Skocz do zawartości
andrewxxx

LOGI VW GOLF 4 1.9 TDI ASZ - brak mocy - prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

andrewxxx


Witam wszystkich :)


Ostatnio w moim autku VW GOLF 1.9 TDI 4MOTION z 2003 roku wyskoczyło przeładowanie turbiny i niestety nie miała wówczas mocy. Błąd skasowałem i moc wróciła.

Po roku jednak wyskoczył błąd, którego jednak nie da się już usunąć, a więc wymieniłem mapsensor (zgodnie z opisem poniższego błędu) na nowy. Błąd nadal jest jednak widoczny i nie ma możliwości jego usunięcia. Przewody wyglądają dobrze - zwarcia nie widać. Czy ktoś może na podstawie zrobionych logów sprawdzić co jest przyczyną? Pedał gazu nie reaguje za bardzo na moc. Wciskam do dechy i zero mocy. Wcześniej mocy kopcił (czarny dym), ale jak mocno go przegoniłem po autostradzie to przestało kopcić. Oleju nie bierze wcale. Auto niestety, ale jeździ tylko po mieście na krótkich trasach - od 3 km w jedną str oną i 3 km w drugą stronę:

Pressure Sensor (G71): Open/Short to Ground
        P1156 - 35-10 - - - Intermittent

Zrobiłem logi statyczne, dynamiczne oraz logi pojedyncze  (zgodnie z opisem).

Logi spakowałem i można zobaczyć tutaj:

https://drive.google.com/file/d/1PWOmmMKXp_bogy9aUj9mASuSDhnN4KLn/view?usp=sharing

Powtórzyłem również logi dynamiczne z grupy 004 i 008 bo tamte oryginalne mogły nie do końca się udać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Albo turbo słabo daje ,albo masz nieszczelność w układzie . 

Zacznij o sprawdzenia szczelności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Dokładnie tak jak Jacek mówi...na 90% masz gdzieś dziure na przewodzie. Posłuchaj dodając gazu czy gdzieś nie syczy albo świszcze, u kumpla szukaliśmy tak długo aż znaleźliśmy co prawda trzeba było trochę rzeczy po wykręcać ale inaczej nie dojdziesz. Niech jeden gazuje a drugi słucha czy gdzieś nie zaciąga powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

a gdzie się pojawiła moja wypowiedz którą udzieliłem nieszczelońść albo mapsensor nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70
1 godzinę temu, goldi napisał:

a gdzie się pojawiła moja wypowiedz którą udzieliłem nieszczelońść albo mapsensor nie działa 

Edytowałem  w ramach Regulaminu                  punkt 9.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania