Skocz do zawartości
tyranAllroad

A4 B8 Homelink USA-EU jak przerobić?

Rekomendowane odpowiedzi

tyranAllroad

Mam A4 Allroad z 2013r. z HomeLinkiem z USA.

Próbowałem zaprogramować piloty i nic. W końcu doczytałem że w HAmeryce to inne częstotliwości mają...

jak to przerobić na ludzkie MHz?

Edytowane przez tyranAllroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Jeżeli robisz wszystko według poniższej instrukcji i nie chce przyjąć to rzeczywiście masz moduł USA (znajdziesz go za przednim grillem). Potrzebna jest wymiana modułu musi być o takich numerach 4G0 907 410 i potem dochodzi kodowanie po którym będzie wszystko poprawnie działało :msn-wink:

MCE 09 —> Coding 07 —> Long Coding Helper —> BYTE 23 Bit 5 zmiana z 0 na 1

KOMFORT 46 —> Coding 07 —> Long Coding Helper —> BYTE 6 Bit 6 zmiana z 0 na 1

 

INSTRUKCJA kodowania

1. naciskamy przycisk kodowania nowych pilotów na napędzie hormann i trzymamy (najpierw zacznie mrugać szybciej potem zapali się na stałe, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie piloty

2. wsiadamy do samochodu naciskamy dwa skrajne przyciski i trzymamy (najpierw pali się stale, potem zacznie szybko mrugać i na końcu zgaśnie, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie kody ze sterownika.

3. naciskamy wybrany klawisz który chcemy zakodować i trzymamy (mruga na przemian szybko z przerwą na pojedyncze mrugnięcie, aż zacznie mrugać powoli, wtedy puszczamy) jesteśmy w trybie programowania

4. idziemy na przód samochodu i w odpowiedniej odległości (u mnie około 50cm) naciskamy i trzymamy przycisk na pilocie do momentu 3 krotnego potwierdzenia kierunkami

5. naciskamy jednokrotnie klawisz programowania na napędzie bramy

6. wsiadamy do samochodu i naciskamy 2 razy po 3-4 sek. programowany przycisk homelinka

7. ustawiamy banan na twarzy 

8. programujemy pozostałe piloty do naszej bramy przez jednokrotne naciśnięcie przycisku programowania na napędzie a potem przytrzymanie odpowiedniego przycisku na pilocie.

Edytowane przez wladi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyranAllroad
12 godzin temu, wladi napisał:

Jeżeli robisz wszystko według poniższej instrukcji i nie chce przyjąć to rzeczywiście masz moduł USA (znajdziesz go za przednim grillem). Potrzebna jest wymiana modułu musi być o takich numerach 4G0 907 410 i potem dochodzi kodowanie po którym będzie wszystko poprawnie działało :msn-wink:

MCE 09 —> Coding 07 —> Long Coding Helper —> BYTE 23 Bit 5 zmiana z 0 na 1

KOMFORT 46 —> Coding 07 —> Long Coding Helper —> BYTE 6 Bit 6 zmiana z 0 na 1

 

INSTRUKCJA kodowania

1. naciskamy przycisk kodowania nowych pilotów na napędzie hormann i trzymamy (najpierw zacznie mrugać szybciej potem zapali się na stałe, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie piloty

2. wsiadamy do samochodu naciskamy dwa skrajne przyciski i trzymamy (najpierw pali się stale, potem zacznie szybko mrugać i na końcu zgaśnie, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie kody ze sterownika.

3. naciskamy wybrany klawisz który chcemy zakodować i trzymamy (mruga na przemian szybko z przerwą na pojedyncze mrugnięcie, aż zacznie mrugać powoli, wtedy puszczamy) jesteśmy w trybie programowania

4. idziemy na przód samochodu i w odpowiedniej odległości (u mnie około 50cm) naciskamy i trzymamy przycisk na pilocie do momentu 3 krotnego potwierdzenia kierunkami

5. naciskamy jednokrotnie klawisz programowania na napędzie bramy

6. wsiadamy do samochodu i naciskamy 2 razy po 3-4 sek. programowany przycisk homelinka

7. ustawiamy banan na twarzy 

8. programujemy pozostałe piloty do naszej bramy przez jednokrotne naciśnięcie przycisku programowania na napędzie a potem przytrzymanie odpowiedniego przycisku na pilocie.

Dzięki. Instrukcję znam. Auto z USA. Kupię moduł i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyranAllroad
W dniu 20.01.2019 o 19:03, wladi napisał:

 

MCE 09 —> Coding 07 —> Long Coding Helper —> BYTE 23 Bit 5 zmiana z 0 na 1

KOMFORT 46 —> Coding 07 —> Long Coding Helper —> BYTE 6 Bit 6 zmiana z 0 na 1

Wymieniłem moduł. 

Teraz poproszę „łopatologicznie” wytłumaczyć mi jak to przeprogramować.

Zielony jestem w obsłudze. Coś tam słyszałem o jakimś zielonym menu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Czego nie rozumiesz musisz odpalić vcds najlepiej wchodzimy w grupę 09 czyli MCE i potem w kodowanie 07 będzie tam napisane kodowanie pomocnicze lub długie kodowanie klikasz to potem pełno kwadracików się pokaże tzw bity i tam w bicie 5 zmieniasz 0 na 1. W module komfortu 46 robisz to samo


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adasko01991

Zielone menu masz w radiu. Nim tego nie zakodujesz, a dwa ukryte menu trzeba odblokować vcds-em. Więc bez komputera się nie obejdzie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyranAllroad

Dzięki wladi, Adasko. Po prostu się na tym ne znam.

W tygodniu będę wymieniał u mechanika jedną gumę w wahaczu to podepniemy go pod komputer. 

Jak zadziała to dam znać.

Edytowane przez tyranAllroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania