Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Szpilka rozrządu 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

Postanowiłem założyć temat ponieważ mam obecnie nieprzyjemna sytuację z mechanikiem u którego auta robię od kilku lat.mianowicie tak jak się chwalilem w swoim temacie, zakupilem zestaw dwóch przyrządów do 1.8t.mechabik dzisiaj do mnie dzwoni i oznajmia że zjebalem bo w zestawie nie ma szpilki rozrządu. Zacząłem weszyc i nigdziejej nie znalazłem.dzwonię dzika od którego zamawialem rozrządu i wg niego w żadnym z zestawów które zamówiłem (fabryka) nie ma szpilki rozrządu mocujacej rolke i ze producent nie przewidział jej w zestawie bo stara szpilka dokrecona z odpowiednim momentem zda egzamin.Oddzwaniam do mechanika a on nic nie mówi tylko powtarza cały czas ze zlozymy na starej ale na twoją odpowiedzialność nie przyjmując do siebie żadnych argumentów. Ponownie skontaktowalem się z dzikiej który mówi że mój mechanik zachowuje się nie w porządku robiąc sobie dupochron wyrazie jakby coś się zjebalo.jestem nieźle wkurwiony tematem i rozdarta ma dwie strony dlatego zdecydowałem się Was zapytać o zdanie.generalnie tą śruba jest do znalezienia.w serwisie czas oczekiwania to dwa dni ale auto stoi od wczoraj u mechanika i stać wiecznie nie może tym bardziej że wyjeżdżam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Kurczę z tego co pamietam raczej takiej szpilki w zestawach nie ma może się mylę ale tak mi się wydaje...mówisz o naszym dziku z forum od którego brałeś graty? Jeżeli on tak mówi to tak jest bo ja zawsze biorę od niego rozrząd i nigdy nie było problemu.


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Tak jest dzik od nas z forum.z rozmowy tel. Wynika że jego wiedza to nie legendy a fakty. @uszolby wiedział ale on altane pewnie stawia teraz

😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Masz jakieś nr tych rozrządów tak żeby zweryfikować na Googlach czy tam jest w zestawie coś takiego? Ja osobiście też nie wymieniałem bo to jest szpilka-śryba czyli stal wkrecona w alu po co prowokować uszkodzenie gwintu w alu. Koszty, nerwy, czas.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
5 minut temu, novwy napisał:

Masz jakieś nr tych rozrządów tak żeby zweryfikować na Googlach czy tam jest w zestawie coś takiego? Ja osobiście też nie wymieniałem bo to jest szpilka-śryba czyli stal wkrecona w alu po co prowokować uszkodzenie gwintu w alu. Koszty, nerwy, czas.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam ale dzik zarzekał się że takowych nie ma.rozpakowal specjalnie dwa kolejne i mówił że może wysłać zdjęcia dla potwierdzenia że w zestawie takich nie ma.w Inter cars też nic nie mają w zestawach.w Aso na zamówienie specjalne. Czyli powiadasz ze tez skrecales na starej srubie ? Mi się wydaje że odpowiedni moment dokrecenia i lecimy dalej kilometry..zawsze jak coś brałem od dzika to było primo Sort i na czas. Jedynie uszczelniacze wału nie przyszły z tymi specjalnymi kołnierzami mocujacymi, ale to szczegół i o to nie będę się pytał.

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Tak jak mówisz jeżeli dzik twierdzi że nie ma w zestawach to wie co sprzedaje ja tak jak mówiłem nie przypominam sobie żebym śrubę nową dawał...niech dokręcił z odpowiednim momentem i będzie git chyba że koleś nie ma pojęcia jaki ma być moment

 

 

iPhone wladiego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
novwy

Jasne że zostaw stara szpilkę, niech jej nie rusza ten mechanior, tylko wymienia to ci dostarczyłes i finito

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek70

Niema żadnej szpilki w zestawie rozrządu . Niech ten biegły mechanik wkręci starą ( oczywiście z odpowiednim niutonem)   i będzie dobrze.. A jak jest taki chop do przodu to niech Ci pokaże zestaw w którym ta szpilka jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Dzięki. Trochę się zawiodłem bo zawsze był spoko i wszystko robił jak należy. Niestety ostatnio chyba poczuł piniondz i zaczyna mi robić łaskę więc trzeba jutro zamknąć temat i przenieść się do innego. Konkurencja jest duża a poleconego speca na pewno się znajdzie ;)
Dzięki za pomoc jak zawsze!

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

wymienia się szpilkę  już parę razy wymieniałem .Dlatego mechanik nie chce wziąśc odpowiedzialności  bo jak nastąpi zmeczenie materiału  i rozwali rozrząd to powiesz że on zawinił mam namyśli szpilkę która trzyma rolkę masz przykłąd 

https://allegro.pl/oferta/rozrzad-ina-pompa-wody-audi-a4-b7-1-8t-163km-bfb-7666753917

Edytowane przez goldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Pewnie się wymienia ale jak jest w dobrym stanie to można odpuścić


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goldi

wladi nie chodzi o stan szpilki bo i tak wygląda normalnie chodzi o zmeczenie materiału  nie daj boże pęknie i silnik mówi papa  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No mas racje ja nie wymieniałem nigdy u siebie ale jak ktoś chce to pewnie że niech wymienia


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

614fdb1ef37ff71739fb1d00c49910f6.jpgf32ba4252e7fb2afbc50218258d26679.jpg

 

To teraz kilka słów ode mnie. szambo którym obrzucałem mechanika było nie potrzebne. miał już przypadek gdzie szpilka się zerwała, a pretensja była do niego, że o to nie zadbał. moja szpilka jeździ w aucie od 15 lat. specjalnie ją zachował i mi pokazał. nie wiem czy widać na zdjęciach ale zwoje są już mocno wymęczone. wymiana szpilki w moim wypadku to była konieczność ! nowa z inercarsu za 20 zł. reasumując to w przypadku niewymęczonej szpilki jak najbardziej niech będzie stara, ale przy 300 tyś km jak cały czas siedzi ta sama to JAK NAJBARDZIEJ WYMIENIAĆ BO NA BANK WYGLĄDA JAK MOJA. Po prostu zmęczona sucz. Dobry temat dla potomnych jakby kto miał kiedyś wątpliwości. auto odebrane i śmiga jak trzeba. dalsze uwagi w innych założonych przeze mnie tematach. dzięki  !


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
W dniu 11.06.2019 o 17:47, TomOskroba napisał:

Postanowiłem założyć temat ponieważ mam obecnie nieprzyjemna sytuację z mechanikiem u którego auta robię od kilku lat.mianowicie tak jak się chwalilem w swoim temacie, zakupilem zestaw dwóch przyrządów do 1.8t.mechabik dzisiaj do mnie dzwoni i oznajmia że zjebalem bo w zestawie nie ma szpilki rozrządu. Zacząłem weszyc i nigdziejej nie znalazłem.dzwonię dzika od którego zamawialem rozrządu i wg niego w żadnym z zestawów które zamówiłem (fabryka) nie ma szpilki rozrządu mocujacej rolke i ze producent nie przewidział jej w zestawie bo stara szpilka dokrecona z odpowiednim momentem zda egzamin.Oddzwaniam do mechanika a on nic nie mówi tylko powtarza cały czas ze zlozymy na starej ale na twoją odpowiedzialność nie przyjmując do siebie żadnych argumentów. Ponownie skontaktowalem się z dzikiej który mówi że mój mechanik zachowuje się nie w porządku robiąc sobie dupochron wyrazie jakby coś się zjebalo.jestem nieźle wkurwiony tematem i rozdarta ma dwie strony dlatego zdecydowałem się Was zapytać o zdanie.generalnie tą śruba jest do znalezienia.w serwisie czas oczekiwania to dwa dni ale auto stoi od wczoraj u mechanika i stać wiecznie nie może tym bardziej że wyjeżdżam.

Dodam od siebie, ze vag po którymś roku przestał ładować szpilkę do zestawu. Dlaczego ? Dlatego, ze często wyciągano szpilkę z gwintem aluminiowym głowicy... potem ciężko się to naprawia. Są zestawy naprawcze i szpilki pod większy otwór nawet w aso. Jak gwint jest cały na zewnątrz i szpilka nie jest wygięta to nie wymienia się. Spokojnie przelata xxxkkm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania