Skocz do zawartości
torgal

A4 B6 Drgania silnika na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

torgal

Cześć

 

Od jakiegoś czasu, silnik zaczął drgac na postoju(Biegu jalowym).

 

VAG pokazuje mi błąd z katalizatorem(nie wkleiłem błędu bo pisze z tel.) Błąd można usunąćHUJ

 

Gdy dodam trochę gazu(obroty okolo 1500), drgania spadaja

 

Turbulencje czuje pod siedzeniem. Na kierownicy nie ma i trochę czuje na drążku zmiany biegów(Jak wrzucę bieg np. Na 3 i docisne mocniej bieg, wtedy i na drążku są mocniejsze turbulencje)

Podejrzewam dwumase, lecz nie mam mocnego łozgotu podczas opalania i gaszenia silnika

 

Jakie sugestie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

mam tak samo, a dwumas był wymieniany 1.5 roku temu. Wg. mnie te drgania to nie drgania :D dwumas można sprawdzić. otwórz drzwi przed zgaszeniem auta i pochyl się maksymalnie pod pokład. zgaś auto. jak będzie klekot z okolic skrzyni to można już podejrzewać. innym sposobem jest doładowanie na 5 biegu z obrotów 1500 w górę. (MOGĘ SIĘ MYLIĆ SPRAWDŹ W INTERNECIE) jak będzie Ci telepać wyć i pluć budą to znaczy, że koniec dwumasy.

a może masz jednomas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal
14 godzin temu, TomOskroba napisał:

mam tak samo, a dwumas był wymieniany 1.5 roku temu. Wg. mnie te drgania to nie drgania :D dwumas można sprawdzić. otwórz drzwi przed zgaszeniem auta i pochyl się maksymalnie pod pokład. zgaś auto. jak będzie klekot z okolic skrzyni to można już podejrzewać. innym sposobem jest doładowanie na 5 biegu z obrotów 1500 w górę. (MOGĘ SIĘ MYLIĆ SPRAWDŹ W INTERNECIE) jak będzie Ci telepać wyć i pluć budą to znaczy, że koniec dwumasy.

a może masz jednomas ?

Hmmm.... nagrałem kilka filmików pokazujących działanie mojego silnika.

Na jednym z nich jest pokazany silnik. Na kolejnym nagrałem podwozie, widać jak rura wydechowa drży. Na kolejnym nagrałem trochę skezynie biegów. Nagrałem moment jak wyłączam zapłon.... wydaje mi się że silnik normalnie zgasł bez żadnych klekotow. Nagrałem też końcówkę rury wydechowej... coś jak by z niej strzelalo

 

Oceńcie sami

 

https://youtu.be/OI09WetXocE

https://youtu.be/_Cz2aVLUNko

https://youtu.be/7aqPRULKWWo

https://youtu.be/ucX01hUzbx8

https://youtu.be/jlYwuXXVBaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal
W dniu 13.07.2019 o 07:25, TomOskroba napisał:

mam tak samo, a dwumas był wymieniany 1.5 roku temu. Wg. mnie te drgania to nie drgania :D dwumas można sprawdzić. otwórz drzwi przed zgaszeniem auta i pochyl się maksymalnie pod pokład. zgaś auto. jak będzie klekot z okolic skrzyni to można już podejrzewać. innym sposobem jest doładowanie na 5 biegu z obrotów 1500 w górę. (MOGĘ SIĘ MYLIĆ SPRAWDŹ W INTERNECIE) jak będzie Ci telepać wyć i pluć budą to znaczy, że koniec dwumasy.

a może masz jednomas ?

Przepraszam za spam. Lecz dzisiaj jak reką PRAWIE odjął,,, drgania silnika zmalały,,,, jeździłem dzisiaj cały dzień na włączonej i wyłączonej klimie.... drgania defakto nie zniknęły całkowicie ale sporo zmalały....

 

Od czego to  zależne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

Ale drgania były bardziej wyczuwalne na włączonej klimie czy wyłączonej czy o co kaman?


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal
Godzinę temu, wladi napisał:

Ale drgania były bardziej wyczuwalne na włączonej klimie czy wyłączonej czy o co kaman?


iPhone wladiego

Działanie na klimie to przy okazji sprawdzałem. Jak ustały drgania to włączyłem i wylaczylem klimie żeby sprawdzić czy to ma wpływ na drgania. Jednak różnicy nie było. Jeszcze tak obstawiam że ostatnio jak tamkowalem paliwo do pełna to wlalem sobie tego specyfiku do czyszczenia układu paliwowego. Ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wladi

No to jakaś podpowiedz jest a patrzyłeś wtryski na kompie jak się zachowują?


iPhone wladiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal
6 minut temu, wladi napisał:

No to jakaś podpowiedz jest a patrzyłeś wtryski na kompie jak się zachowują?


iPhone wladiego

Ja chyba mam mechaniczne wtryski (tak mi kiedyś ktoś napisał). A na jakim bloku poiarowym mogę je sprawdzić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal
W dniu 15.07.2019 o 20:09, wladi napisał:

Ale drgania były bardziej wyczuwalne na włączonej klimie czy wyłączonej czy o co kaman?


iPhone wladiego

Wladi mała rewolucja się stała:

 

Wczoraj wymieniłem sobie filtr kabinowy i powietrza i odgrzybilem klime....

I teraz.... nie wiem czemu.... Ale jak wyłącze ECO (klima włączona) drgania są mniejsze. Dziwna sprawa bo powinno być na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

Panie, a może tobie tam wentylatory już latają jak chcą ? Strzelam na ślepo teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal
3 godziny temu, TomOskroba napisał:

Panie, a może tobie tam wentylatory już latają jak chcą ? Strzelam na ślepo teraz.

A gdzie te wentylatory. Gdzie ich szukać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TomOskroba

za chłodnicami zaraz :D chodzi o ten duży wentylator chłodnicy. kiedyś słyszałem jak u kolegi takowy miał  luzy (prawdopodobnie powypadkowe auto) i dawał niezłe wibracje. warto sprawdzić powinno być słychać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
torgal

Zaobserwowalem jeszcze jedna rzecz A propo drgań. Największe drgania są na zimnym silniku. Gdy temperatura rośnie drgania są coraz mniejsze. A gdy włączę klime, drgania są prawie że zniwelowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.



×

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania