Skocz do zawartości
Bolo32

A4 B6 Zamek drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Bolo32

Witam Panowie w kolejnym dziale :) Tym razem mam pytanie dotyczące lewego zamka drzwi kierowcy. Tak się składa że mam właśnie problem z tym zamkiem i niestety  nie mogę otworzyć go  z kluczyka, zamek kompletnie nie reaguje na przekrecanie czy to w jedną czy w drugą stronę, natomiast z pilota śmiga wszystko ładnie pięknie. Chciał bym ogarnąć temat bo któregoś pięknego  dnia może spotkać mnie nie miła niespodzianka jak  padnie bateria w pilocie. Słucham waszych rad, czy  polecacie wymienić cały zamek, czy  to  może wina wkładki zamka ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Zdejmij tapicerkę drzwi i sprawdź czy wszystko jest na swoim miejscu . Może spadło cięgno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Sprawdzę na pewno, a powiedz mi ciężko będzie założyć ciegno jeżeli  twoje podejrzenia się sprawdza ?   Co  do  tapicerki to  przymierzam się do  wymiany  przycisków sterowania szybami  więc będę miał okazję żeby tam zajrzeć. Stare jeszcze chodzą ale trzeba już dosyć mocno naciskać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a4b6quattro

Troszkę zabawy jest z wymianą tego cięgna,ja u siebie je wymieniłem ,trzeba mieć ręce Chińczyka aby tam sie dostać .Trzeba tam rece w tą szpare wyłożyć, jest tam taki plastik na ciągle  I się to obraca bo to zabezpieczenie. 

20170321_101634.thumb.jpg.8d4876ab9fb0839b24b7f6c61d42da3f.jpg

20170321_102037.thumb.jpg.eb2cee6201318802fa6d4926efab6bd5.jpg

20170321_100421.thumb.jpg.57e53384f06a5971ee0501070eab0321.jpg

Edytowane przez a4b6quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Jak tylko będę miał czas, zajrzę tam i sprawdzę, co do  tego ciegna to od środka auto normalnie się otwiera,  problem tkwi w tym że jak wysiądę i zamknę go z pilota a chciał bym otworzyć z kluczyka to niestety nie działa. Z kluczyka nie da się go ani zamknąć ani otworzyć  zostaje tylko pilot a jak wiadomo może splatac figla, czy to się rozkoduje, padnie bateria, akumulator to  będzie mały problem.  Zastosuje się do rad i sprawdzę to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A drugi kluczyk masz ? 

Czytałem o podobnym problemie i gość miał uszkodzone przewody w gumowej przelotce.

Czyli jeszcze raz u Ciebie możesz kluczykiem przekręcić zamek , a czy kluczyk nie da rady przekręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Napisał że otwiera kluczykiem i zamek nie reaguje moim zdaniem problem tkwi w samym zamku


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

A może to pół prostu słynny mikrostyk.  Wyczyścić  ,przekonserwować  i powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Mam nawet 3 kluczyki, 2 x scyzoryk i 1 plastikowy  taki jak by serwisowy  i na żadnym  z kluczyków nie ma reakcji zamka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Kluczykiem normalnie mogę przekręcić  zarówno w prawo jak i w lewo  ale nic się nie dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Panowie, jeszcze nie rozwiązałem problemu bo nie miałem kiedy tam zajrzeć,  brak  garażu  i padający  deszcz też trochę przeszkadza ale jestem bardzo wdzięczny za zainteresowanie tematem rady i sugestie :) będę  sprawdzał wszystko o czym  mówicie  :)

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Panowie, właśnie rozebrałem boczek, i zajrzałem  do zamka nie wyciągając go,  z tylu zamka tak bardziej  jest coś w rodzaju gietkiej przedłużki zakończone płaskim prostokątnym kawałkiem metalu,  kiedy wloze kluczyk  i zacznę nim przekrecac, ta gietka nazwijmy to przedluzka się obraca zgodnie z przekrecaniem kluczyka.  Cześć ta po prostu tak jak by wisi w dół  i ewidentnie widać że wypadła i to z jakiegoś miejsca gdzie powinno być osadzone. Wyjmować nie wyjmowalem ale być może będzie tak że jakieś mocowanie pękło i dla tego się to wysunelo.  

 

20181106_121625.jpg

20181106_125923.jpg

20181106_125907.jpg

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Naprawione, temat do  zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

To może napiszesz dla potomnych jak to ogarnąłeś


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Ogólnie to liczyłem na to że jakoś szybko  to zrobię, dziura w drzwiach niby sporą ale ręka mi się nie mieściła przez prowadnice szyby, a irytowalo mnie to już że zamek z kluczyka nie działa tak postanowiłem wyjąć całą ramę szyby wraz z prowadnica,  5 większych śrub do  tego 2 małe na dole trzymające prowadnice, no i oczywiscie moduł wraz z silniczkiem sterowania szybami kolejne 3 wkrety to co  do  ramy szyby, dalej 3 wkręty od głośnika żeby  go wyjąć bo musiałem uwolnić wiazke od lusterka, trzeba było  zdjąć jeszcze uszczelkę drzwi tak do połowy wystarczy. Wyciągnąłem  rame szyby i zdecydowanie lepiej było  to założyć bo  zajęło to dosłownie kilka sekund. Najwięcej bawienia się było z rozebraniem wszystkiego i z poskladaniem.   Mi tam  się nie spieszylo więc wybrałem taka droge, może i da się to zrobić bez rozbierania całych drzwi  jeżeli ktoś ma sprawne i gietkie ręce hehe  

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania