Skocz do zawartości
TomOskroba

A4 B6 Montaż 'obcej' kierownicy do A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

wladi

Oczywiście że trzeba, musisz zakodować przede wszystkim moduł i zakodować kąt skrętu


iPhone wladiego

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Błędu poduszki nie powinno być, sprawdź czy w odpowiednie piny w kostce jest podłączone. Pozostałe błędy to trzeba zalogować się odpowiednim pinem zależnym od wyposażenia do abs i zrobić kodowani, potem nie rozłączając się zrobić kalibrację czujnika kąta skrętu.

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Dobra udało się zakodować. został błąd airbag. więc pewnie piny źle wpiąłem. tylko teraz nie pamiętam jakie było prawidłowe wpięcie. no wstyd taką amatorkę odwalić :O

dodatkowo nie działa mi tempomat. zamiast zdjąc cały moduł to ja rozkręcałem śrubki i wywalałem pojedynczo manetki. potem się zorientowałem, że jest ta śruba pod kierownicą która wszystko luzuje...urwał mi się też bolec od masy i nie działa multi + podświetlenie. nie poszło po mojemu, ale wyprostuję to :p

2 pytania:

VAG widzi poprawnie tempomat. dla pewności zakodowałem po raz drugi. niestety nie działa. czy mogłem coś fizycznie spieprzyć przy wkładaniu manetki ? 

czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak prawidłowo wpiąć te dwa piny co idą do taśmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Oczywiście tempomat sprawdzany powyżej 40km/h? Tempomat zakodowany w module kierownicy i sterowniku silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
1 godzinę temu, CWIARTEK napisał:

Oczywiście tempomat sprawdzany powyżej 40km/h? Tempomat zakodowany w module kierownicy i sterowniku silnika?

oczywiście sprawdzany powyżej 40 km/h

zakodowany w module i sterowniku. sprawdzę niedługo jeszcze w bloku pomiarowym 006 czujniki sprzęgła itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Dokładnie. Do sprawdzenia czujnik sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba
3 godziny temu, CWIARTEK napisał:

Dokładnie. Do sprawdzenia czujnik sprzęgła

a wiesz może jaki numer bloku pomiarowego i gdzie ? :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Jeszcze na dodatek po przejechaniu 10 km załącza sie kontrola trakcji. Po zgaszeniu i uruchomieniu gaśnie. I tak w kółko. Ale narobilem :x

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

okej poradziłem sobie ze wszystkim. blat czysty błędów nie ma. multifunkcja z podświetleniem nie działa bo mam wiązkę z b8 przdlift a myślałem, że to z b7 więc muszę kupić wiazkę czyli znów flaszka dla cwiartka :p

została wymiana wiązki i sprawdzenie tempomatu tylko nie wiem w jakiej grupie to sprawdzić ?

w silniku czy innym bloku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Tempomat w silniku tylko nie pamietam w którym bloku. Przeleć bloki pomiarowe i wciskaj sprzęgło. Powinno się zmieniać 0-1

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

kierownica działa jak należy. multi działa i podświetlenie też. czujnik sprzęgła i hamulca sprawdzony w grupie 66 w vagu i wszystko działa więc chyba rozwaliłem manetkę przy demontażu 😞 czeba kupić nową. Teraz czas na to na co się nastawiłem przy zmianie kierownicy, a mianowicie zestaw bloototh/głośnomówiący. Mogę tutaj czy osobny temat ?

jakby co moderatory usuwać 😉

rozumiem, że bloototh/zestaw głośnomówiący to będzie to samo ? po instalacji będę mógł korzystać z zestawu i połączyć tel. przez bloototh z rns-e ? (z tym bloototh to chyba nie bardzo)

słyszałem, że koszt takiej operacji jest praktycznie zerowy. na pewno moduł komfortu trzeba z b7 kupić i wkleić tam parę przewodów od RNS-E. czy ktoś mógłby mnie odesłać do jakiegoś tutoriala bądź opisać szczegółowo co mi potrzebne i jak to wykonać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CWIARTEK

Manetkę tempomatu możesz sprawdzić w blokach pomiarowych w module kierownicy.
Jeśli chodzi o moduł bluetooth to lepiej założyć osobny temat. Bluetooth nie ma nic do modułu komfortu.

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dydek1

Panowie. Jaki jest nr poduszki, tej że zdj Cwiartka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania