Skocz do zawartości
Rising

A4 B7 Czujniki parkowania tył, raz działają raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

Rising

Jak w temacie, parktronic tył raz działa, raz nie. Ostatnio miałem sytuację, że włączyłem niechcący tylną wycieraczkę - wycieraczka stanęła w pół ruchu (w pionie się zatrzymała) i nie działała w ogóle, za to wtedy cały dzień czujniki parkowania działały bezbłędnie. Na drugi dzień rano wycieraczka już była w poziomie a czujniki znów nie działały. 

 

Gdzie szukać dziury w całym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Może być kilka powodów...jeden z czujników po prostu wariuje i raz działa raz nie i nie ma to nic wspólnego z wycieraczką, wiązka od czujników która idzie w zderzaku i wchodzi do modułu w lewym boczku może być uszkodzona. Najlepiej sprawdzić też który czujnik wariuje czyli jak przestanie Ci działać pdc to wrzuć wsteczny i po kolei przykładaj ucho do czujników powinny cykać jeżeli nie będzie cykał to czujnik uwalony albo się kończy.


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rising

No tak, o tym nie pomyślałem - założyłem 0-1, że skoro raz całość działa to nie mogą  to być uszkodzone czujniki bo by nie działały stale.

 

W momencie kiedy "nie działają" po wbiciu wstecznego tylko jeden "cyka" pozostałe trzy milczą. Także zakładam, że 3 do wymiany, co oznacze, że kupię 4 i zmienię cały komplet żeby nie było lipy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Dokładnie tak jak mówisz nawet jak jeden nie działa to odcina cały system więc do wymiany wszystkie


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania