Skocz do zawartości
k232

Mieszkanie - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

k232

Siemka :)

Panowie mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Na zdjęciu pokażę Wam jaki mam nawiewnik na górze okien, są to nawiewniki automatycznie, które same sobie regulują powietrzem.

Problem jest taki, że na dole okien zbiera się woda ( też to widać na zdjęciu ), nie ważne czy nawiewnik jest otwarty całkiem, automatycznie czy całkiem zamknięty bo woda i tak się ciągle zbiera. Jak taki nawiewnik używać w mieszkaniu tak, żeby nie zbierała się woda i, żeby mieszkanie było dobrze wentylowane ? Proszę o pomoc :)

https://zapodaj.net/a2eec91b33e44.jpg.html

https://zapodaj.net/22206e6ed56fb.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Donda

Też tak miałem ale tylko i wyłącznie w kuchni, gdy było gotowane(zbyt duzo ciepła i sie robiła wilgoć) , w innych pokojach wszystko normalnie działa,sucho jest i nie ma wilgoci, nie spotkałem sie z takim czyms w pokoju, może za bardzo grzejesz i daltego? powietrze musi przechodzic miedzy pomieszczeniami, nie moze byc wetylaotr otwarty i pokoj zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Wszystkie pokoje razem z kuchnią mam otwarte , nawiewniki mam ustawione na automatyczne a woda i tak jest na szybach w każdym pokoju i w kuchni.

Temperaturę w mieszkaniu mam 20.8 stopnia i te 0.8 stopnia to spada mi w godzinę przy otwartych na automat nawiewnikach.

Edytowane przez k232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Grzesiek przecież szyby są podwójne klejone na uszczelkach  a ten wywietrznik nic nie ma wspólnego z szybami. On jest w ramie  okiennej nad szybami . Mam podobne wywietrzniki.

Co do parowania to  możliwe że z powodu różnicy temperatury  lub rozszczelnienie szyb. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

No tak mi się wydaje, że to chyba szyby są rozszczelnione, dwóch sąsiadów co mieszkają obok mnie nikt nie ma wody na szybach a ja mam, dziwne..

Okna mam 3 szybowe :D

To jeszcze pytanie jak te wywietrzniki ustawić? Zostawić na automat czy całkiem je zamknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Zgłoś czym prędzej  w firmie co montowała okna i zobaczysz co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

W piątek mają być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Panowie jeszcze kwestia wietrzenia mieszkania, jak to robić, ile razy dziennie ?

Mam u Siebie co najmniej 80% wilgotności w mieszkaniu, jak się tego pozbyć? Wentylacje wszystkie działają, nawiewniki też działają, raz lub dwa razy dziennie robię przeciąg w mieszkaniu na 5 minut i ciągle się grzeje a wilgotność ni chu chu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Może za dużo wietrzysz a za słabo grzejesz.  

Nowe mieszkanie  mogą być mury niedogrzane a może i nieocieplone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Tu wszystko jest dobrze zrobione, nie wietrzę mieszkania dużo bo robię to raz ewentualnie dwa razy dziennie i temperaturę w mieszkaniu mam 20.8 stopnia. Kupiłem właśnie stację pogody i na tą chwilę w salonie pokazuje mi 49 % wilgotności także jak na zimę to chyba jest spoko ale skąd ta cholerna woda na szybach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Jest to normalna rzecz przy tego typu  oknach , parują  w wyniku różnicy temperatur , serwisanci nic na to nie poradzą .

Sądzę że mieszkanie dopiero niedawno odebrałeś i stan jest jeszcze prawie deweloperski , i jest to też normalna rzecz że masz taką wilgotność ponieważ tynki jeszcze odparowują , Ja po 10 latach mam teraz wilgotność w granicach 30 % , Grzej normalnie i nie rób żadnych przeciągów , żyj normalnie i niczym się na razie nie przejmuj , gorzej jak już blok stoi 10 lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
k232

Mówisz żeby nie wietrzyć mieszkania? 

No ale sąsiedzi z na przeciwka i z piętra niżej nie mają wody na szybach i ludzie od tego samego dewelopera tylko z drugiego bloku który jest zamieszkany od 3 miesięcy też nie mają wody więc jak ja to mam odebrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania