Skocz do zawartości
goldi

A6 C6 Blokada kierownicy i odcięcie zapłonu A6C6 rozwiązanie problemu

Rekomendowane odpowiedzi

goldi

Witam problem z blokadą kierownicy i odcięciem zapłonu autko unieruchomione  brak kontrolek po przekręceniu zapłonu  rozwiązanie problemu  .

1 . Podłączamy  vcds  otwieramy drzwi kierowcy ,wciskamy hamulec przekręcamy  zapłon kontrolki się nie świecą  ale  uzyskamy połączenie  z vcds 

2. Wchodzimy  w gr 5 czyli zezwolenie startu  kasujemy błąd i  po tej czynności  odblokowuje nam się układ kierowniczy i możemy uruchomić silnik ale problem po wyjęciu kluczyka powróci .

3, Wyłączamy zapłon nie wyjmując kluczyka  tak aby było można ruszyć kierownicą 

4. Zdejmuje osłonę pod nogami kierowcy klucz nasadowy 8  i widzimy puszkę od blokady kierownicy z trzema kabelkami dwa plusy i jedna masa 

5 Wyjmujemy  pin z kostki  lub obcinamy kabel po prawej stronie  izolując go żeby nie zrobił zwarcia 

6, Po tym zabiegu mamy odłączoną blokadę kierownicy i może użytkować autko w warsztacie koszt naprawy blokady zaczyna się od 400 zł w górę 

7 Poniżej zdjecia jakby ktoś miał jakieś pytania proszę pisać postaram się pomóc 

 

20181212_092739.jpg

20181212_093112.jpg

o2.jpg

  • Polubienie 1
  • Podziękowanie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arre

Jak zwykle profi podejście do tematu :hi: a mój szwagier wg moich rad dobrze temat nakreślił.

Dobrze że ktoś tą całą wiedzę podsumował

Dodam od siebie jeszcze, że w internetach są osoby które ten silnik blokady regenerują, są tacy co wymieniają na inne blokady

Trafiłem tez na wypowiedzi gościa który rozkręcił owo blokadę i chyba silniczek wyjął

Więc rozwiązania różne, wg mnie blokada g... daję a problem podobno jest bardzo częsty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Mam nawet taki rygiel sprawny, tylko żeby wymienić trzeba znać pin i cs z nowego żeby go przyuczyć. Ale na przyszłość lepiej żeby on był.


Tapnięte Xsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

W aso dostępna tylko cała kolumna za ponad 10k. Są ludzie co niby to ogarniają za 500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Najgorzej jest jak stało się to mojemu koledze który właśnie wrócił swoją a6c6 z wczasów z Chorwacji wszedł do domu wyszedł i już nie ruszył auta jeszcze miał zaciągniety ręczny hamulec a co by było jakby się popsuło tam za granica jakie były by koszta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

Ciekaw jestem czy można tak jeździć na takim patencie dłuższy czas... ciekawe czy to nie koliduje pracy z czymś innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Ten obciety kabel to plus i on blokuje rygiel kolega już niedługo będzie jak miesiąc jezdzi i nic się nie dzieje także oprócz tego że nie ma blokady kierownicy to chyba wpływu nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania