Skocz do zawartości
Rising

A4 B7 Czujnik zapięcia pasów

Rekomendowane odpowiedzi

Rising

Witam, mam problem z czujnikiem zapięcia pasu kierowcy. Przy szybszych łukach, nierównościach kiedy ciało wraz z pasem pracuje, zaczyna mi piszczeć alarm nie zapiętych pasów. Aby przestał muszę sięgnąć do pasa i tak jakby "dopchnąć" go w zapięciu. Czy ktoś z Was miał podobne problemy i ma sposób na ich pozbycie się? Dmuchałem w zapięcie pasa sprężonym powietrzem, wydmuchałem sporo kurzu, ale nic to nie dało. Samą końcówkę pasa czyściłem płynem do czyszczenia styków, również nic to nie dało. Ktoś, coś? Bo szewskiej pasji można dostać, jak co zakręt trzeba pas poprawiać bo inaczej brzęczyk łeb rozrywa 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

a nie możesz vcds  wyłączyć tego na stałę jak ja 

  • Poparcie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rising

Wychodzę z założenia, że skoro czujnik jest to chciałbym żeby działał jak mu fabryka przykazała. A odbiegając od tematu, mam problemy ze znalezieniem i uruchomieniem odpowiedniej wersji  VCDSa. Mam windowsa 10, vag-com 311.2 łączy się ale tylko kilka modułów, np. z silnikiem już nie łączy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rising

Podbijam, żeby każdy zainteresowany wiedział:

Obawiałem się fizycznego odpięcia czujnika zapiętych pasów, z racji systemów bezpieczeństwa (airbagi). Ale szybko dzięki uprzejmości znajomego z ASO VW moje wątpliwości zostały rozwiane. Otóż fotel kierowcy nie ma ani czujnika zajętości, ani też czujnik pasów nie jest powiązany z airbagami. System zakłada, że jeśli auto jest uruchomione i jedzie to ma kierowcę, dlategy systemy kierowcy zawsze działają, czyli napinacze pasów i airbagi kierowcy odpalają zawsze. 

Dlatego czujnik odpiąłem i mam w końcu ciszę i spokój 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania