Skocz do zawartości
Bolo32

A4 B6/B7 Stabilizator przód i poduszka silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Bolo32

Witam Panowie, mam do was pytanie, a mianowicie jakiej firmy polecacie przednie łączniki stabilizatora oraz poduszki silnika?  Na moje oko prawa poducha będzie kwalifikowala się do wymiany ale podjadę jeszcze na warsztat to sprawdzić i zobaczę co mi powiedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Stabilizatory najlepiej było by włożyć od S4 fajnie wtedy sztywno będzie można na Allegro wyhaczyć a co do poduszek to tylko ori z Aso. Poducha z czujnikiem jest trochę droga bo ponad 400 ta druga jest o wiele tańsza ale nie polecam zamienników bo będziesz żałował.


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

O zamiennikach słyszałem właśnie to samo,  co  do  stanu poduszek  to  lewa jest i wygląda na spoko, co  do prawej to zauważyłem że plastikowy kielich założony na nią od góry od wewnątrz jest tak jak by spocony mokry, żeby coś ciepło kapalo olejem z poduchy nic takiego nie zauważyłem. Dodam że zarówno na prawej jak i lewej strony mam poduchy z czujnikiem. Co do objawów to przy odpaleniu lekko zatrzesie I przy gaszeniu a podczas jazdy z prawej strony właśnie słychać taki delikatny metaliczny dźwięk coś jak by 2 talerzyki o siebie udezaly i brzekaly, i dzieje się to  w momencie jak przejezdzam po parkingu z po płytach  z dziurami albo inaczej  efekt był by ten sam jak bym  jechał po drodze brukowanej   z kamienia.  Podejrzewam że to  może to bo byłem na przeglądzie parę dni temu, i na rolkach na szarpakach nic nie wykazało, diagnosta tylko powiedział że  mogę wymienić łączniki stabilizatora bo z jednej strony coś się zaczyna już dziać. Być może te odgłosy są też i od tego. Ale z poducha na 100% też się coś dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ty masz u siebie dwie poduchy olejowechyba że od 2004 tak wkładali bo u mnie siedzi jedna tylko...gumy stabilizatora kup jakieś lepsze może być zamiennik


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Ja mam z końcówki 2004 r.  Dokładnie z listopada 2004r. Czytałem  gdzieś kiedyś coś o zamiennikach  I jakiś koleszka też miał 2 poduchy z czujnikiem, ktoś inny z kolei pisał że jest tylko jedna poducha z czujnikiem z lewej strony tylko,  jutro postaram się położyć pod auto i cyknac jakaś fotkę to wstawię,  co do  łączników stabilizatora  to wyczytałem  dzisiaj necie że niby oryginalne firmy lemforder szły, ale tak jak mówię tylko to wyczytałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No tak wszystko szło ori Lema ale jak kupisz dobry zamiennik będzie git


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Ja usiebie łączniki stabilizatora  dałem Febi (rok temu ) i jak narazie jest ok. 

Z kolei kumpel do Espace założył Lema i po 5 tys.jeden się wysypał. Podejrzewam że ori to nie było , ale opis lem, opakowanie lem a wytrzymałości niema.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Dzięki za podpowiedź,  zaraz poprzegladam strony z częściami  i posprawdzam  półki cenowe. I będę rozglądam się  już za czymś lepszym  ewentualnie Lema  ale z pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Panowie, jestem właśnie po telefonie od ASO, oddzwonili do mnie z wyceną i oferta. Sprawa wygląda nastepujaco: poduszki silnika prawa-lewa ( jednak czujnik, zaworek zwał jak zwał jest tylko w lewej) cena za obie jakieś 1050 zł a z wymianą u nich liczą sobie 1850 zł xD  brawo ASO. Co do poduszek to jestem w stanie to zrozumieć  😉 ale co do robocizny to chyba już lekkie przegięcie. Czekam na wasze komentarze  😉

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Co  do  mojej lewej poduchy z czujnikiem czy tam zaworkiem to jak pisałem wyżej  wygląda normalnie, na nie uszkodzona, nie widać żadnych  wycieków pęknięć  przynajmniej na pierwszy rzut oka.  Po podłączeniu vaga  wyskakuje mi błąd poduszki jak na załączonym zdjeciu. Zajrzałem więc jeszcze raz od dołu i sprawdzając wtyczkę czy czasami nie jest wysunieta zauważyłem że pancerz od przewodów jest uszkodzony a w środku 2 cieńsze przewody z czego  jeden z nich jest lekko naderwanyi i widać    druciki. Rozdzielilem oba cienkie przewody przetarlem, nie było widać więcej uszkodzeń, podpiolem vaga, błąd oczywiście wykasowalem ( znikl) wyłączyłem vaga, zapłon, uruchomilem silnik, następnie podłączyłem ponownie vag i zeskanowalem, niestety  błąd powrócił.   

20181117_123832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Mówiłem Ci że masz jeden czujnik w poduszce i ona kosztuje około 500 zł na Allegro Plichta sprzedaje, druga będzie tańsza. A kto w tych czasach kupuje w Aso i robi auta no chyba że masz worek siana co do przewodów od poduchy szkoda że to nie ich wina więc czeka Cię niestety wymiana poduchy...


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Z tym ASO to w zasadzie dla jaj  zapytałem o robotę xD  plus z tego telefonu to taki że sprawdził i okazało się że faktycznie jest tylko jeden czujnik.  Nie mam kanału, auto oglądałem od spodu leżąc  a przy prawej poduszce łapie idą jakieś przewody  i trzyma się jakaś kostka i to mnie w błąd wprowadziło  🤣 bo wygląda to tak jak by  była wpłata w poduche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bolo32

Ktoś coś gdzieś pisał że można jeszcze spróbować wypiac kostke i sprawdzić czy  nie są czasami pośniedziałe styki i prysnac spray kontaktem i zobaczyć czy coś to  da. Tak czy  inaczej  nastawiam się na kupno nowej poduchy.  No i dzięki na namiary na sprzedającego  😉 A wracając do ASO  to wolał bym już sam wymieniać i odkręcić śruby palcami niż zostawić u nich  8  paczek  😂

Edytowane przez Bolo32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania