Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 POMPA PALIWA

Rekomendowane odpowiedzi

TomOskroba

Jeszcze odrobinę cierpliwości i wychodzę na prostą... wszystkie dolegliwości o których pisałem wcześniej już zostały zrobione. została felerna pompa paliwa która po wymianie filtra paliwa z regulatorem ciśnienia BOSCH zaczęła wyć cały czas ! wcześniej tylko chwilę po przekręceniu zapłonu. paliwo w baku zawsze nie mniej niż 1/3.

w 95% jeżdżę na gazie ale z tego co wiem pompka pracuje nawet na LPG w razie gdyby odcięło gaz przy 150km/h nie zgasł silnik. jutro czeka mnie trasa 320 km a w niedzielę powrót. nie zdążę już zrobić tej pompki. jechalibyście czy straszek przy dupce ? 😕 zabrakło na to wszystko już czasu.. tj. pisałem wcześniej. pompa paliwa zaczęła ostro wyć po wymianie filtra paliwa na bosch z regulatorem ciśnienia. specjalnie kupiłem najdroższą w intercarsie...nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Temat rozwiązany! Firma bosch po raz kolejny mnie zawiodła. Po zmianie filtra paliwa na stary cisza jak makiem zasial. Nie słychać że jest coś takiego jak pompa paliwa. Po zdemontowaniu boscha paliwo ylo tak gorące że niemalże parzylo.. Z takim filtrem pompa paliwa zajechana i podróż przerwana.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Panowie pompka powoli zaczyna niedomagać, a z racji tego, że planuje w późniejszym czasie zwiększyć moc to chciałbym zainstalować wydajniejszą.

czytałem tutaj na forum, że można wymienić na walbro czy bosch. oczywiście sam wkład. jak to wygląda i czy podchodzą te pompy/wkłady p&p ?

może ktoś ma i chce się podzielić wiedzą ? :)

i czy jest sens dawania wydajniejszej jeżeli w 90% śmigam na gazie ?

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

Ja tam bym nie dawał żadnej wydajniejszej - zwykła da radę a jeżeli i tak masz gaz to tym bardziej.

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

tak właśnie myślałem, że seria spokojnie wyda. 300 km nie planuje w tym aucie więc z tego co tam wyczytałem na końcu internetów to do 270 hp seryjna obrobi.

Spoko dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Kurde szukam wkładu do pompy ale wyskakują mi same kompletne zestawy za 1500zl.to sporo siana. Pomoże ktoś znaleźć odpowiedni wkład? Tylko bez chinoli najlepiej.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

wpisując pompę wydajniejszą walbro wyskakuje wkład za 250 zł nowy. to już może włożyć wydajniejszą  ? taniej i lepiej. nie to że oszczędzam na częściach bo auto dostało solidny pakiet i jeżeli będzie trzeba to kupię w ASO za 1500zł, ale jeżeli można włożyć tą np. walbro p&p to nie ma sensu przepłacać 😉

z nominałem jest problem. same używki, a ja nie wierze w takie rzeczy jeżeli chodzi o części używane.

bo generalnie w tych pompach jak zaczynają wyć to pada ten wkład prawda ?

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziadek

jak masz mocniejszy wkład taniej to jasna sprawa że lepiej 😁

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

No i chciałem po prostu potwierdzenia logicznego myślenia. Dziękuję :czasnakawe:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas
W dniu 13.06.2019 o 17:56, TomOskroba napisał:

Temat rozwiązany! Firma bosch po raz kolejny mnie zawiodła. Po zmianie filtra paliwa na stary cisza jak makiem zasial. Nie słychać że jest coś takiego jak pompa paliwa. Po zdemontowaniu boscha paliwo ylo tak gorące że niemalże parzylo.. Z takim filtrem pompa paliwa zajechana i podróż przerwana.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Kupuj zawsze ori, zamiennik słabo trzymają ciśnienie i potem są problemy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
5 godzin temu, Norbas napisał:

.Kupuj zawsze ori, zamiennik słabo trzymają ciśnienie i potem są problemy :) 

staram się jak mogę ale nie wszystko w ASO jest na mój portfel. znalazłem wkład używkę pompy paliwa ORI z bexa. rzekomo po 180 tyś ale kto tam wie 😉 za 170zł z kw. miał wpaść wydajniejszy ale bosch 044 swoje kosztuje a mi nie potrzeba tak wydajnego bo 300 km nie mam zamiaru osiągać w tym aucie 😉 miał wpaść WALBRO ale podobno go słychać w kabinie a ja cenie sobie komfort jazdy i nie nawidzę jak mi strzela/pstryka/wyje 😜

Filtr paliwa zamówiłem w ASO. 250 zł za filtr. w przyszłym tyg. zacznie się zabawa z wymianą 😉

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbas

250 za filtr paliwa ? No to nawet raz na 30kkm to jest niewiele. Ja płaciłem do 2.0tfsi  130zl... ori z aso 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Patrząc w skali jednego elementu to niewiele, fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Pompa zmieniona na używkę po ''rzekomo'' mniejszym przebiegu. filtr paliwa z ASO . teraz tylko miłe bzyczenie po przekręceniu zapłonu.

Temat uważam za zamknięty ! Problem rozwiązany

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

aaa widzę, że jeszcze mody śpią i nie zamknęli więc mam pytanko odnośnie tej pompy jeszcze.

mam swoją starą aktualnie, która trochę wyje. co w tych pompach siada ? da się to zregenerować ? zamiast wyrzucać może można to ogarnąć ? 

wie ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Pompy normalnie regenerują tylko czy się to opłaca? Chyba że dla siebie ją zostawisz...


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Regenerują? Bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

aj tam. temat nieaktualny. używana pompa po mniejszym przbiegu wymieniona wraz z filtrem z aso przy przekręceniu zapłonu znów wyje jak stara baba. podczas jazdy niesłyszalna tym bardziej, że siedzi LPG w aucie.zostawiam bo już mam dość tego tematu. jak będę quattro dokładał to i tak będę musiał zmienić.

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Wracam znowu do tego samego tematu.do cholery szlak mnie trafia już z tym wyciem.wkleilem nowy filtr paliwa z ASO i używkę pompę paliwa po mniejszym przebiegu ze sprawdzonego źródła. Miesiąc ppjezdzila i była ja słychać przy zapłonie ale przy dzisiejszym upale wyje jak zła! Szczególnie pod obciążeniem klimy czy otwieraniu szyb. Co mam robić ? Jest coś jeszcze odpowiedzialnego za ten stan rzeczy czy zostaje mi wybulić 1500zl na nową pompę paliwa z ASO ? :/

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Power-Kris

Tak z ciekawości masz wyciszenie między budą a zbiornikiem czy ktoś wyyebał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Mam, ale na tamten moment to było słychać na zewnątrz auta 10metrow od niego... Odpaliłem drugi raz i już tak nie wyła. Albo wchodzi ASO albo walbro czy vdo bo mam dosyć :/

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Wracam jeszcze z prośbą o pomoc. Jaki wkład pompy podejdzie do 1.8t bex 2004 bez przeróbek ? W ASO cały zestaw za 2200zl.. chciałem wsadzić VDO ale okazało się że ma inne zapięcie węża i nie da rady z samym wkładem. Nie chcę wydawać tyle siana więc powie ktoś mi jaki wkład podejdzie p&p ? Mówię o czymś dobrym.chinczyka nie chcę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

dzik pomógł w temacie więc już się udało

generalnie jakby ktoś nie wiedział i nie planuje przeskoczyć 250 HP to pompka firmy PIERBURG jest polecana i pasuje p&p. 250zł to bardzo dobra cena.

 

Edytowane przez TomOskroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

odświeżam i zamykam apropo pompy. wymieniona pompka czasami jest slyszalna ale pracuje jak należy. zero drgań i kołatania silnikiem po odpaleniu. zamykam temat tego cholerstwa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kodzak0

Witam Panowie. Odgrzeje kotleta. 

 

W mojej A4 b6 1.8t bfb  z 2003r padła pompa paliwa. Samochód głównie jeździ na lpg.  Na lpg pali w trybie awaryjnym a na Pb nie, więc obstawiam pompę. Nie wiem jak znalezc odpowiedni Wkład.  Może pomogli byście? Samochód jest podciągnięty do 216ps ale będę chyba chciał dobić jak najbliżej 250ps jeśli to ma znaczenie.

Pomóżcie bo to mój jedyny samochód w domu.

Dane mojej pompy

Nr 8E0 919 051 L

A nad nr OEM jest

228 233 018 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania