Skocz do zawartości
Doc

A6 C5 1.8T - Buczy, piszczy. Zimny silnik. Obroty 1200-1400.

Rekomendowane odpowiedzi

Doc

Cześć klubowicze,

Proszę pomóżcie bo dostaje już nerwicy ... co to może być? 😞 Znalazłem te same objawy z YouTube. Niestety ktoś wysłał film, ale nie odpisał.
Spójrzcie, kliknijcie. Absolutnie ten sam dźwięk, piszczenie z zimnym silnikiem 1.8T - 1300-1800 obr. Jeśli jest lato...nic nie piszczy

Przypomnę... zimny silnik. Np temperatura na dworze  ok -1C czy +8C... bez zmian.
Dość długo trzeba czekać z odpaleniem silnika aby przestało piszczeć/buczeć. 

 

Będę wdzięczny. Bardziej słyszę koło turbiny, katalizatora niby. Alternator odpada jest ok kładąc ucho, klimatyzacja raczej też, choć działa, paski OK próbowałem psikałem z WD40 nic to nie dało, łożyska? Które i dlaczego tylko z temperaturą silnika. 😞 Sprawdziłem DV, N75, olej silnika, filtr, nową turbinę (mogę nawet sprzedać ale inna sprawa), rolkę, rozrząd zmieniłem - bez zmian. Ile można z "czarną magią" 😞 Nie ma błędów z VAGiem.

Też nie odpisał facet i tak długo czekałem... kolejny ten sam dźwięk. Już nikogo nie znajdę aby odpisał, pomógł poza wami: 😞 

 

 

 plis 😞

ps.
Mocno zamknąłem z ręką wielki wąż który leci prosto z turbiną... robi się cisza na chwile...obr były ostawione trzymające 1300/1400. Kurcze na pewno coś jest z powietrzem. Nie mogę znaleźć co to może być. Wąż otworzyłem sprawdzałem jest ok. Filtr, przepływomierz również. 😞

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

Sprawdź wezyki podcisnien N75 idzie od gruchy turbo do tego zaworu, resztę wezykow też sprawdź pewnie przetarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

df3913b37956b0fbff5a9c2634e48f87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

Może kompresor klimy pada, pompa powietrza wtórnego to by była bez wpływu na obroty silnika, ale pompa wody czy wspomagania?

 

Zdejmij pasek osprzętu i odpal na chwilę, będzie pewność że alternator, i reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc

Cześć Krzyśku.

Klima po włączeniu niby nic nie zmienia. Działa normalnie (leciutko ciężko ale to jest 1.8T) tak jak widać, słychać niby ok ale cholera wie. Pompa wody nie wiem. Kurcze koniecznie wywalić zderzak. Rozrząd co prawda nie zmieniałem. Kurcze facet (forum inne) odpisał i ma to samo z dźwiękiem po zmianie rozrządu no chyba że nie kupił nie zmienił pompy musiałby być głupi.


Z wężykami N75 przy gruszce po zmianie całej turbiny jest ok. Zmieniłem jeszcze wężyk nowy z DV. Bez zmian. Kurna nie mam garażu i weź od nowa cały rozrząd , warsztat z m.in. pompy, kasy od cholery i boje się że bez będzie bez zmian. 😞 Ps: turbinę sprzedaje bo było bez sensu jeśli ktoś kupi. Ps: Dostałem prywatną wiadomośc, wklejam:

"Witaj 

Do dnia dzisiejszego nie rozwiązałem problemu. Jak wylo tak wyje. Wymieniłem pompę wspomagania bo się pociła i to też nie to. Skoro wymiana rozrządu oraz wymiana turbo nie rozwiązują problemu to trzeba szukać dalej. Może to alternator lub klima. Sam nie wiem od czego zacząć. Co mechanicy Ci mówią ?"

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

Andrzej ale po zdjęciu paska dzwięk ustępuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Na moje na bank jakaś rolka, czasem psikanie nic nie daje najlepiej zrzucić pasek i będzie wiadomo i pokręcić każdą rolką i poruszać czy nie ma luzów. Dlaczego na zimnym tylko? U mnie miałem kiedyś przypadek, że na zimnym świszczało jak trochę motor po chodził to cisza...okazało się że sprzęgiełko alternatora.

Edytowane przez wladi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc

Dzięki przyjaciele...

Sprawdzałem wszystkie węże od gruchy, turbiny, rury, dolotu, odmy, N75, DV, skrzyni korbowej - jest ok.

Nie mogę tylko się kłaść z wężem intercoolera bo jest zimno, sam parking 😞 

Ogólnie macie rację... nawet ten dźwięk to nie jest "gwizdek" a lekkie "trykanie" może nie  trykanie ale ten głos, dźwięk słyszeliście.

Do tego jeszcze daje gazu jak rakieta, działa ok więc rolka dziwny pasek jeśli jest zima. Zobaczcie leciutka próbka nie dawałem do końca bo światła.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Niestety film nie odzwierciedla tego dźwięku ja bynajmniej nie słyszę, zrzucałeś pasek i sprawdzałeś rolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc

Z moim filmem, autem? Nie, nie już nie buczy/piszczy bo silnik był gorący. To tylko moje auto, film.

Wiesz nie sprawdzałem bo kurde bele na parkingu z zimą? 😞 Nie mam kumpla który miałby garaż. To same kretyńskie warsztaty z wizytą: "Prze Pana, jeśli jest zimny silnik to mi piszczy buczy więc zostawię auto. Sprawdzi Pan? Powie mi Pan jaki koszt." Ma bank nie skuma. Super warsztaty.  😞

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No rozumiem, dopóki nie wyeliminujesz tych najprostszych ewentualnych usterek to można wróżyć z fusów :co: :msn-wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc

Masz rację. 😞

ps:

Mój film, proszę:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Coś ewidentnie daje rezonans tylko teraz trzeba dojść co


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doc

Ano. :/ ps: przynajmniej super wasze forum. Nie chcę już mówić i wklejać linków bo nie wolno i nie chce. Karwać (sorry) "wróżbici" zarejestrowani i zero jakikolwiek odpowiedzi. Naprawdę dziękuję Wam.

Edytowane przez Doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Spokojnie pomału może damy radę coś wydumać tak jak już kilka chłopaków podpowiedziało zrzucić pasek i sprawdzić rolki potem będziemy dalej myśleć


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania