Skocz do zawartości
oredowiczk

A6 C6 Akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

oredowiczk

Panowie, mam taką sytuację. Wczoraj chce odpalić fure, a tu brak prądu, wszystko kontrolki latają jak poparzone, wszystko cyka. Ładowałem aku koło 9h, odpalił na strzala, przeparkowałem go. 

2h później odpalam i znów ta sytuacja co dzien wczesniej, zmierzyłem miernikiem i wyszło 6,5V.. Teraz wyjąłem aku z auta i będzie się ładować w domu koło 15-16 godzin. Wiadomo, nie wywróżymy z fusów ale jakie macie pierwsze myśli na ten temat? Dodam, że stał u mechanika tydzień temu 5 dni przy -10/15 nie odpalany i na strzała wstał. Jeżdżę często mega krótkie odcinki, więc akumulator może go nawet nie naładować przy tej mocy (2.7 tdi v6). Możliwe, że wszystko sie skumulowało i dlatego padł tak nagle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Musisz po odpaleniu sprawdzić jakie napięcie idzie na aku może alternator nie daje prądu na aku


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Dokładnie jak kolega napisał naładuj akumulator i sprawdz ładowanie ale za czym to zrobisz to zobacz w dwie osoby podłącz miernik odpal auto oczywiście zimne po nocy  sprawdz czy napięcie podczas rozruchu nie spada poniżej 10V  bo jak spada to akumulator do wymiany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Moim zdaniem masz aku do wymiany  a to dlatego że po naładowaniu sprawny powinien trzymać  napięcie a Twój tego nie robi.  .   Ile ma lat tak z ciekawości zapytam? 

Zmierz napięcie przed paleniem i po odpaleniu silnika i napisz jakie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oredowiczk

Naładowany ma 12,53V więc raczej jest dobrze, zaraz będę podpinać do auta. Tylko mam 1 mały problem.. drzwi pootwierane, a bagażnik zamknięty? Muszę kablami rozruchowymi odpalać i z kluczyka otworzyć bagażnik czy jest jakiś łatwiejszy sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Weź drugą osobę, daj mu miernik elektryczny do ręki i niech patrzy jak będziesz odpalał czy prąd na aku spada poniżej 10V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oredowiczk

A wiecie jak awaryjnie otworzyć ten bagażnik? Od wewnątrz bądź środka bo złozyłem fotele i mam dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

We wnęce nad rejestracją jest przycisk otwierania  w avanvie    ,   może sedan też tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oredowiczk
9 minut temu, jacek70 napisał:

We wnęce nad rejestracją jest przycisk otwierania  w avanvie    ,   może sedan też tak ma.

ni ma niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oredowiczk

Panowie podpiąłem kable rozruchowe do aku i pod maske, z kluczyka nic się nie ruszyło, a na desce rozdzielczej były wariacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

To akumulator wariuje na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oredowiczk
48 minut temu, k232 napisał:

To akumulator wariuje na 100%.

Poprawiłem klemy, otworzyłem bagażnik wpiąłem aku i odpalił na strzala, wszystko git. Na odpalonym ma 13,95V więc jest idealnie. Jeżeli rano odpali na takim mrozie -12 to powinno byc w porzadku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mustafa160

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego piszę tu. Jak sprawdzić jaki rodzaj akumulatora powinien być w aucie. Chodzi mi o to że moja sucz nie ma start stop, a jest aku varta agm 4F0 915 105 E które to ponoć są do start stop. Bateria już jest na wyczerpaniu ( mam wrażenie że nigdy nie była wymieniana) i nie wiem jaką dokładnie kupić. Konfiguratory wyszukują mi zwykłe a w aucie mam agm. Może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić jaka powinna być bateria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
billiebillie

Ja ostatnio widziałem niezłe akumulatory w VoltPolska. Bardzo wysoka jakość, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania