Skocz do zawartości
kikul22

A4 B5 [A4B5 ADR SEDAN 1996] zamek centralny raz działa raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

kikul22

Witam mam problem z centralnym zamkiem mianowicie raz zamyka i otwiera normalnie a raz tylko działają drzwi kierowcy lub pasażera zależy które otwieram.

Działa najczęściej z rana gdy autko postoi trochę i wtedy jest idealnie otwiera i zamyka jak trzeba ale po przejechaniu np 10 km już przestaje działać. Dodam że pompka sprawna bo czasami działa i zamknięcie czy otwarcie zajmuje max 3 sek. otwieram z kluczyka nie posiadam pilota domykanie szyb działa z obu zamków i na obie szyby.  Wygląda jakby po odpaleniu centralka przestaje działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Zacznij od sprawdzenia  czy centralka nie jest zawilgocona  i czy jej kostki są czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kikul22

Wyciagalem pompke uszczelnilem kostki delikatnie silikonem oraz tą dolną klapkę od pompku też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Jaką dolną klapkę od pompki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kikul22

Tą klapke co zabezpiecza elektronike,  taka na zatrzaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

 To jeszcze mołeś  sprawdzić  silniczek i  turbinkę  ( to ustroistwo z węglikami) może popękane .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kikul22

W środku wszystko wygląda na sprawne. Ścieżki nie są popalone luty normalne w śilniczku nic nie grzechocze ani nie lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

chyba najlepszym rozwiązanie jest podmiana pompki z drugiego auta nie koniecznie z tą samą końcówka  wtedy będziesz miał pewność czy wina leży po stronie pompki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kikul22

Myślałem nad tym chciałem też wyczyścić mikrowłącznik w zamku od pompki ale nie wiem do końca jak a na forach jest ale do B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania