Skocz do zawartości
marzar8273

S3 8P Audi S3 8P klekot silnika jak diesel

Rekomendowane odpowiedzi

marzar8273

Witam wszystkich serdecznie 

jestem nowym,świeżym użytkownikiem Audi S3 8P z rocznika 2007 przebieg 125 tys km

w aucie był wymieniany 4 tys km temu pasek rozrządu natomiast przez poprzedniego właściciela.

czy ktoś byłby w stanie mi pomoc powiedzieć co to za objaw i co to może być?

samochod na zimnym silniku chodzi cicho jak się rozgrzeje zaczyna terkotac jak diesel.moc trzyma i wszystko jest ok jak się dodaje gazu,głównie objawia się to na wolnych obrotach.

bede wdzięczny za pomoc!!!!

wrzucam filmik z pracy silnika na rozgrzanym.dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
goldi

Z reguły przy takim klekocie  tak jakby słychać szklanki  po zmianie oleju jest dalej tak samo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
uszol

chodzi jak zdrowy dieselek :decayed: 

silniczek 2.0 tfsi co tam może klepać albo szklanki jak goldi mówi lub napinacz wałków rozrządu i ja bym się skłaniał bardziej ku tej drugiej opcji czyli napinacz, ściągnąć dekiel i sprawdzić stan napięcia łańcucha oraz ślizgów, szczególnie dolnego 

jaki olej masz zalany ? auto było serwisowane w trybie longlife ? 

Edytowane przez uszol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hołowczyc20

Standardowo słychać łańcuch,tragedii jeszcze nie ma,ale można już coś myśleć nad wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Remzi
W dniu 19.01.2019 o 11:57, marzar8273 napisał:

Witam wszystkich serdecznie 

jestem nowym,świeżym użytkownikiem Audi S3 8P z rocznika 2007 przebieg 125 tys km

w aucie był wymieniany 4 tys km temu pasek rozrządu natomiast przez poprzedniego właściciela.

czy ktoś byłby w stanie mi pomoc powiedzieć co to za objaw i co to może być?

samochod na zimnym silniku chodzi cicho jak się rozgrzeje zaczyna terkotac jak diesel.moc trzyma i wszystko jest ok jak się dodaje gazu,głównie objawia się to na wolnych obrotach.

bede wdzięczny za pomoc!!!!

wrzucam filmik z pracy silnika na rozgrzanym.dzieki

1C155283-8284-4607-A8AC-45BEB3551BE4.MOV

Posiadam również S3 8P i jeśli chodzi o tak zwany "dieselkowy dźwięk" jest to niestety standardowa sprawa. Tak własnie wygląda konstrukcja tych śliników. Prowadzenie jak i przyśpieszenie auta jest naprawdę niesamowite, ale trzeba pamiętać że to nadal 4 cylindrowiec 😛 Konstruktorzy Audi musieli postawić na jak najlżejsze podzespoły jako że miał to być mały ale szybki urwisek :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania