnie, gdzie silnik jest rozgrzany i według mojego  rozumowania powinno chyba odrazu leciec cieple. Nie kumam juz tego :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Dziwne jest to,  że u Ciebie w aucie temperatura stoi na 88 stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Nie wiem może coś z czujnikiem temperatury,  termostat o ile się nie mylę otwiera się chyba już od 82.  Nie mam pojęcia  czemu tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Zawsze po jeździe jak się zatrzymam i podepne pod kompa i  sprawdze temperaturę  to  przeważnie jest  w tych zakresach które podałem, dosłownie  przed chwila wróciłem z trasy  nie wyłączyłem  silnika podpiołem się   i  na wolnych obrotach  temperatura była 88.2. Przytrzymalem go chwilę tak na 2000 i podgladzie na temperaturę  to podniosła się do 90.1- 92 z małym hakiem 

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

To tak jak by się termostat zacinał , ja na gorącym silniku mam cały czas 95-96 stopni a termostat otwiera się przy 88 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Wymienic nie zaszkodzi, koszta nie duże a może rozwiązać problem :)  A jak nie to  będzie trzeba myśleć i kombinować dalej  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

To działaj w temacie i dawaj znać jak efekty 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Witam ponownie po krótkiej  przerwie 😉 ... a Wiec tak, termostat wymieniony a problem dalej pozostal, wydaje mi sie  ze bede musial jednak plukac nagrzewnice lub wymienic ja calkiem na nowa i w zwiazku z tym mam do was pytanie, co polecacie, plukanie czy wymiane starej nagrzewnicy na nowa. Dodam ze nie mam pojecia co  poprzedni wlasciciel robil z ukladem chlodzenia, czy dodawal jakies uszczelniacze czy nie, a nie chcial bym narobic wiekszego balaganu plukaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Wiadomo co nowa to nowa . Będzie czysta ,szczelna i nie będzie z nią kłopotu. 

Oczywiście koszt większy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

płukanie pomaga na pół roku przerabiałem temat w paru audi  wymiana nagrzewnicy jest co robić ale koszta to około 100 zł plus odessanie czynnika klimy i nabicie też to przerabiałęm tylko że w a4b5 nawet wrzuciłem fotostory na forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Tym bardziej proponuje wymianę na nową i grzanie powróci 🔥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Właściciel pewnie wlewał wody do układu chłodzenia zamiast płynu i zawalił nagrzewnicę kamieniem dlatego wymień na nową i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Grzesiek kto w tych czasach wlewa wodę widziałeś zdjecia przekrojonej nagrzewnicy jak wrzuciłem otwory tam nie są duże i przez te 15 lat auta ma prawo się osadzić kamień czy inna substancja niemcy nie przewidzieli że te auta będą tyle lat jezdzić i że ktoś to będzie wymieniał 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania