Skocz do zawartości
kolega123123

A4 B6 Jakie dystansy do Rotorów A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

kolega123123

Witam kupiłem właśnie felgi wraz z oponami o parametrach:
5x112
225/40 R18
7.5J ET54


Pochodziły one oryginalnie od Audi S3 8P, i chciałbym je założyć do A4 B6 sedan.
Posiadam jak na razie oryginalne zawieszenie, może później wymienię na gwintowane lecz jak na razie oryginalne.


I teraz moje pytanie brzmi jakie dystanse trzeba dokupić żeby opona nie ocierała o nic, a dodatkowo koło w miarę wyglądało ? I lepiej przelotowe czy skręcane tzw adaptery? Oraz jeśli możecie to jakie firmy polecacie ? Zależy mi na bezpieczeństwie i na wyglądzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

20mm przelotowe, jak masz seryjne zawieszenie to nic nie będzie ocierać

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega123123
6 godzin temu, novwy napisał:

20mm przelotowe, jak masz seryjne zawieszenie to nic nie będzie ocierać

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
 

A nie lepiej skręcane ? A jakie firmy polecacie ? Oraz jeżeli dystans 20mm ma średnice na 66mm a u mnie jest 57,1 to potrzebna mi jest tulejka dystansowa tylko teraz ile sztuk ? Jedna czy dwie ? Jedna do piasty i założyć na to dystans i potem druga tulejka do opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

przy 20 mm ne ma różnicy czy przelotowe czy przykręcane , jak dla mnie lepiej przelotowe bo w przykręcanych sa śruby z krótkim łbem i ten łeb często sie przekręca (ściera ) . To kup takie dystanse aby miały  tu i tu 57.1 , to nie jest tulejka tylko pierścień centrujący  . Podejrzewam że te felgi z 8P są z otworem centrującym 57,1  tez taki kup dystans z otworem na piastę i felgę 57.1 .

Co do grubośc dystansu to ja bym się pokusił o 25-30 ale to zależy od opony , bezpiecznie będzie 20 mm ale jak dla mnie będą schowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega123123
W dniu 21.04.2019 o 23:25, vwbartus napisał:

przy 20 mm ne ma różnicy czy przelotowe czy przykręcane , jak dla mnie lepiej przelotowe bo w przykręcanych sa śruby z krótkim łbem i ten łeb często sie przekręca (ściera ) . To kup takie dystanse aby miały  tu i tu 57.1 , to nie jest tulejka tylko pierścień centrujący  . Podejrzewam że te felgi z 8P są z otworem centrującym 57,1  tez taki kup dystans z otworem na piastę i felgę 57.1 .

Co do grubośc dystansu to ja bym się pokusił o 25-30 ale to zależy od opony , bezpiecznie będzie 20 mm ale jak dla mnie będą schowane

Jeszcze jedno mam pytanko jakie śruby wybrać ? Kuliste czy stożkowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vwbartus

Do oryginalnych rotorow masz kuliste no i oczywiście  do dystansow przełomowych musisz mieć dłuższe śruby o grubość dystansu czyli np. dystans 20mm to 20 mm dłuższy dystans 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega123123
18 godzin temu, vwbartus napisał:

Do oryginalnych rotorow masz kuliste no i oczywiście  do dystansow przełomowych musisz mieć dłuższe śruby o grubość dystansu czyli np. dystans 20mm to 20 mm dłuższy dystans 

Wiem wiem, mam skręcane dystanse. A jakie są oryginalne śruby do audi ? Bo chce kupić złodziejki ale nw ile mm ? 27mm gwint?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania